Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Dylemat.17 cali czy za duże?


dariodario

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam możliwość zamienienia się na felgi takie. http://www.subito.it/cerchi-seat-da-17-reggio-emilia-13484479.htm aktualnie mam 16. Czy te podejda do mojego wozu?i czy komfort ucierpi dużo na większych?i jak się to ma w tysiącach km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komfort na pewno ucierpi. zawieszenie tez bardziej w d*pę dostanie. ale zawsze możesz sie usprawiedliwiac tym, ze przy 18" dostałoby bardziej... :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16" do normalnej jazdy to raczej optymalna wartość. Ale do lansu 17" i więcej jak znalazł, tylko potem nie marudź że zawieszenie ci się szybko wybija :wink4:

Wszystko jeszcze zależy od tego po jakiej jakości drogach się poruszasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz 17 :wallbash: to za duże koło na te auto i jeszcze na Polskie drogi

14 cali jest w sam raz komfort idealny a każdy na ulicy zwraca na Ciebie uwagę :evil:

bierz 17 :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy jeździ autem po to, żeby inni zwracali na niego uwagę. Ale jeśli już o to chodzi, to zamiast felg lepiej sprawdza się np. Ulter :tongue4:

Jeśli felgi ci się podobają to bierz, tylko zwróć uwagę na właściwe ET i nie zapieprzaj po dziurach :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na 17" felgach oczywiście oryginalnych OOOO i jakoś strasznie samochód nie stracił na komforcie, na koleinach trzeba mocniej trzymać kierownice, a na równej drodze bardzo fajnie się jedzie, a trzyma się drogi jak przyklejony :kox::naughty:. Z przodu mam opony 225/45, a z tyłu 245/40. Fakt, że zawieszenie jest bardziej obciążone. Prawie 2 lata jeżdżę Audi po polskich drogach i od tego czasu wymieniłem prawy dolny tylny wahacz i łącznik stabilizatora, a dziury omijam w miarę możliwości (nie kiedy nie ma możliwości ominięcia bo jedzie coś z naprzeciwka to wtedy zwalniam) i na złych drogach zawsze jadę powoli. Według mnie 17" felgi nie są za duże. Są w sam raz. Na forum są też tacy hardcorowcy, co moją 18" czy nawet 19" fele :kox::naughty::decayed:, ale 17" mi wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro mieszkasz we wloszech to sie nie zastanawiaj, nie bylem nie widzialem ale wydaje mi sie ze tam cywilizacja dotarla i drogi maja rowne wiec nie peniaj i wal wyzej 18" albo + :gwizdanie:

tak samo mialem dylematy jakie kola wybrac az w koncu kupilem ori 18" i nie zaluje...

no ale w sumie na 19" bylo by lepiej... ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro mieszkasz we wloszech to sie nie zastanawiaj, nie bylem nie widzialem ale wydaje mi sie ze tam cywilizacja dotarla i drogi maja rowne wiec nie peniaj i wal wyzej 18" albo + :gwizdanie:

oj dotarła tam cywilizacja :good: :good:

zakłądaj 17 albo nawet 18 i bedzie git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładaj 17" i się nic nie martw, ja swego czasu 2 lata jeździłem B5 na 17", wcześniej nie wiem ile jeździł tak poprzedni właściciel i mimo dziurawych dróg tragedii nie było - przez te kilka lat wymieniłem tylko 1 wahacz. Fakt, jak sprzedawałem to już kolejny był do wymiany ale to już nowy właściciel zrobił (albo i nie - nie wiem co z moją pierwszą niunią się dzieje :>)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi,otoz mieszkam gdzie mieszkam,w roku robie okolo 15-20000 km.

w pl tylko jakies 1000,i drogi tu sa wmiare dobre,te felgi sa od seata leona wraz z oponami okolo 50% zuzycia,czytalem opinie o tych oponach i sa dosyc dobre takze sie chyba skusze,

jeszcze raz dziekowa za rady te dobre i zle!!!!!

a jeszcze jedno,a ztym zuzyciem paliwa to skoczy sporo w gore?

tak z ciekawosci tylko pytam gdysz dystanse co robie to rzczen drugoplanowa rola...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze spojrzalem ale tam cena jest chyba 500ojro wiec nie wiem czy taka rewelacyjna :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze spojrzalem ale tam cena jest chyba 500ojro wiec nie wiem czy taka rewelacyjna :mysli:

cena tak ale jakbys dobrze czytal tobys doczytal ze sie z gosciem zamieniam,a on wystawil na sprzedaz lub zamiana na 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi,otoz mieszkam gdzie mieszkam,w roku robie okolo 15-20000 km.

w pl tylko jakies 1000,i drogi tu sa wmiare dobre,te felgi sa od seata leona wraz z oponami okolo 50% zuzycia,czytalem opinie o tych oponach i sa dosyc dobre takze sie chyba skusze,

jeszcze raz dziekowa za rady te dobre i zle!!!!!

a jeszcze jedno,a ztym zuzyciem paliwa to skoczy sporo w gore?

tak z ciekawosci tylko pytam gdysz dystanse co robie to rzczen drugoplanowa rola...

Zużycie paliwa może minimalnie podskoczyć. Obstawiam że góra 0,5l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja po polskich drogach odczulem roznice z 16 na 17.Spalanie nie podskoczylo duzo.Ale czego nie robi sie dla wygladu :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie 16 to jest max do audi bo zawieszenie strasznie dostaje w dupsko a tez ladnie wyglada ;):wink4:

Ilu ludzi tyle opinii. Dla jednego wystarczy 16", innemu 18" to za mało. Każdy musi wybrać sam wypadkową zawartości portfela, efektowności wizualnej, zużycia zawieszenia i podjąć decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie 16 to jest max do audi bo zawieszenie strasznie dostaje w dupsko a tez ladnie wyglada ;):wink4:

Ilu ludzi tyle opinii. Dla jednego wystarczy 16", innemu 18" to za mało. Każdy musi wybrać sam wypadkową zawartości portfela, efektowności wizualnej, zużycia zawieszenia i podjąć decyzję.

o to chodzi wlasnie, sam musisz sie decydowac, jezeli teraz jezdzisz na 16 i dajesz rade a w dodatku jezdzisz glownie we wloszech to uwazam ze na 17 tez powinienes dawac smialo rade i bedzie :good:

ja przeskoczylem z 15" zimowek na 18" i co prawda jeszcze nie bylem na nich w PL ale jezdze po miescie gdzie sa dziury troche wolniej i narazie jest wszystko jak najbardziej ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni właściciel i teraz ja latam po polskich, cudownych drogach na 18" i wielkiej tragedii nie ma a co dopiero we Włoszech. Spodziewałem się szczerze mówiąc, że będzie gorzej. Szukaj 18 :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie 16 to jest max do audi bo zawieszenie strasznie dostaje w dupsko a tez ladnie wyglada ;):wink4:

co jak co ale z taką opinią to na pewno się nie zgodzę :no: 16 ładnie wygląda :rolleyes: może tak ale nie w takim dużym aucie i z takim profilem

to taki mercedes A-klasy jest wypuszczany seryjnie na 16,

temat tak powinien brzmieć "dylemat.17 cali czy nie za małe" :tongue4::naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...