Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVG] Pęknięty pasek rozrządu


adam-ola2

Rekomendowane odpowiedzi

witam,wczoraj przy dość duzych obrotach pękł mi pasek rozrządu,nie było słychac trzasku,tylko silnik zgasł i zdążyłem zjechac na bok,czy mógłby mi ktoś przyblizyć koszt naprawy?Słyszałem że koszta mogą sięgnąć nawet kilku tysiecy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomemu pekł w AFN-ie i zrobił to po znajomych więc prawie bez robocizny za około 2500. Wszystko zależy co się stało (co się z czym spotkało). U niego nie było tego dużo. Poza tym po naprawie to już nie jest ten sam silnik :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość -makaveli-

najlepiej kupić używany silnik bez osprzętu.na moje nie ma sensu bawic sie z silnikiem po walnieciu rozrzadu.a jak to sie stalo że pekł?? ile miał przebiegu pasek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze ściągnij głowicę i oceń jakie są uszkodzenia. Przedewszystkim głowica musi być sprawdzona ( na pewno nie obędzie się bez wymianu popychaczy może nawet co niektórych zaworów. Sprawdź jak wyglądają tłoki ( czy któryś nie jest uszkodzony od zaworu)

koszty na pewno będą dość spore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz wiem na czym stoje zaprowadziłem auto do mechanika i okazało się że to serwis spartaczył robote przy wymianie rozrządu,pasek był szerokości palca,czyli musiał o coś ocierać aż w końcu pękł.Jeszcze nie wiem dokładnie jakie będą koszta ale postanowiłem naprawić auto,nie sprzedam jej za pare groszy,wole troche ją udoskonalić i jeszce nia pojezdzić[br]Dopisany: 15 Czerwiec 2010, 15:00_________________________________________________a przebieg miała niecałe 30tyś od poprzedniej wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz wiem na czym stoje zaprowadziłem auto do mechanika i okazało się że to serwis spartaczył robote przy wymianie rozrządu,pasek był szerokości palca,czyli musiał o coś ocierać aż w końcu pękł.Jeszcze nie wiem dokładnie jakie będą koszta ale postanowiłem naprawić auto,nie sprzedam jej za pare groszy,wole troche ją udoskonalić i jeszce nia pojezdzić[br]Dopisany: 15 Czerwiec 2010, 15:00_________________________________________________a przebieg miała niecałe 30tyś od poprzedniej wymiany

Masz jakieś kwity z tej wymiany. Jak tak to ciągni nieszczęsny serwis za du... niech teraz placą za naprawę !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z którego roku masz auto w 96 nie było AVG?

Będę niedługo sprzedawał swój silnik więc jeżeli będziesz potrzebował np głowicę lub tłoki to daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz wiem na czym stoje zaprowadziłem auto do mechanika i okazało się że to serwis spartaczył robote przy wymianie rozrządu,pasek był szerokości palca,czyli musiał o coś ocierać aż w końcu pękł.Jeszcze nie wiem dokładnie jakie będą koszta ale postanowiłem naprawić auto,nie sprzedam jej za pare groszy,wole troche ją udoskonalić i jeszce nia pojezdzić[br]Dopisany: 15 Czerwiec 2010, 15:00_________________________________________________a przebieg miała niecałe 30tyś od poprzedniej wymiany

Masz jakieś kwity z tej wymiany. Jak tak to ciągni nieszczęsny serwis za du... niech teraz placą za naprawę !!!

oczywiście AUGUSTA4 ma racje jeżeli masz rachunek lub fakturę i wpis w książce serwisowej masz prawo do reklamacji ale jeżeli już inny mechanik zaczął nad nim prace to możesz mieć ciężko ale zawsze jest rzecznik praw konsumenta który może ci pomóc

zresztą co ci szkodzi sprobować a może ci się uda co do naprawy lepiej nowy silnik przełożyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba to rozebrac i zobaczyc co sie stało, w zaleznosci o szkod to koszty od 1500zł do 3tys i ewentualna robocizna, jak strasznie silnik dostał po tyłku to lepiej kupic nowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...