Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 APU] Wolno spadające obroty


artekPL

Rekomendowane odpowiedzi

...co może wpływać na pracę silnika,efektem czego będzie spadek mocy, spowodowany mniejszą dawką paliwa etc...

Ok. Wiem o czym mówisz i mam zamiar zrobić logi dynamiczne ale akurat to co mnie nurtuje najbardziej na chwilę obecną nie jest związane ani z zaworem N75 ani z przepływomierzem (do tej pory sprawdziłem te dwie rzeczy) bo występuje zarówno z podłączonymi jak i odłączonymi tymi elementami. To co występuje u mnie nie jest ogólnym, ciągłym brakiem mocy. Silnik generalnie chodzi dobrze ale raz, dwa razy dziennie a czasami raz na dwa dni zapala mi się kontrolka EPC (jest to kilka lub kilkanaście mrugnięć, nie zapala sie na stałe) i wtedy auto traci całkowicie moc tak jakby silnik gasł na ułamek sekundy. Jak znajdę to co to powoduje to wtedy mogę się martwić tym czy moje auto rozwija 100 czy 75% mocy np ze względu na nie do końca sprawny przepływomierz. Chodzi mi przede wszystkim o to żeby nie musieć po kolei wymieniać wszystkiego a na końcu dowiedzieć się ,że awaria dalej występuje albo był nią jakiś przetarty kabelek ,który dawał zwarcie. Podsumowując przepływka raczej będzie do wymiany skoro w momencie kiedy jest odłączona silnik lepiej się zbiera ale najpierw muszę znaleźć przyczynę zapalania się EPC bo to moje największe zmartwienie.[br]Dopisany: 19 Czerwiec 2010, 01:09_________________________________________________Witam. Chciałem tylko dać znać, że sprawca moich problemów został wykryty. Okazał się nim naprawiany sterownik ABS. Nie pokazywał błędów i wydawał się działać dobrze ale jak się okazało nie działał. Teraz wszystko gra. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam również mam problem z obrotami a czasem na zimnym silniku na sekundę sam pedał gazu tak jakby się wduszal i odskakuje czuć to pod nogą . Wymieniałem już przeplywke sondę kolektor dolotowy i przepustnice i nikt nie wie od czego te obroty wolno spadają ? pomocy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...