Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Spadek mocy powyzej 4 tys na LPG


nodlee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mój problem polega na tym ze samochód na gazie odczuwa znaczny spadek mocy powyżej 4 tys. Czasem jak go trochę poprzeciągam jest lepiej, ale z reguły tak samo się zachowuje. Na PB jest OK. Autko mam dopiero miesiąc wiec niewiele o nim wiem. Na vagu pokazał błąd sondy lambda, sprawdzone obydwie , jedna nie działa, wiec będzie wymiana w najbliższym czasie. Czy sonda ma tak duży wpływ na jedzie na gazie. Instalacja to STAG-200. Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje, co mam sprawdzać wiele rzeczy potrafię sam zrobić lubię sobie pogrzebać pod maską itp. :> wiec proszę o odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz jakie masz komponety instalki LPG sterownik wiemy ale jaki reduktor jakie wtryski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może LPG dodatkowo nie domaga przy większym zapotrzebowaniu motorowni na "benzynę"? :mysli:

u gaziarzy na pewno to sprawdzisz

a robiłeś przegląd instalki po kupnie autka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaziarz zmieniał mi czujnik ciśnienia gazu, ale przed i po wymianie samochód zachowuje się tak samo. Jedynie co przed zmiana czujnika non top przełączał mi się na benzynę bo komp pokazywał zbyt niskie ciśnienie gazu. Ale teraz to jest ok. Z papierów wynika że reduktor to KME, a mikser,wtryskiwacze to WALTEK'555002x2 to jest napisane w papierach od gazu, aha wtryski są koloru czerwonego. Gazownik powiedział że najpierw muszę wymienić sondę i pojeździć trochę na benzynie (około 40 -50 KM) potem tyle samo na gazie chodzi o mapy ale najpierw mam go zresetować złączając klemy na jakiś czas. Co wy na to?[br]Dopisany: 13 Czerwiec 2010, 11:29_________________________________________________Sonda zmieniona, rozrząd też, jednak delikatnie jeszcze przymula ale dopiero powyżej 5 tys. ale dosłownie delikatnie myślę że trzeba odwiedzić gazownika i popatrzeć jak się zachowuje pod kompem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mapy i ustawienia to bedzie mozna powiedziec wiecej, dobrze byłoby wrzuc plik z oscyloskopu jak zachowuje sie cisnienie gazu przy max bucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale nie wiem kiedy uda mi się to zrobić bo mam mały młynek w pracy i nie mam zbytnio czasu na dopieszczenie tego chociaż po paru przeciągnięciach widzę znaczna poprawę na wysokich obrotach ale to jeszcze nie to bo do tych 6 powinien ciągnąć i nabierać prędkości a to już mu trochę słabo idzie, no zobaczymy jak tylko znajdę trochę czasu to postaram się wkleić mapy itd. Być może dysze są za małe, ogólnie poprzedni właściciel słabo o niego dbał, a ten silnik potrafi się odwdzięczyć długą i bezkolizyjną pracą wystarczy tylko dbać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...