Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Nowe amortyzatory ponizej 60 % sprawności ?


litwin10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio w moim audi a4 1.9 TDI z 95 r. 90 KM wymieniłem amortyzatory po przejechaniu około 500 km stan moich amortyzatorów wynosi 59% czy moze mi ktoś doradzić co mam zrobić reklamować je czy pojeździć jeszcze trochę? bo jak powiedział mój mechanik one muszą się ułożyć ale coś mi tu nie pasuje :kwasny: amortyzatory sprawdzałem na stacji diagnostycznej. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś sprawdzić dwukrotnie, pewnie różnica w dwóch testach byłaby znaczna..

Nie raz słyszeliśmy o tym, że za pierwszym razem było 40% a za drugim 77%. Dla mnie te szarpaki to żaden wyznacznik :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jest wielkie jedno oszustwo na szarpakach.Poprzednie auto jakie miałem to ford fiesta 1.8 D.Po wymianie amorków byłem na 4 stacjach diagnostycznych i na każdej po wymianie po kilku dniach wykazało że mam je do wymiany :polew: na każdej z 4 stacji .Po okresie 2 miesiecy wykazało na 3 stacjach że mają sprawność w 75% i jest ok.Po nastepnym miesiącu wyszlo na jednej ze stacji że mam kiepskie amorki bo maja tylko 30 i 45 % skuteczności.Pojechałem gdzies indziej i wykazało 70% jeden a drugi 60.Jakies dziwne te ich obliczenia :polew:.Mam to gdzies daleko w d*p... Wiem co kiedys zrobiłem i co kupiłem.Nie mam jakos wiary w te ich sprawdzanie amorków.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jaki jest powiedzmy w 90% skuteczny sposób na sprawdzenie żywotności amortyzatorów?

a nie czujesz "plywania samochodu" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochód troszkę buja przy hamowaniu tzn delikatnie nurkuje a test robiłem na dwóch stacjach diagnostycznych na jednej stacji wyszło po 59 % na lewym i prawym amortyzatorze a na drugiej 61 i 59% także nie wiem czy je reklamować czy dać sobie spokój. Ten mój mechanik powiedział żeby przejechać około 2-3 tys. km i wtedy one się ułożą :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochód troszkę buja przy hamowaniu tzn delikatnie nurkuje a test robiłem na dwóch stacjach diagnostycznych na jednej stacji wyszło po 59 % na lewym i prawym amortyzatorze a na drugiej 61 i 59% także nie wiem czy je reklamować czy dać sobie spokój. Ten mój mechanik powiedział żeby przejechać około 2-3 tys. km i wtedy one się ułożą :shocked:

co to za amorki? nie wiem za bardzo co ci sie ma ulozyc skoro wszystko jest skrecane i nie ma tam funkcji "ukladania"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak myslę BUBA a te amorki to sachsy

a moze ci mechanik uzywki wsadzil a nowe sam przytulil :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podnies auto i zerknij w nadkole jak wygladaja, nowe beda sie blyszczec a stare beda brudne od syfu

no chyba ze ladnie umyli ale i tak zobaczysz czy sa porysowane/zniszczone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...