Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Zawór rozprężny


bonzi44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś wymieniał kiedyś zawór rozprężny znajdujący się przed parownikiem? Czy można go wyczyścić lub wyregulować? Ile może kosztować coś takiego.

Pytam, ponieważ ostatnio klima chłodzi bardzo słabo. W Vagu wszystko ok, na sterowaniu zaworem w kompresorze ok. 0,65A przy włączonej klimie cisnienie 9 bar przy włączonej klimie i 22 st na zewnątrz. Jedyną rzecz jaką podejrzewam jest zawór rozprężny - rurka jest oszroniona na bezpośrednio za zaworem, powrót letni. Wygląda na to ze rozpręża troszkę za dużo gazu....U kolegi w tym samym samochodzie obie rurki zimne, brak szronu, klima działa idealnie.

z góry dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawór rozprężny kosztuje w ASO około 70zł... są zamienniki w intercarsie po 15-20zł, ale tych dławików jest kilkanaście rodzajów i trzeba go precyzyjnie dobrać i np. u mnie ten z IC nie pasował...

można pobawić się w czyszczenie takiego dławika ale to działanie na krótką metą, choć zależy jeszcze czym jest zapchany..

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co wiadomo coś z tym zaworem rozprężnym? Ja mam podobnie słaba wydajność chłodzenia i zastanawiam się nad tym zaworem. Wie ktoś jaki on ma nr seryjny?[br]Dopisany: 06 Marzec 2011, 16:12_________________________________________________Już wiem jaki ma nr 8E0 820 177

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co wiadomo coś z tym zaworem rozprężnym? Ja mam podobnie słaba wydajność chłodzenia i zastanawiam się nad tym zaworem. Wie ktoś jaki on ma nr seryjny?[br]Dopisany: 06 Marzec 2011, 16:12_________________________________________________Już wiem jaki ma nr 8E0 820 177

u mnie w ASO w Katowicach 52zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...