Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Kiedy otwieram lewe drzwi kluczykiem nie otwiera całego samochodu


cherry24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dosyć sporo spędziłem nad szukaniem podobnego tematu i nic konkretnego nie mogę znaleźć. Dlatego zakładam nowy temat. Problem jest taki: Kiedy samochód jest zamknięty podchodzę z kluczykiem od lewej strony(str. kierowcy) przekręcam w stronę -> otwórz i nic otwiera tylko lewe przednie drzwi pozostałe zostają zamknięte. Natomiast kiedy otwieram samochód z prawej strony czy tez z bagażnika auto otwiera się całe (wszystkie drzwi). Co może byc przyczyną takiego zachowania. Z góry dziękuję za podpowiedzi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiedziałem to jeżeli mikro włącznik byłby uszkodzony to również nie działałoby światło w środku pojazdu lub brzęczek od świateł, a to jak najbardziej działa. Chodzi tylko o centralny zamek czy to też jest sprawka mikro włącznika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwa mikostyki (conajmniej 2, dawno nie rozbierałem zamka w b5 i nie pamiętam już dokładnie)

Pierwszy to krancówka zamka i odpowiada m.in. za gaszenie/włączenie oświetlenia kabiny, a drugi to mikroprzełącznik sterujący centralnym zamkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forum pisali kiedyś ze można dokupić ale ja osobiście nie spotkałem tego w zadnym ze sklepów na szrocie można to kopić cena zalezy od humoru sprzedającego i waha sie przynajmniej tu gdzie mieszkam od 10 do 30zł mam nawet jeden w domu tylko ze od pasażera wiec trzeba było by go przerabiać na stronę kierowcy (tz wyjmować mikrowłacznik ten w srodku z drzwi kierowcy zalany guma i zastępować dobrym od drzwi pasażera)ale lepiej kupic juz gotowy ze strony kierowcy cały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi czasami tez się tak dzieje. Zdjąłem tapicerkę z drzwi i w lewym górnym rogu poruszałem wiązką przewodów przy wtyczce i na jakiś czas miałem spokój. Problem może leżeć w braku przejścia przy wtyczce. Chciałem to zrobić u siebie na cacy, ale jest tam ciężkie dojście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panowie znalazłem przyczynę. Nie była to wina mikro włącznika tylko wina nieprofesjonalnie założonego auto alarmu. Przewód w kostce który jest odpowiedzialny za zamykanie i otwieranie,a prowadzi od drzwi, a dokładnie od mikro włącznika do ori sterownika był przecięty. Dzisiaj montowałem sterownik centralnego zamka a alarm usunąłem i ten przewód podłączyłem prawidłowo no i teraz działa prawidłowo. Zamykam/otwieram pilotem - działa, zamykam/otwieram z kluczyka - działa. No ale dzięki za pomoc.[br]Dopisany: 16 Czerwiec 2010, 22:41_________________________________________________Kolego Pandzior te wtyczki (cały zestaw) jest na mocowaniach i możne je wypiąć z karoserii i wtedy masz idealne dojście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Pandzior te wtyczki (cały zestaw) jest na mocowaniach i możne je wypiąć z karoserii i wtedy masz idealne dojście.

Dzięki sprawdzę w weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...