Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Klakson nie działa


AZIK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jak dobrać się do klaksonu, który po prostu nie działa... moje wiadomości nt temat pozwoliły mi tylko oblookać bezpiecznik, który okazał się sprawny...

Gdzie jest umiejscowiony klakson/klaksony w B7 i jak najłatwiej sprawdzić czy dochodzi do nich sygnał z kierownicy...

ew. może być walnięty przekaźnik??? coś przy kierownicy???

VAG coś by wskazał???

mile widziane foty umiejscowienia sygnałów i info jak to sprawdzić....

THNX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaksony są umieszczone po jednym z każdej strony przodu pod zderzakiem przednim.Żeby dostać sie do nich musisz zdjąć zderzak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co dziękuję...

sprawdze dziś ten przekaźnik... to najprostsze, bo zderzaka póki co nie chce mi się ściągać :)[br]Dopisany: 08-06-2010, 08:42:51_________________________________________________no tak... póki co przekaźnik był tak schowany że nie mogłem go dopatrzeć, po przeczyszczeniu styków zaczęło coś działać ale kiepsko i na jeden gong... zamówie na alledrogo jakiś 395 o nr 8ZO 951 253 i zobacze czy to powód niesprawności...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj znać czy pomogło bo u mnie co jakiś czas działą tylko jeden klakson i nie wiem czy to wina przekaźnika czy samej syreny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj znać czy pomogło bo u mnie co jakiś czas działą tylko jeden klakson i nie wiem czy to wina przekaźnika czy samej syreny

:good:[br]Dopisany: 25-06-2010, 22:12:34_________________________________________________nowy przekaźnik (tzn z alledrogo), styki oki... niestety klaksony się nie odzywają :no: tzn. jeden coś próbuje ale... ale kiepsko mu to idzie :(

w sobotę spróbuję odkręcić zderzak i oblookać co jest nie teges... może po prostu styki w titkach zaśniedziały...

ach .. żeby nie zaśmiecać forum może być na pw... jak się ściąga przedni zderzak w By7, bo nie chciałbym czegoś urwać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, stojąc twarzą do przodu samochodu to po lewej jaki jest klakson ? nisko czy wysoko tonowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, stojąc twarzą do przodu samochodu to po lewej jaki jest klakson ? nisko czy wysoko tonowy ?

nisko tonowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłbym prosić o numery klaksonów bo chcę kupić na allegro. Kilka ich jest na aukcji ale chcę dokupić odpowiednie. z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowie ktos gdzie dokładnie szukać tego przekaźnika? Za cholerę nie mogę go zlokalizować

Edytowane przez pecko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tez mam problem z klaksonem. Mianowicie..... klaksony sprawne, przekaznik sprawny, bezpiecznik sprawny. Robiac zworke w miejscu przekaznika to klakson trabi. W vcds w tescie elementow klakson nie trabi, ale w blokach pomiarowych wykrywa nacisniecie klaksonu. Co moze byc przyczyna? Po schemacie zauwazylem ze klakson jest polaczony pierw z modulem multifunkcji, potem idzie sygnal  CAN do modulu komfortu a nastepnie do przekaznika. NIE wiem od kiedy nie dziala. W samochodzie mam dolozona manetke z mfa bo seryjnie nie bylo oraz licznik kolorowy.  Wydaje mi sie ze dzialal jak mialem oba elementy juz w samochodzie. Oczywiscie wszystkie kodowania w porzadku, bledow brak. Moze ma to cos wspolnego z radiem, poniewaz mam radio z B6 i nie dziala polowa kierownicy, ale to tylko takie info. Moze macie jakies pomysly??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego uzupełnił profil. Zapewnie masz B7 i kierownice multi z B7, a radio z B6 i dlatego kierownica nie działa, ale raczej nie ma to nic wspólnego z klaksonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, b7 i kiere multi tylko radio mialem uszkodzone i kupilem uzywane ale sie okazalo ze z b6 i polowa multi nie dziala, ale to tylko bylo do informacji co zmienilem w samochodzie oprocz licznika i manetki, ale to bylo jakies 4 miesiace temu i nie mam pewnosci czy od tego momentu nie dziala klakson czy przestal pozniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj wyjąć radio i zobaczysz co się będzie działo. Dodatkowo podaj informacje jaką masz "podkowę" (moduł kierownicy)  z B6 czy z B7??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro sprubuje wyjac radio. Wszystko jest z B7, Bo tu oryginalnie byla multi i radio concert ale uszkodzilo sie i kupilem uzywane ktore mialo byc z b7 a okazalo sie ze jest z b6. Licznik rowniez jest z b7, z tego samego rocznika, kodu silnika itd tylko ze kolor. Licznik przekodowany, dopisany VIN itd. Zadnych bledow, wszystko smiga wspaniale tylko klakson nie i nie wiem od kiedy nie dziala.

 

Edit. Radio wyciagniete i odlaczone. Problem nadal ten sam. Wiec radio wykluczam. Wg mnie pozostalo do sprawdzenia modul muktifunkcji lub komfortu, tylko pytanie jak .... ew jak to obejsc i zrobic jakis bypas zeby klakson dzialal.

Edytowane przez Yaroliban
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie najlepiej byłoby podmienić moduł komfortu, ale z tego co pisze w temacie o modułach komfortu to nic tam Bart-s nie pisał o tym że moduł ma coś wspólnego z "trąbką"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S15 to poduszka z klaksonem

A236 to modul multifunkcji

K11 to modul komfortu/gateway

K14 to przekaznik

Screenshot_20200323-182759_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Lukasz_mk2 napisał:

a gdzie w tym schemacie jest K11?? bo jestem ślepy i widzę tylko K14

A11-II mialo byc. Moj blad, literowka :) ale to caly schemat polaczenia klaksonu, wiec szlo sie domyslec ze nie K11 a A11 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...