Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Błąd 01435 - Brake Pressure Sensor 1 (G201) proszę o pomoc


kroghot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, proszę o pomoc w identyfikacji problemu w mojej niuni.

najpierw miałem taki błąd:

1 Fault Found:

16955 - Brake Switch (F): Implausible Signal

P0571 - 35-10 - - - Intermittent

wymieniłem czujnik pedału hamulca czy jakoś tak i od razu wyskoczył mi ten błąd:

Control Module Part Number: 8E0 614 517

Component and/or Version: ABS/ESP front 4529

Software Coding: 04255

Work Shop Code: WSC 06435

1 Fault Found:

01435 - Brake Pressure Sensor 1 (G201)

35-10 - - - Intermitten

sam już nie wiem co się dzieje, dodam że robiłem wszystko w ASO - wiem że powinienem jechać do nich ale już raz byłemi wykasowali błąd i powiedzieli że wszystko ok - teraz znowu błąd się pojawia - pewnie pojadę do nich ale chce być o krok przed nimi żeby mnie nie naciągnęli

z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dobrze zaadoptowali nowy przelacznik od pedalu?? jesli tak to

sprawdz czy nie masz jakis zalanych przekaznikow, sprawdz czy kabel do absu jest dobrze podlaczony i nie ma jakiegos zwarcia nie mialem z takim bledem do czynienia ale zaczalbym od sprawdzania kabli moze ktorys przetarty moze tez byc ktorys czujnk w kole moj brat mial podobny blad jak urwal czujnik przy wymianie tarcz z tylu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiające jest to że błąd wyskoczył od razu po wymianie tego czujnika od pedału.

sprawdz kostke czy jest prawidlowo podlaczona i sprawdz sobie bezpieczniki moze jakies spiecie bylo i wywalilo bezpiecznik od tego bym zaczal no chyba ze naprawde zle zaadoptowali nowy czujnik gazu bo to wazny element obwodu i moze teraz wywalac blad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze to pomoze , tez mialem uszkodzony czujnijk , a wymian 35 zl , nowy 40 zl w sumie 75 i hula

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic959579.html

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic842678.html, mi pomogl link 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli problem znany kolesie mogli zle zalozyc czujnik i go skopali na wlocie ale ja bym posprawdzal bezpieczniki tak jak w tych linkach podaja od tego sie zaczyna :)

przeczytaj te linki ktore podal kolega wyzej tam pieknie jest opisane o adaptacji i uzbrajaniu oraz montazu tegoz czunika i podejrzewam ze to wlasnie skopali poczytaj a wiele sie dowiesz bo ludzie mieli juz z tym problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezpieczniki są wszystkie ok.Nawet zabrałem sie za rozebrani tej pokrywy pod kierownicą żeby może zobaczyć ten czujnik czy jest dobrze wmontowany ale niestety nawet go wyciągnąć nie potrafie.

Może jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam ze jednak panowie z aso zle zalozyli ten czujnik

w tych linkach masz opsane jak to sie demontuje bo sam czytalem trzeba sobie to wydrukowac i na aucie przetestowac jak sie to wyciaga i jak sie auto bedzie zachowywalo tak przez neta to mozna snuc rozne domysly pytanie tylko czy sluszne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dla informacji choć nie jestem jeszcze w 100% pewien że to było to:

wyciągnąłem ten czujnik pedału hamulca i włożyłem jeszcze raz - zrobiłem tak 3 razy -w końcu za 3 razem chyba zrobiłem to dobrze bo kontroli nie palą.

Aha jeśli ktoś by chciał to wymieniać samemu ten czujnik to: trzeba otworzyć tą pokrywkę przy kierownicy gdzie są bezpieczniki, potem odkręcić 3 wkręty śruby fi 8 jedna przy bezpiecznikach dwie są na tym plastiki pod kierownicą. Jak już odkręcimy to trzeba trochę mocno szarpnąć za ten plastik (osłonkę) pod kierownicą aż w końcu zejdzie. Wtedy widzimy dwa czujniki jeden od sprzęgła drugi od hamulca -łatwo je odróżnić bo zależy co wciśniesz to się rusza :)

faktycznie trzeba odłączyć przewód wciskając takie przyciski we wtyczce i mocno czujnikiem kręcić e lewą stronę o 45 stopni - wtedy sam wyskoczy

wkładamy go podobnie choć ja zrobiłem tak że wcisnąłem pedał hamulca docisnąłem czujnik i puściłem pedał hamulca potem przekręciłem czujnik w prawą stronę o 45 stopni.

czujnik 45zł ASO

przyczyna wymiany - migająca kontrolka świec żarowych !

pozdrawiam dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dla informacji choć nie jestem jeszcze w 100% pewien że to było to:

wyciągnąłem ten czujnik pedału hamulca i włożyłem jeszcze raz - zrobiłem tak 3 razy -w końcu za 3 razem chyba zrobiłem to dobrze bo kontroli nie palą.

Aha jeśli ktoś by chciał to wymieniać samemu ten czujnik to: trzeba otworzyć tą pokrywkę przy kierownicy gdzie są bezpieczniki, potem odkręcić 3 wkręty śruby fi 8 jedna przy bezpiecznikach dwie są na tym plastiki pod kierownicą. Jak już odkręcimy to trzeba trochę mocno szarpnąć za ten plastik (osłonkę) pod kierownicą aż w końcu zejdzie. Wtedy widzimy dwa czujniki jeden od sprzęgła drugi od hamulca -łatwo je odróżnić bo zależy co wciśniesz to się rusza :)

faktycznie trzeba odłączyć przewód wciskając takie przyciski we wtyczce i mocno czujnikiem kręcić e lewą stronę o 45 stopni - wtedy sam wyskoczy

wkładamy go podobnie choć ja zrobiłem tak że wcisnąłem pedał hamulca docisnąłem czujnik i puściłem pedał hamulca potem przekręciłem czujnik w prawą stronę o 45 stopni.

czujnik 45zł ASO

przyczyna wymiany - migająca kontrolka świec żarowych !

pozdrawiam dziękuje za pomoc

no widzisz nawet aso potrafi sprawe spier.... odkad robie wsztyko sam auto dziala bez problemu jak tylko do tych sk... pojade to sie problemy mnoza i to za kazdym razem inny!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...