Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Fotoradary za granicą


NikoA4

Rekomendowane odpowiedzi

ale dla nich takie 200 ojro to całe nic... dla nas takie 200 to niestety kupa forsy :wallbash: Już bym wolał oddać prawko na miesiąc :wallbash:

na 200 euro mandatu-ze trzy dni za darmo w DE musisz robić

W Pl cały miesiąc z niedzielami :gwizdanie:

a jak Ci zabiorą prawko,a pracujesz jako kierowca-kto Ci da vana,ciężarówkę,czy autobus bez uprawnień,może lepiej warto zwolnić,niż potem narzekać,że nie stać na zapłacenie mandatu :wink4:

Niema łatwo.

Pociesza fakt,że jest wciąż dużo km bez ograniczeń.

Opłaca się,też wolniej jechać,bo dużo wolniej w baku wysycha. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dla nich takie 200 ojro to całe nic... dla nas takie 200 to niestety kupa forsy :wallbash: Już bym wolał oddać prawko na miesiąc :wallbash:

na 200 euro mandatu-ze trzy dni za darmo w DE musisz robić

W Pl cały miesiąc z niedzielami :gwizdanie:

...ale to wcale nikogo nie usprawiedliwia i nie stawia w rzędzie uprzywilejowanym,ze względu na warunki osobiste,finansowe et cetera...kara jest konsekwencją,jakiegoś zabronionego czynu,jeśli ktoś za***prza łamiąc Przepisy,a potem marudzi,że drogo-no to Panowie...wnioski sami wyciągnijcie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo mówić w poniedziałek miedzy 150 a 160 kmh na 120stce tylko czekać co będzie a mam 10 punktów.

Jestes chluba naszego narodu na obczyznie :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko na fotce facet jest nie będą się tym interesowali?

ale kombinujesz-jeśli na fotce jest definitywnie facet,z krótkimi czarnymi włosami to nie podstawiaj długowłosej blondynki-nie licz na małą spostrzegawczość,bo jak się dopatrzą-zapłacisz więcej... :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko na fotce facet jest nie będą się tym interesowali?

ale kombinujesz-jeśli na fotce jest definitywnie facet,z krótkimi czarnymi włosami to nie podstawiaj długowłosej blondynki-nie licz na małą spostrzegawczość,bo jak się dopatrzą-zapłacisz więcej... :evil:

No jest co kombinować bo jak już wspomniałem mam 10 punktów. W tym miesiącu by mi się wyzerowało bo 2 ostatnie lata bez mandatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napiszesz, ze to nie ty prowadziles pojazd to przyjza sie dokladnie fotce i jak stwierdza, ze kombinujesz to bedzie lipa. Chyba, ze masz kogos bardzo podobnego do siebie.

Poczekaj az przysla ci Bußgeldbescheid i Anhörongsbogen. Zobaczysz jak wygladaja zdjecia, jezeli okaze sie ze moglbys kogos podstawic to twoja decyzja.

BTW. Nie namawiam jednak bo to przestepstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napiszesz, ze to nie ty prowadziles pojazd to przyjza sie dokladnie fotce i jak stwierdza, ze kombinujesz to bedzie lipa. Chyba, ze masz kogos bardzo podobnego do siebie.

Poczekaj az przysla ci Bußgeldbescheid i Anhörongsbogen. Zobaczysz jak wygladaja zdjecia, jezeli okaze sie ze moglbys kogos podstawic to twoja decyzja.

BTW. Nie namawiam jednak bo to przestepstwo.

No to tylko czekać. A co mi grozi z 13 punktami wiesz może jakiś kurs albo coś takiego. Przy ilu muszę oddać prawko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Muskel1 nie chce ci zawracać głowy ale widzę ze wiesz coś na temat. Właśnie doszukałem się w papierach i ostatni mandat miałem 25.03.2008 Ale (Rechtskräftig seit dem 12.06.2008) i tu pytanie od kiedy sie liczy?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Muskel1 nie chce ci zawracać głowy ale widzę ze wiesz coś na temat. Właśnie doszukałem się w papierach i ostatni mandat miałem 25.03.2008 Ale (Rechtskräftig seit dem 12.06.2008) i tu pytanie od kiedy sie liczy?.

Od daty uprawomocnienia, czyli Rechtskräftig s.d. 12.06.08.

