Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Mozolne dłubanie mojego Avanta


rysiuu

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu udało mi się ruszyć z moim wozidłem. Niestety brak czasu ogranicza postęp prac, więc do ukończenie projektu troszkę wody w Wiśle upłynie.

Na pierwszy ogień poszło wybebeszenie wnętrza. Przy okazji poprawiłem szczelność puszki, w której siedzi moduł komfortu. Niestety fabryczne zatrzaski w ogóle nie trzymały klapki na miejscu, przez co do środka dostawała się wilgoć.

p6122768.th.jpg p6122769.th.jpg p6122770.th.jpg p6122771.th.jpg p6122772.th.jpg

Następnie zostały naklejone sreberka

p6122776.th.jpg p6122777.th.jpg p6122778.th.jpg p6122779.th.jpg

Mocowanie bezpiecznika głównego ANL

p6132788.th.jpg

Przejście przewodem zasilającym przez puszkę sterownika.

Puszkę przewierciłem od spodu przeciągnąłem przewód i zabezpieczyłem przelotkę klejem na gorąco. Niestety zjarzyłem dopiero w domu, że nie zrobiłem fotki z tej rzeźby.

p6132789.th.jpg

Dodatkowa masa

p6132791.th.jpg

Prowadzenie instalacji po aucie

p6132792.th.jpg p6132793.th.jpg p6132794.th.jpg p6132795.th.jpg p6132796.th.jpg p6132797.th.jpg

Na podłogę poszedł jeszcze GMS-02

p6162823.th.jpg p6162825.th.jpg

Wytłumienie drzwi oraz "blachowanie" otworów technologicznych

p6152817.th.jpg p6152818.th.jpg p6152821.th.jpg p6162824.th.jpg p6162826.th.jpg

Dystans z mdfu i przymiarka do panela ;)

p6172841.th.jpg p6162829.th.jpg

Pierwsze żywicowanie paneli

p6202853.th.jpg p6202854.th.jpg

Panele już skończone, czekają tylko na skórkę

p6232966.th.jpg p6232967.th.jpg

Rzeźbienie słupexów.

p6242970.th.jpg

Finalny kształt słupków. W przyszłym tygodniu powinny być już w nowej tapicerce.

p6252982.th.jpg p6252983.th.jpg

Wygłuszenie dachu i klapy

p6263008.th.jpg p6263009.th.jpg p6263010.th.jpg p6263012.th.jpg p6263013.th.jpg

Pod kanapą naklejony jest jeszcze STP SPL08

p6263014.th.jpg

Wstępne rozłożenie klocków w bagażniku.

p6263015.th.jpg

Zabudowa ma być dyskretna i nie będzie żadnych lakierowanych czy podświetlanych elementów. Ma natomiast nie ograniczać walorów użytkowych avanta.

Pociągnąłem też przewód ACC do radia. Znajduje się on w złączu stacyjki, na cienkim czerwonym. 12V na nim pojawia się po przekręceniu stacyjki, a gaśnie dopiero po wyjęciu kluczyka. Bez wyjęcia klucza, nawet w pozycji "0" mamy na nim napięcie.

p6273026.th.jpg

Kolejny mod to przerobienie ramki radiowej. Przejściówka z concerta nie wygląda źle, ale zespolona z ramką clariona będzie się o wiele lepiej komponować z resztą konsoli.

p6273029.th.jpg

Ramka na razie na szybkiego pokitowana i pryśnięta strukturą.

p6283042.th.jpg

RS806 z zaprawionymi konektorkami

p6283041.th.jpg

Powoli zacząłem też dłubać bagażnik

p6283043.th.jpg p6283044.th.jpg

Dziś zrobiłem trochę porządku z drutami

p6293048.th.jpg p6293049.th.jpg

Finalny wygląd paneli

p6303051.th.jpg p6303050.th.jpg

Bagażnik dostał jeszcze trochę STP SPL08

p7063070.th.jpg p7063072.th.jpg

W miedzy czasie zabrałem się za rzeźbienie paczki dla subwoofera. Z uwagi na to, że chce mieć w przyszłości większe pole manewru przy ew. zmianie suba, wykorzystuję wnękę w kole. Docelowo będzie tam ok 24L i objętość ta zostanie zmniejszona do 20L, tak by można było potem bez problemu wrócić do wyjściowej objętości.

p7053069.th.jpg p7063071.th.jpg

Słupki zostały już założone. Troszkę się przybrudziły, ale po skończeniu roboty auto idzie do prania.

p7253271.th.jpg p7253272.th.jpg p7253273.th.jpg p7253274.th.jpg

Płyta ochronna dla komponentów. W okienka trafi plexa.

p7253270.th.jpg

Skrzynka jest już poskręcana i uszczelniona. Płyta podłogi też już docięta. Pozostało jeszcze kilka detali typu zawiasy, przeszczepienie uchwytu do otwierania z ori podłogi i szukanie materiału.

p7313281.th.jpg p7313282.th.jpg p7313283.th.jpg p7313284.th.jpg

W radiu zostało zmienione podświetlenie przycisków z zielonego na czerwony. Niestety z uwagi na konstrukcje wyświetlacza nie była możliwa zmiana koloru na biały/czerwony. W tym przypadku jedyne wyjście to dorobienie filtra, który zmieni barwę. Ale to na razie odpuszczam.

p7313287.th.jpg p8013293.th.jpg p8013298.th.jpg

Niestety mundorf się uszkodził i na jego miejsce do kompletu wskoczył Helix

p9173684.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie będą komponenty siedziały w autku? na samym początku myślę, że zacne, bo zaczynasz grubo wygłuszać ;) powodzenia w dalszej pracy, i czekam na reszte fotek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic grubego, stare osłuchane klocki.

clarek drx9255, helix p400, helix rs6, a co do suba to jeszcze nie wiem. Mam helixa w8 i phase aliante 8si więc dopiero jak zagra przód, to coś się. dobierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie zrobiona jest tylko podłoga i bagażnik, więc wszystkie koszty nie są podliczone.

