Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Dylemat.17 cali czy za duże?


dariodario

Rekomendowane odpowiedzi

wg mnie takie kolo 17cali w a4 jest porownywalne np z kolem 195/50r15 w golfie 3, lub renault19, czyli zupelnie bez szalu, takie jakie powinno byc, kobyla jaka jest a4 potrzebuje minimum 17, ja w ciemno zaryzykowalem, kupilem 19 i zlego slowa nie powiem, poza tym ze juz mi sie troche opatrzyly, przyzwyczailem sie i niesmialo mysle o 20calach za jakis czas:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie takie kolo 17cali w a4 jest porownywalne np z kolem 195/50r15 w golfie 3, lub renault19

przesadzasz - ani Audi A4 nie jest AŻ tak ogromne, ani Golf III czy Renault 19 takie małe. Kobyła to np. Audi A8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoją opinię na temat felg. Ludzie dzielą się generalnie na dwie grupy.

1. Większość - felga po roku jeżdżenia jest już za mała i to prawie bez znaczenia na rozmiar :decayed:

2. Mniejszość - felga jest za duża, spalanie też, trzęsie na dziurach i wahacze nie wytrzymują do kolejnej zmiany oleju - ci kończą na profilach powyżej 50.

Warto popróbować - kupić używane felgi (najlepiej ori) z oponami i pojeździć sezon. Jak nie podejdą to puścić dalej i zmienić rozmiar wedle uznania, kasy się na tym wiele nie straci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja w takim razie jestem w tej drugiej grupie bo jeżdżę na 205/55/R16 :wink4:

Oplem Omegą jeździłem na 215/50/R17 i też nie było źle :good:, jednak Omega to większe auto - tutaj 16" wydaje mi się optimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja teraz kupilem na 17 szer 235/40 zawieszenie -40 i odrazu w trase 400 przejezdzone i napewno lepiej niz w golfie 3 na -40 na 195/50/15 takze ja nizej nie zejde a wahacz i tak mam do wymiany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem 17 to najlepszy kompromis pomiedzy wielkoscia a komfortem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie 19 to za mało..

tak można dyskutować bez końca, jeden się jara ze ma "już" 16kę z balonem 55 a inny narzeka że 19 to mało i że profil 35 to aż za dużo..

kupujcie co chcecie.... ale do 17ki włącznie to dla miękkich pytek :gwizdanie: :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale do 17ki włącznie to dla miękkich pytek

te, twarda "pyto" :tongue4:

a może odwrotnie jest - im bardziej "miętka" tym większa felga ? :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może odwrotnie jest - im bardziej "miętka" tym większa felga ?

nie w tej dziedzinie akurat :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie 19 to za mało..

tak można dyskutować bez końca, jeden się jara ze ma "już" 16kę z balonem 55 a inny narzeka że 19 to mało i że profil 35 to aż za dużo..

kupujcie co chcecie.... ale do 17ki włącznie to dla miękkich pytek :gwizdanie: :tongue4:

aleś tu wszystkich podsumował!! :-)

ja miałem w B5 siedemnastki i było ok ale na autku bineły. zakładaj śmiało bedzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...