Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Rns-e utknęła płyta


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam b6 z 2004 i radio symphony ( raczej mialam do dzisiaj ) kupilam Navi RNS-E plus, adaptor p&P, kabel antenowy FAKRA oraz GPS. wszystko zostalo zamontowane i dziala... prawie. Po wlozeniu plyty CD do napedu byl koniec... confused4. Czytnik CD ani DVD nie widzi jej w srodku, CD empty, NAvi wola o wlozenie plytki DVD i najwiekszy problem plyta zostala w srodku no

nie ruszy. prosze panowie poradzcie mi co mam teraz z tym uczynic? nie wiem jak dziala nawigacja bo nie mam plytki z Navigacja w czytniku ( siedzi tam inna :embarrassed:), wiec nie sprawdzone ale wszystko inne dziala bez zarzytuu. ALe co z ta plyta w srodku??? Jak sie jej pozbyc ? i co moze byc przyczyna jej utkniecia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do RNS-E mozesz wkladac tylko plyte DVD z kartami, CD ci nie odczyta, do tego celu musisz miec zmieniarke. Zresetuj RNS-E (wcisnij przyciski Radio i Setup jednoczesnie przez ok. 30s, lub alternatywnie przytrzymujac dluzszy czac przycisk do zal/wla. RNS-E)) moze pomoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to kupione RNS-E bylo fabrycznie nowe czy uzywane?

Mozliwe, ze funkcja wyrzucania plyty jest zblokowana (zabezpieczenie w nowych autach przed kradzieza).

Jezeli masz VAG lub kogos zajomego majacego VAGa to pobepnij sie i sprawdz czy nie jest tak jak pisalem-

STG 37 lub 56 Kanal 67 sprawdz wartosc wpisana, powinna byc 0, jezeli masz wartosc 255 to jest to wlasnie ta blokada i trzeba ja na 0 zmienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Navi nie jest fabrycznie nowe :embarrassed:. niestety reset nie zadzial probowalam juz kazdgo sposobu - chyba pozodtaje VAG ale to w poniedzialek. Mam jeszcze putanie odnosnie plyt CD - w instrukcji pisze ze moje NAVI czyta CD??? ;( czytalam tu na forum ze to rowniez moze byc awaria napedu?? czy jest taka mozliwosc?? jelsli tak czy jest moze ktos w stanie gdzie mam tego szukac w UK???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jelsli tak czy jest moze ktos w stanie gdzie mam tego szukac w UK

do mnie kawałek masz ,ale zagadaj na "szkockich" może ktoś z okolic będzie z vagiem :wink4: chyba,że wybierasz się gdzieś w "moje tereny", to daj znać chętnie pomogę w diagnozie i przekodowaniu-o ile to tylko taka "awaria"

http://www.a4-klub.pl/smf/spotkania_w_szkocji_zapraszamy-t33462.0.html;all=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jelsli tak czy jest moze ktos w stanie gdzie mam tego szukac w UK

do mnie kawałek masz ,ale zagadaj na "szkockich" może ktoś z okolic będzie z vagiem :wink4: chyba,że wybierasz się gdzieś w "moje tereny", to daj znać chętnie pomogę w diagnozie i przekodowaniu-o ile to tylko taka "awaria"

http://www.a4-klub.pl/smf/spotkania_w_szkocji_zapraszamy-t33462.0.html;all=

Dzieki za chec pomocy ale obawiam sie ze to cos wiecej ;( naped sie nie kreci - nie dziej sie nic ... wczoraj siedzial w aucie i slychalam i slychalam i kombinowalam i nic. :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz kontaktowalam sie ze sprzedawca i opislam problem - teraz czekam na odpowiedz - bo moze warto by wymienic tylko naped??? Wszystko inne dziala a plytke wcigalo, wciagalo i wciaglo i stala sie cisza - ni ruchu ni odczytu :angry:

no to poczekaj na odpowiedz,ja bym domagał się zwrotu pieniędzy,albo innego sprzętu...a można wiedzieć ,gdzie kupiłas?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilam na ebay od goscia ktory sprzedaj tego na tony i wszystkie feedback'y sa ok wiec jest raczej ok. czytalam ze rnse a wlasciwie napedy sa bardzo delikatne i zastanawiam sie czy nie uszkodzil sie w transporcie. jeszcze jedno pytanko - czy jesli jest opcja ze moj ma zalaczona ochrone antykradziezowa w vagu to plyta cd bedzie sie krecic i naped bedzie ja widzial czy bedzie zachowywal sie tak jak moj obecnie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli to ebay-do ciśnij go,że jest niesprawne i domagaj się innego/sprawnego,albo zwrotu pieniędzy,sam dużo kupuję na ebayu-nie odpuszczaj,a jeśli będzie kręcił-zgłos to do ebay'a-zwrócą pieniądze,jeśli ten gość nie będzie chciał,ale najpierw musisz kontaktować się z nim :wink4:[br]Dopisany: 13 Czerwiec 2010, 12:42_________________________________________________jeśli uległo uszkodzeniu w transporcie-to jest jego wina,on ma zadbać o to,żeby sprzęt doszedł do adresata w nienaruszonym stanie-przecież to Ty za to płacisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te urzadzenia, ktore sprzedaje pochodza z Litwy, zgodnie z opisem :mysli: Podobnie jak sprzedawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ale na jednym z feedbackow - nabywca mial problem z zepsutym wyswietlaczem i sprzedawca wymienil na nowy - wiec powinno byc ok! i tak jestem zla bo nie moge sie cieszyc z mojego nowego nabytku! :angry:

spokojnie-poczekaj na odpowiedz od niego :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...