Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zmiana xenon na bixenon


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 12/28/2016 o 16:38, Gwerty napisał:

Al zb8 to był fajny projektor jakieś 3-4 lata temu. W tej chwili nie opłaca się go nawet do orientuje bix wkładać. Lepiej dołożyć parę złotych i złożyć coś z wyższej półki będzie dużo lepiej świecić np intemo a z wpasowaniem tez żadnych problemów do lamp z b5, b6, b7, b8

Intemo to też nie taki młody projektor, już ładne parę lat go tłuką... Bosch AL to dalej jeden z najlepszych europejskich projektorów, moim zdaniem (zwłaszcza wersja po lifcie) stoi na równym poziomie z Intemo, świeci nawet troszkę szerzej i daje dużo światła pod linię odcięcia. Dużym plusem jest P&P na adapterach (do seryjnego BIX'a) gdzie Intemo trzeba rzeźbić troszkę. Intemo ma za to minimalnie lepsze "długie" i to swoje dziwaczne odcięcie z dołkiem pozwalające troszkę wyżej ustawić światła. Nie powiedziałbym, że Intemo świeci lepiej, po prostu inaczej, dla mnie wygrywa AL w bezpośrednim porównaniu :wink: Ale jakbym miał ciąć lampę i kombinować cewką i przetwornicą żeby tylko go upchać to bym się w to nie pchał na pewno,  różnica w świetle nie jest tego warta.

Jak ktoś chce coś na prawdę lepszego to trzeba iść "do Japonii": czyli szukać projektorów Stanley'a albo Koito z lexusa, hondy lub toyoty. Ale to też nie jest reguła.

Edytowane przez pawelosinski83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jeszcze pytanie, jak przerobiliście lampy z xenonu na bixenon to nie wyświetla wam błędu spalkonej żarówki ( chodzi mi o tą ze świateł drogowych ) ?

Jeśli jej nie dotykasz to nic się nie dzieje.
Jeśli przerabiasz na DRL to musisz wstawić rezystor


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to wkoncu jaka soczewka bi podejdzie do ori zwykłego xenonu bez zbędnych przeróbek żeby wszystko działało ? Oczywiście jasne jest ze trzeba przerobić mocowanie i zmienić maskownice z ori bi od b6 . Ta intemo bd dobra ? Wielkość szkła soczewki jest jak w ori b6 bixenonie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden projektor bixenonony nie podejdzie do zwykłej lampy. Trzeba rozkładać i dorabiać mocowania i powiększyć otwór w maskownicy. Do zwykłej lampy lub xenonu najłatwiej wstawić projektor hella3 lub hella intemo. Średnica soczewki intemo jest o 3mm mniejsza niż ori soczewki bix b6. Soczewka hella3 ma taką samą średnicę co oto bix b6. Maskownica projektora z bix b6 nie pasuje do zwykłej lampy. 

Edytowane przez Gwerty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale całe odblysniki z bixa nie pasują do xenonu czy sama maskownica soczewki ? 

Gwerty a powiedz mi lepiej świeci hella 3 czy intemo ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale całe odblysniki z bixa nie pasują do xenonu czy sama maskownica soczewki ? 
Gwerty a powiedz mi lepiej świeci hella 3 czy intemo ? 

Nie pasuja zupełnie inne doczewki także jedyne wyjście to tak jak już byli milion razy pisane lampy trzeba rozebrać i rezac innej opcji nie ma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, buczek136 napisał:

Ale całe odblysniki z bixa nie pasują do xenonu czy sama maskownica soczewki ? 

Gwerty a powiedz mi lepiej świeci hella 3 czy intemo ? 

Moim zdaniem intemo. Ma lepsze światła drogowe. Nie pasuje projektor i maskownica z ori  bix b6. Trzeba powiększać otwór pod soczewkę w maskownicy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem.hella3
Jest tak samo dobra a jej jakość wykonania i trwałość bije na głowę intemo które znacznie szybciej się wypalą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy soczwweki hella 3 jest wieksza o zwyklego xenonu w b6,a czy taka sama jak b8?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś co to za projektor? Kupilem bixy z takimi projektorami. Na podstawie zdjęć z w necie doszedłem że to najprawdopodobniej Morimoto EvoX-R 2.0. 

Sprzedawca zapewnial mnie ze są to projektory z b8 ale nie wydaje mi się.

Kontynuując z przeslony wychodzą dwa czarne kabelki i luzem leżą w lampie. W lampie mam również niepodpieta kostkę z przewodami zielony i żółty. Podejrzewam ze czarne kabelki od przeslony trzeba spiąć z tymi z kostki, tylko który do którego, czy to bez znaczenia?

20180914_175432.jpg

20180914_175543.jpg

20180914_175616.jpg

20180914_175539.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację, Evo X, ale czy morimoto czy oryginał to juz ciężko powiedzieć... montowałem je u ojca w allroadzie, za***iste są ?

nie pamiętam jak z kabelkami... czy nie ma tam jakiejś diody przy cewce, ale chyba nie... i wedy obojętne jak podłączasz

Edytowane przez pawelosinski83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zamontowane. Rzeczywiście z kabelkami od przesłony bez różnicy jak sie podłączy. A świecą zaje....fajnie. Mistrzostwo świata te bixy. Jak dlugie wrzucę to po horyzont widzę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy tego projektora nie było w b8  . Sam projektor to młodszy brat hella 2 . Święci nieźle ale szału nie ma. 

Edytowane przez Gwerty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz porównanie mam jedynie do zwykłego h7 no i po przesiadce na bixa dla mnie jest szał. Ale podejrzewam że nawet jakbym włożył bixa z seryjną soczewą to też by mi szczena opadła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odświeżę kotleta...
W zwykłych światłach xenon wpasowałem soczewki hella intemo... wszystko było by ok, gdyby nie to że na fisie wywala mi błąd świateł drogowych (P+L) pomimo tego że przesłona działa, macie jakaś radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, XXXXXXX napisał:

odświeżę kotleta...
W zwykłych światłach xenon wpasowałem soczewki hella intemo... wszystko było by ok, gdyby nie to że na fisie wywala mi błąd świateł drogowych (P+L) pomimo tego że przesłona działa, macie jakaś radę?

A jak podłączyłeś się do cewki przesłony? Równolegle?  W ori  bix jest wpięty w obwód cewki kondensator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są 2 kabelki z przesłony - jeden do kabla który uruchamiał światła drogowe, drugi do masy - no chyba że polaryzacja ma znaczenie i źle połączyłem przewody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, XXXXXXX napisał:

są 2 kabelki z przesłony - jeden do kabla który uruchamiał światła drogowe, drugi do masy - no chyba że polaryzacja ma znaczenie i źle połączyłem przewody?

Polaryzacji tam nie ma,rezystancja się nie zgadza i wali błędem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...