Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 '98] Dziwny dźwięk na pełnym skręcie


vanzan

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem od niedługiego czasu z pompą wspomagania układu kierowniczego.

Gdy rano zapalam silnik wszystko jest ok, ale gdy się płyn rozgrzeje to podczas skrętu kierownica na miejscu czy podczas jazdy pompa wydaje taki głos jak by pracowała na pełnym obciążeniu i ciężej sie skeca

Wymieniłem płyn na zielony taki jak byl wczesniej i dalej to samo!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem od niedługiego czasu z pompą wspomagania układu kierowniczego.

Gdy rano zapalam silnik wszystko jest ok, ale gdy się płyn rozgrzeje to podczas skrętu kierownica na miejscu czy podczas jazdy pompa wydaje taki głos jak by pracowała na pełnym obciążeniu i ciężej sie skeca

Wymieniłem płyn na zielony taki jak byl wczesniej i dalej to samo!!!

jezeli ukklad został całkowicie przepłukany i zalany nowy płyn to pozostaje pompa wspomy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a duzo jest roboty by pompe wymienic??czy trzeba przod auta rozbroic czy podejdzie sie od dolu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a duzo jest roboty by pompe wymienic??czy trzeba przod auta rozbroic czy podejdzie sie od dolu??

w B4 TDI sie dało ... pwinno sie dac i w A4 ... ;-)

a tak powaznie to chyba bedzie ciezko ale moze sie da .... choc jak pamietam nie jest tam duzo miejsca ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na pełnym skręcie kół samochód wydaje dziwny, piszczący dźwięk. Nie jest to uzależnione od jazdy, bo dzieje się to również na postoju. W czasie jazdy w niczym to nie przeszkadza, bo skręt jest zbyt mały. Trzeba kręcić do oporu. Co to może być? Czy to pompa wspomagania, jak udało mi się przeczytać w innym temacie? I jak to naprawić/poprawić? Tylko wymiana?

Pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko w normie , nawet w nowej pompie jak skręcisz do oporu też będzie hałas :cool:

co do płynu to warto wymienić bo pewnie jeszcze nigdy nie był wymieniany :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kazdym aucie ze wspomaganiem, ktorym mialem okazje sie przejechac, pompa buczy/piszczy/warczy/'siorbie' przy pelnym skrecie. w mojej Audicy to normalne, w aucie mojego taty tez to wystepuje, wiec nie ma sie czym przejmowac. wystarczy odkrecic kiere o 1-2 stopnie i juz przestaje. wiele z promienia skretu nie odejmie, a widocznie odciaza pompe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie pocieszyliście. :smile:

Ostatni raz taki objaw miałem w '98 roku w moim starym mercu z '78 roku, ale tam to mnie nie ruszało, w końcu miał już 20 lat. :mrgreen:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh to zalezy jaki glosny jest ten dzwiek...szkoda ze nie mozna tu wrzucic jakiejs mp3 :cool:

delikatne "piszczenie" jest w normie, ale jak wyje/zgrzyta to juz nie jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie. Nie jest to żadne "wycie". Po prostu trochę "piszczy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też tak jest. Określiłbym ten dźwięk jako hmmm... brzęczenie? Od zawsze. I nie biorę do bani, bo w nowych autkach też to słyszałem. To pompa wspomagania. No, chyba, że się mylę... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też taki dźwięk się pojawia ale tylko na postoju i przy wykonywaniu np manerwów parkingowych gdy trza kierownice na maksa skręcić, myślałem że to gdzieś przy kierownicy trzeba by przesmarować....

A czy można jakoś te dźwięk wyeliminować???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dźwięk wynika z bardzo dużego obciążenia pompy przy maksymalnym skręcie. Zawsze będzie coś słychać, nawet na nowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i w koncu przeczytalem ze ktos ma taki problem jak ja ;( mi tez po rozgrzaniu ciezej sie kreci ale nie buczy, czasami na 1 s cos tam slychac ale rzadko :( czyli pompa?? a ile taka wymiana moze kosztowac razem z pompa ?? pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdeniu to teraz mnie pocieszyłes :) szykowałem sie na koszta 2x wieksze:) + robota a przy regeneracji pewnie sami wyciagaja :)jak dobrze sie pogada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdeniu to teraz mnie pocieszyłes :) szykowałem sie na koszta 2x wieksze:) + robota a przy regeneracji pewnie sami wyciagaja :)jak dobrze sie pogada :)

wybacz ale troche mi głupio :oops:

bo cene którą Ci podałem to do mnie czyli przy silniku 1.9

a do V6 to niestety będzie droższa

jak pamiętam w swojej C4 też V6 jak szukałem to wtedy była kwota koło 350zł

tak więc sorki za zamieszanie :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdeniu to teraz mnie pocieszyłes :) szykowałem sie na koszta 2x wieksze:) + robota a przy regeneracji pewnie sami wyciagaja :)jak dobrze sie pogada :)

wybacz ale troche mi głupio :oops:

bo cene którą Ci podałem to do mnie czyli przy silniku 1.9

a do V6 to niestety będzie droższa

jak pamiętam w swojej C4 też V6 jak szukałem to wtedy była kwota koło 350zł

tak więc sorki za zamieszanie :oops:

mimo wszystko jak bedzie mniej niz 400-450 to bedzie ok:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...