Normalnie jest tak, ze od daty dostarczenia masz 14 dni na odwolanie/zlozenie sprzeciwu. Jezeli tego nie zrobisz Bußgeldbescheid staje sie po 14 dniach prawomocny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Muskel1 nie chce ci zawracać głowy ale widzę ze wiesz coś na temat. Właśnie doszukałem się w papierach i ostatni mandat miałem 25.03.2008 Ale (Rechtskräftig seit dem 12.06.2008) i tu pytanie od kiedy sie liczy?.

Od daty uprawomocnienia, czyli Rechtskräftig s.d. 12.06.08.

Normalnie jest tak, ze od daty dostarczenia masz 14 dni na odwolanie/zlozenie sprzeciwu. Jezeli tego nie zrobisz Bußgeldbescheid staje sie po 14 dniach prawomocny.

No to może mi się uda bo blitzlo mnie 07.06.2010 Jutro pisze do Flensburg o stan punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ci zrobili zdjecie 07.06.2010 to wychodze z zalozenia, ze jeszcz ci nie przyszla od nich poczta?

Maja czas 3 m-ce (od daty wykroczenia) zeby dostarczyc ci Bußgeldbescheid, jezeli do tego czasu nic ci nie dostarcza to ulega to przedawnieniu.

Grundsätzlich gilt, dass die Verjährungsfrist bei Verkehrsordnungswidrigkeiten nach § 26 Abs. 3 StVG drei Monate beträgt. Die Frist beginnt mit der Beendung der Tat zu laufen (§ 33 Abs. 3 OWiG). Die Beendung fällt bei Ordnungswidrigkeiten in der Regel mit der Vollendung zusammen. Vollendet ist die Tat, wenn alle objektiven Tatbestandsmerkmale (sie stehen im Gesetz, z.B. „Wer“, „Einführer“, „verweigert“, „fährt“, „verschweigt“) verwirklicht sind. Das bedeutet beispielsweise, wenn vor Ablauf der Dreimonatsfrist kein Bußgeldbescheid erlassen wird (und demgemäß auch nicht zugestellt werden kann), dann ist die Ordnungswidrigkeit verjährt. Ein Bußgeldbescheid kann nach der Verjährung nicht mehr erlassen werden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ci zrobili zdjecie 07.06.2010 to wychodze z zalozenia, ze jeszcz ci nie przyszla od nich poczta?

Maja czas 3 m-ce (od daty wykroczenia) zeby dostarczyc ci Bußgeldbescheid, jezeli do tego czasu nic ci nie dostarcza to ulega to przedawnieniu.

Grundsätzlich gilt, dass die Verjährungsfrist bei Verkehrsordnungswidrigkeiten nach § 26 Abs. 3 StVG drei Monate beträgt. Die Frist beginnt mit der Beendung der Tat zu laufen (§ 33 Abs. 3 OWiG). Die Beendung fällt bei Ordnungswidrigkeiten in der Regel mit der Vollendung zusammen. Vollendet ist die Tat, wenn alle objektiven Tatbestandsmerkmale (sie stehen im Gesetz, z.B. „Wer“, „Einführer“, „verweigert“, „fährt“, „verschweigt“) verwirklicht sind. Das bedeutet beispielsweise, wenn vor Ablauf der Dreimonatsfrist kein Bußgeldbescheid erlassen wird (und demgemäß auch nicht zugestellt werden kann), dann ist die Ordnungswidrigkeit verjährt. Ein Bußgeldbescheid kann nach der Verjährung nicht mehr erlassen werden.

No nie przyszło bo to było w poniedziałek, o tych 3 miesiącach wiem. Ale liczę ze przyjdzie blitz był pewnie dopiero postawiony bo w radiu cisza dopiero po godzinie mówili ze stoi. Jak mi te stare przepadły to nie będzie źle 3 na stanie nie tragedia. Dzieki za wszystkie info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dostalem 149 € mandatu 2pkt.karne i zakaz prowadzenia auta na terenie Niemiec na okres 1 miesiąca .Miesiąc miałem sam sobie wybrać ,więc wybrałem grudzień (wysłałem pismo) a tu przychodzi od nich że będzie to jednak marzec ,a ja już miałem zaklepane terminy na wyjazdy po auta i musiałem przekładać wrrr .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz kupiłem antyradar i na razie jest spokój

Jak Ciebie złapią zagranicą z tym antyradarem (a mają dużo lepsze i łatwiejsze sposoby na to) to chciałbym zobaczyć Twoją minę - zrób wtedy proszę zdjęcie samego siebie, bo może to być dość interesujące :kox: :kox: :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...