Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Nowe klocki - jakie ? i gdzie ?


Pietka

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

wiele juz powiedziano o klockach na tym forum ale mam nadal wątpliwosci- co rozsadnego do 312mm tarcz ( oryginalne audi ) ?

samochod mocny ( 240 KM ) wiec maja byc porzadne ale ... nie chce zadnych twardych piszczacych itp. zarazem rozsadne cenowo ( oryginalne sa drogie ). Co polecicie ( maja miec czunijk zuzycia ).

Drugie pytanie - jaki zaklad - wiem ze to prosta operacja ale juz na tylu prostych sie przejechalem ( rowniez z wymiana klockow ) ze jestem pelen obaw. Jaki zaklad w wawie polecicie do prostej wymiany klockow ? Widzialem w polecanych Megacar ale tam glownie ludzie wymieniali rozrzady itp.

Dzieki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

wiele juz powiedziano o klockach na tym forum ale mam nadal wątpliwosci- co rozsadnego do 312mm tarcz ( oryginalne audi ) ?

samochod mocny ( 240 KM ) wiec maja byc porzadne ale ... nie chce zadnych twardych piszczacych itp. zarazem rozsadne cenowo ( oryginalne sa drogie ). Co polecicie ( maja miec czunijk zuzycia ).

Drugie pytanie - jaki zaklad - wiem ze to prosta operacja ale juz na tylu prostych sie przejechalem ( rowniez z wymiana klockow ) ze jestem pelen obaw. Jaki zaklad w wawie polecicie do prostej wymiany klockow ? Widzialem w polecanych Megacar ale tam glownie ludzie wymieniali rozrzady itp.

Dzieki !

pierwsza sprawa to proponuje wyskoczyc z 312-ek, za mocne masz auto

i przejśc na minimum 320mm, poprawa skutecznosci hamowania bedzie znaczna, o tyle tez musisz pomyslec

druga sprawa to taka, ze klocki mozesz wymienic sobie sam, potrzebujesz śrubokręt i imbus 7

no i trzeba wcisnąc tłoczek w zacisku, niewprawnej osobie zajmie to jakąś godzinkę

ile kasy chcesz wydac na klocki ?????

jeżeli chcesz zostac przy 312-ach to musisz zapoda lepszy klocek np FDSP

wydaje mi sie że zwykły klocek bedzie zbyt słaby to Twojego auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale zmiana tarcz = zmiana zaciskow - a nie chce rzeźby ... nie ukrywam iż przerabiałem różne "poprawki" w pasku ( passacie ) i jakoś w tym nie bardzo mi się chce ;)

Powiedz mi proszę co i gdzie kupić :) bo jakoś ostatnio wypadłem z obrotu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

popytam moze ktos bedzie mial do oddania

interesuja Cie same zaciski, czy z tarczami I klockami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniaj na 320. nie ma się co zastanawiać. Jedyny słuszny wybór (poza 345 i w góre) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Proponuje klocki hamulcowe steinhof.

Dystrybutor MARTEC.

KLocki przetestowałem wcześniej na oplu astrze oraz na Audi A6 2.5 tdi (180 PS).

Zdały test na 100%. Teraz w mojej B7 również założe tej firmy .KLocki dużo tańsze o ATE , nie piszczą przy hamowaniu i nic nie dzieje się z tarczami.

Nie widze senu w zakadaniu obłędnie drogich klocków i niepotrzebnych wymianach tarcz, ponieważ są to drogie sprawy, a nie o to tu chodzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widocznie turlasz drposa. Nie uwierze że jakiekolwiek hamulce w tym rozmiarze mogą w ogóle hamować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja serwisuje swój A4 w Megacar. Jestem bardzo zadowolony. Wcześniej miałem golfa i tez serwisowałem w Megacar, na golfie zrobiłem rozrząd, klocki i tarcze itd.

Jak masz czas podjedz do nich i pogadaj albo pogadaj z nimi przez telefon i oni czy powiedzą jakie masz opcje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...