Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Moc silnika a moc na kołach


golab24

Rekomendowane odpowiedzi

Czy moc silnika podawana przez producenta mniej więcej odpowiada mocy mierzonej na hamowni, czyli mierzona na kołach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc na kołach jest mniejsza bo są straty , a druga sprawa ,że to co jest w katalogu niekoniecznie wychodzi na hamowni -na szczęście TDI mają zawsze jakiegoś bonusa ale np. s-ki nie bardzo tak samo jak hctr,hs2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem więc że chipowane 130KM mierzone na hamowni będzie silniejsze od seryjne 130KM bo producent podaje moc sinika na nie na kołach, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a le o so hazi ?? silniejsze nie silniejsze :gwizdanie:

wykresy z hamowni pokazuja zawsze moc na silniku, przy czym w tabelach podawana jest równiez moc na kołach - generalnie zasada jest taka, ze producenci i tunerzy operują mocą na silniku

... magia wiekszych liczb :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem więc że chipowane 130KM mierzone na hamowni będzie silniejsze od seryjne 130KM bo producent podaje moc sinika na nie na kołach, tak?

Jak by nie było i jak by nie liczyć mocy ,cipowane zawsze będzie mocniejsze od nie cipowanego bo po to się c*p-uje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto audi a4 1.8T 150KM felga 225/40/18 fabrycznie podniosłem parametry o jakieś 30% na drodze ogromna róznica w przyśpieszeniu i wogole dziś byłem na hamowni i szok :shocked: pokazało mi 147KM 227NM strata 50KM czy to oznacza ze zmierzył mi moc na kołach???[br]Dopisany: 23 Lipiec 2010, 17:19_________________________________________________czy moc na silniku bedzie około 197KM???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz to co jest na wykresie, dostałeś przecież wykres na hamowni. No chyba, że pan powiedział ci na ucho i nie dał żadnego wykresu. Na wykresie podawane są obie moce przecież, jak już Qri wspomniał. Liczy się moc na silniku, bo straty w mocy na kołach w każdym aucie występują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dał wykrez na wykresie jest moc moment i strata odpowiednio 147KM 217Nm 50KM max 230km/h kręcił do 6100obr odcięcie przy 7000obr

Wklej ten wykres tutaj to ci powiemy ile masz mocy, jak sam nie umiesz przeczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto audi a4 1.8T 150KM felga 225/40/18 fabrycznie podniosłem parametry o jakieś 30%

gdzie to zrobiłes ??? hamowałeś auto przed softem ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie hamowałem ale gośc mi wlutawał nową pamieć eprom i tam jest ona podniesiona od wartości fabrycznych o 30 procent tyle bymajmniej mi powiedział. przy okazji nie mam poj ecia jak tu sie wrzuca obrazki

[br]Dopisany: 25 Lipiec 2010, 12:20_________________________________________________ :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie hamowałem ale gośc mi wlutawał nową pamieć eprom i tam jest ona podniesiona od wartości fabrycznych o 30 procent tyle bymajmniej mi powiedział. przy okazji nie mam poj ecia jak tu sie wrzuca obrazki

[br]Dopisany: 25 Lipiec 2010, 12:20_________________________________________________ :confused4:

a powiedz ile tacy oszusci biora kasy za to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okazji nie mam poj ecia jak tu sie wrzuca obrazki

www.imageshack.us

wciskasz "browse"

wybierasz z kompa fote

wciskasz "prześlij teraz"

jak sie załaduje to zaznaczasz "kod forum"

wciskasz na zanaczonym "kopiuj"

a na okienku wiadomości forum wciskasz "wklej"

i po bólu :wink4:

hał macz za to oszustwo ???? [br]Dopisany: 25 Lipiec 2010, 12:35_________________________________________________

hamownia setka soft 3 setki

a za 800pln pojechałbyś do Gregora na śląsk i GTO ogarnąłby ci temat na 5+ :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co wam lupa? dziadków na forum mamy??? [br]Dopisany: 25 Lipiec 2010, 13:43_________________________________________________tak czy owak ktoś dał ciała albo ten od softu albo hamownia wspomne też ze ten co mi hamował tez chipuje auta moż chce dodatkowo zarobić na tym ze mnie oszuka bo wstępnie umówiłem sie u n iego na soft. no nic zostaje wjazd na inną hamownie napisze efekty jak bedzie po wszystkim narazie dzięks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...