Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zmiana xenon na bixenon


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

Jest kilka typów przetwornic. Niektóre pasują idealnie do dekielków z BiXenonów a przy niektórych niestety musisz dociąć dekielek bo przetwornica jest "garbata" :) Ja musiałem ciąć i poszło bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć nie chce zaśmiecać forum nowymi tematami wiec napisze tutaj.

Napewno wiele osób przekładało xenon na bi

I chce was zapytać czy jest różnica w samych światłach mijania tj czy świecą szerzej i dalej ? Czy nie ma różnicy ? Bo sama soczewka generalnie jest większa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do soczewki BIX dobierzesz tę z B8 bo prawie na pewno odbłyśniki z B6, będą już nadpalone a ta z B8 wiadomo że jest nowsza, czyli masz odpowiedź... jest więcej światła. i lepsze rozłożenie wiązki

no i łatwiejsza przekładka soczewki w Bixach niż w zwykłych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soczekwka bixenon z audi b8 wejdzie do xenonu z b6 bez docinaniania obudowy lampy w meijscu elektromagnesu ??? Próbowałem włożyć bixenon zmaiast zwyklej h7 ale nie podoba mi się robienie dziury w lampie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A plastik do którego przykrecasz soczewkę pasuje otworami do bixow ?tych z b6 rzecz jasna Bo nie mogę znaleźć takiej informacji i nie wiem czy sama maskownica soczewki mi wystarczy czy całe odblysniki musze kupić co się soczewkę przykreca

Kolego CINEK a te dziurę jak wytniesz to będzie widać ? Czy to gdzieś w srodku lampy tylko jest ? Bo jak w środku to bym się nie przejmował

Edytowane przez buczek136
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem bo ja kręciłem do maskownicy z H7, musiałem conieco wyciąć i conieco dołożyć. Pewnie za 2 dni dostane odbłyśnik z bixenona to dam znac jak to pasuje do obudowy z H7

Dziure tzeba wykonac w obudowie od spodu lampy. Tam gdzie przychodzi przetwornica. Albo usune elektro magnes i zrzygnuje z opcji bi albo wcisne to do obudowy zwyklego xwnonu o ile sie da ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez rozklejania lampy i przeróbki mocowania nie włożysz projektora B8 do ORI ksenona B6

Jeśli chodzi o przeróbkę projektora H7 w B6 na bixa B8 to nie ma opcji żeby to założyć bez dziurawienia spodu lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soczewka z b8 jedynie podejdzie do bixa z b6, ale też po delikatnej rzeźbie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzieki. W takim razie chyba usunę elektromagnes i włożę ja do lampy H7 bez cięcia :) Takie długie światła jak mam obecnie mi wystarczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień soczewki na hella3 i ogarniesz to bez problemu po prostu al z B8 nadaje się tylko do ori bixa b6

Do h7 i xenonu nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://postimg.org/image/mwtoimmvb/

https://postimg.org/image/8ewhamvk7/

https://postimg.org/image/ry12jzubr/

Zdjęcia są kolegi czestra który ogarnął taka przeróbkę na soczewki b8 . Mówił ze sporo rzeźby jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaz jak to w lampie siedzi

Bo pewnie sporo lampy podciete żeby regulacja działala

Dla mnie bez sensu wkładać tam al

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie wiedząc o hella 3 zabrałem się za te z b8 i mam już je wpasowane tak jak na tych forach 2 posty wyżej. Tylko problem się pojawił przy włożeniu tego do obudowy i zrezygnowałem z dalszych "prac". Obudowę trzeba przyciąć żeby zmieścić elektromagnes sterujący przysłoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Al zb8 to był fajny projektor jakieś 3-4 lata temu. W tej chwili nie opłaca się go nawet do orientuje bix wkładać. Lepiej dołożyć parę złotych i złożyć coś z wyższej półki będzie dużo lepiej świecić np intemo a z wpasowaniem tez żadnych problemów do lamp z b5, b6, b7, b8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intemo to sławna soczewka przez wiele osob polecana w na forach z wschodniej granicy. Po drugie cieżko dostępna a uważam nie jest to jakiś "przełomowe" rozwiązanie. Każdy założy to co mu pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie zakupić te soczewki i wymienić . Mógł mi ktoś na pw napisać co tam dokladnnie trzeba przerobić żeby te soczewki zamontować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jeszcze pytanie, jak przerobiliście lampy z xenonu na bixenon to nie wyświetla wam błędu spalkonej żarówki ( chodzi mi o tą ze świateł drogowych ) ?

Edytowane przez Michał139
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...