Na tym etapie poszło 2x stp silver bulk solution i zostały 2 maty (paczka 569zł)

Na podłogę dojdzie jeszcze jeden materiał, który tłumi inny zakres częstotliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:blink: rysiuu dałeś z tym wygłuszeniem podłogi :good:

drx9255

nie wiem czy się nie mylę ale kolega kiedyś oddał mi takie radio jak przyjechało z autem z usa bo stwierdził że nie ma wyjść na głośniki :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aju bo to deck i gra tylko pod wzmacniaczem zewnętrznym dlatego koledze sie nie spodobało :D

rysiuu wkońcu ktoś coś ruszył z B6 ;) koniecznie podaj koszty takiej konkretnej roboty u Ciebie bo podejrzewam że tym co zależy na jakości się do Ciebie po takie coś zgłoszą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja wiem że to deck ale on nie wiedział i je oddał za free :kox: pamiętam że założył wtedy sony tak zwany "black panel" i wszystkie d*py jego

:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aju :hi: Masz tego klarka jeszcze?

Orange

Ponad 3 miesiące audi czekało na jakąś małą lukę w czasie i się doczekało więc teraz pomału i do przodu.

Na wytłumienie całego auta (podłoga, dach, bagażnik) nie ma stałego cennika. Zbyt duża różnorodność materiałów tłumiących jak i ich cen, oraz szeroki wachlarz roboty jaką można wykonać powodują że cena (tak jak np. przy zabudowie kufra) ustala się indywidulanie.

Dziś pogoda dopisała więc pociągnąłem druty (tylko bez sugestii :polew:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie to wygląda ;)

ciekawi mnie czemu nie puściłeś masy od aku tylko po karoserii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie to wygląda ;)

ciekawi mnie czemu nie puściłeś masy od aku tylko po karoserii?

Bo znam dużo lepsze sposoby na udanie pieniędzy. A miedź ostatnio kosztuje :cool1:

Nikt nie przekona mnie nad wyższością jednego rozwiązania nad drugim (przy tego rodzaju instalacji), ani ja nie mam zamiaru nikogo na siłę przekabacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz chociaż przy jakiej instalacji sie opłaca ciągnąć mase z aku i czemu nie przy tej którą robisz u siebie, bez przekonywania ;)

czekamy na wiecej :good: :drool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot choćby instalacje pod dB drag, gdzie każde 0,1V w instalacji przekłada się na konkretne cyfry, a natężenia prądu jakie tam występują znacznie przewyższają te w "cywilnych" systemach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50'tka

Docelowo miał być ~30mm2, ale z uwagi na wyprzedaż akcesorii Sound Quest, dostałem go w nieomalże tej samej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko ja śledze regularnie ten temat. szczęka mi opada przy okazji każdej kolejnej partii zdjęć. :notworthy: To będzie długo najbardziej zmodzony B6 na forum pod względem audio ;) a jeszcze nie tak dawno był na forum temat że nie warto głuszyć drzwi w B6 :decayed: czekam na wielki finał i mam nadzieje ze będzie można tego kiedyś posłuchać :good::notworthy:

podaj na koniec zestawienie kosztów po cenach dla zwykłego człowieka.

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe dobrze, że jest ktoś czujny. Konstruktywna krytyka zawsze dobrze wpływa na efekt końcowy, więc wszelkie opinie i sugestie są mile widziane.

Nie znam auta, w którym wygłuszenie drzwi nie robi roboty i jest to według mnie (i reszty ludzi z branży) podstawa zabawy jaką jest CA.

Zestawienia kosztów nie mam zamiaru robić, bo..., bo nie rozpocząłem tego wątku, aby pochwalić się ile wydałem $$ :wink4:

Posłuchać, będzie jak najbardziej można np. na naszych spotach (katowice 3stawy każdy wtorek, 19.00).

Niestety nie wiem kiedy system wyda pierwsze dźwięki. W poniedziałek zawożę panele i słupki do tapicera. Robota troszkę się przeciągnie, bo w nowy materiał pójdą wszystkie słupki. Niestety, po obdzwonieniu serwisów audi w Polsce i DE nie ma możliwości zakupu ori materiałów tapicerskich "z rolki".

Na sam koniec zostanie wrzucenie suba w boczek i po już zrobionym odsłuchu najprawdopodobniej będzie to Helix W10 w zamkniętej ok 18L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rysiuu co polecasz na wygłuszenie tylko przednich drzwi? żeby nie było to też nie wiadomo jakie drogie :)

z przodu mam hertz HSK130 na zwrotnicy, przyszłościowo będzie zasilany z wzmaka blaupunkt ema260 (chyba) ale najpierw właśnie chcę wygłuszyć drzwi a wiem że kompetentnie mi doradzisz, widząc Twoją pracę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...