Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Którędy poprowadzić kable audio?


Bonio86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,w niedlugim czasie planuje zmienic troche instalacje audio w moim Avancie,i mam pytanko ktoredy poprowadzic przewod + 50mm2 od aku do bagazika? tzn w ktorym miejscu sie przebic przez sciane grodziowa aby przewod znalazl sie we wnetrzu samochodu? moze ma ktos jakis opis z fotkami ktoredy ciagal kable audio po samochodzie? tematow odnosnie audio troche jest ale nigdzie nie znalazlem opisu gdzie i jak przeciagnac kable,widzialem tylko gotowe zabudowy bagaznikow... pozdrawiam i prosze o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz mój temat o montażu CB radia w warsztacie, tam jest jak przeszedłem do kabiny, w zeszłym tygodniu poszedłem tam tez kablem + do wzmcniacza, jest tam sporo miejsca a jak się wyciągnie całą gumową uszczelkę to na prawdę dziura jak u Rumunki przy autostradzie...

Jak byś nie znalazł tematu to owa zaślepka znajduje się między akumulatorem a zbiorniczkiem płynu hamulcowego, tak głębiej na podszybiu (czy też grodzi.. jak kto woli)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki a jak wejsc w progi i ktoredy przeciagnac kable aby znalesc sie w bagazniku? np chinchami?

wydaję mi się że najlepiej pod wykładziną przy wiązce :kox: tylko że sporo roboty z wyjęciem jej mi zalało auto właśnie bo podczas puszczania kabla przez tą gumę nie włożyłem jej dobrze i linką ciekło do środka miałem sporo wody wykładzinę wyjąłem i się suszy i też chce kupić jakieś kable tylko od radia symphony1 do wzmacniacza no i od aku lub radia też do wzmacniacza widziałem jakieś komplety po 70zł z bezpiecznikiem może taki zestaw kupić i założyć tą wykładzinę zanim kupię wzmacniacz i subwoofer bedzie juz wszystko leżało a wzmacniacz nie ma być specjalnie wydziwiony,tylko na jednym aku żeby wszystko chodziło :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio patrzylem te przelotke w scianie grodziowej... kijowate wejscie :/ i male strasznie... nie ma miejsca na zakrecenie kabla przy aku zeby wpuscic go przez grodz,nie wiem czy przejdzie mi tamtedy moj przewod 50mm2,ale popatrze co da sie z tym zrobic kabel mam zdeka gruby i wyglada tak jak na tej fotce(ten grubasny niebieski) http://img168.imageshack.us/img168/447/elektrownia1fz1.jpg jest brubosci kciuka no ale pocieszajace jest to ze kable sa typu HYPER FLEX czyli mega elastyczne i mozna supły wiązać doslownie, zajrzalem tez do aku,okazalo sie ze 2 komory po zewnetrznych stronach aku byly puste a w srodkowych brakowalo po ok 20% kwasu,dolałem wody destylowanej,naladowalem aku,i odziwo swiece grzeja sie teraz ok 3sec a nie tak jak kiedys po ok 5sec w zwyz :D i na koniec moj taboret hehe http://img12.imageshack.us/img12/6977/bonio9116.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyjmiesz tą zaślepkę gumową z grodzi to całkiem sporo miejsca tam jest

a jak nie to jedź z kablem tam gdzie wchodzą węże (rurki) od klimy, wychodzą gdzieś pod schowkiem... kolega tamtędy dawał kabel w passacie b5fl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyjmiesz tą zaślepkę gumową z grodzi to całkiem sporo miejsca tam jest

zgadza się jeśli o tym samym myślę z tym że ten otwór musi być szczelny ja raz zapomniałem wsadzić tej gumy w otwór i po deszczu miałem powódź w samochodzie po lewej stronie z przodu i z tyłu woda dostawała się tamtędy przy lince otwierania maski.

PS. niezły taboret hehe :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja wlasnie przed chwila zakonczylem podlaczanie wzmacniacza. Kable od aku pociagnalem do plastikowej puszki (przewiercilem dwa otwory) od komputera i dalej w dol (jest tam bardzo duzo miejsca) kable wciaglem do srodka i nawet nie trzeba bylo odkrecac oslon na progi bo smialo weszly i dobrze leza. Wychodzą pod siedzeniami z tylu. Zas kable czincze pociagnalem od strony pasazera. Nic nie widac wszystko ladnie przylega w progach. Wzmacniacz Carpower 602 przykrecilem do pojedynczego siedzenia z tylu. Kable wychodza od dolu wiec mocno ich nie widac. Calosc zajela mi ok godziny. Myslalem ze zejdzie dluzej. Chcialem wzmak wrzucic w miejsce starego ale za duzo rozbierania. Narazie mam w kwadratowej skrzyni 40 l magnat xpress 12 i wszystko ladnie gra. Jestem na etapie rezania skrzynki ktora bylaby w lewym boczku i nie zabierala duzo miejsca. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, otwór który zasugerował aju jest najodpowiedniejszy zauważ kolego że od strony kierowcy jest najwięcej wiązek elektrycznych które mogą powodować zakłócenia na sygnałówce, więc najlepiej tą stroną ciągnąć mastera. Domniemam że masz bardzo potężny sprzęt że zdecydowałeś się na taki ogromny kabel, 35mm2 wystarczył by w zupełności i na pewno zmieścił by się w otwór proponowany przez aju. Ale skoro masz już ten przewód 50mm2 to wpuść go pod komputerem. A przewody sygnałowe prawą stroną. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...