Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tuleje do przednich wahaczy


Gość Kaziu_Wichura

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kaziu_Wichura

Witam

Dzisiaj byłem na przeglądzie. Mechanik powiedział mi, że coś jest nie tak i powinienem wymienić tuleje przednich wahaczy. Od razu po tym poszedłem do sklepu z częściami dowiedzieć ile ów tuleje kosztują. To co usłyszałem dosyć mnie zaskoczyło i poniekąd bardzo rozbawiło ponieważ sprzedawca uprzejmie mi oznajmił, cytuję "no.. wszystkie A4 mają fabrycznie spierniczone zawieszenia, norma". Od razu po tym stwierdził, że trzeba wymienić całe wahacze przednie (najtańsze chciał mi wcisnąć za 1300 zł) bo nic innego się nie da zrobić. Wymieniał kiedyś ktoś z was tuleje? To prawda co w sklepie mi powiedzieli, że trzeba wymienić całe wahacze?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spierniczone to ma ten koleś we łbie.Wcale się nie dziwie , że Ci chciał wcisnąć po 1300 skoro na tym zarabia.Regeneracja wachacza kosztuje ok 100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spierniczone to ma ten koleś we łbie.Wcale się nie dziwie , że Ci chciał wcisnąć po 1300 skoro na tym zarabia.Regeneracja wachacza kosztuje ok 100zł

Zajżyj jeden wątek wyżej i tam pomału się wyjaśnia temat przedniego zawieszenia ,a co do spierniczonego zawieszenia jak wyjaśniał sprzedawca to faktycznie spaprany to koleś ma mózg jak niewie że to polskie drogi są do supy a nie te zawieszenia. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie jak koledzy pisza, omijaj z daleka tego pseudo sprzedawce, koszt gornych wachaczy to ok 150 zl za szt, a dolnych ok 230 zl za szt., wiec z cenami tak najgorzej nie jest, a znowu nie wymienia tez sie od razu kompletu 4 i nie wszystkie na raz padaja. pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie ile kosztuje guma ktora jest na półosi od strony koła ??

masz na mysli oslone przegubu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wymieniac samemu to troche roboty jest, trzeba pewnie rozsprzeglac, itp , w warsztacie 60 zl chca za wymiane. Chcialem na allegro kupic, ale chyba nie ma . . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie mechanik powinien ci odrazu powiedzieć że wymiana tuleji po niekąd mija się z celem i tymsamym sprzedawca miał trochę racji. W wahaczach najczęściej (najszybciej) siadają sworznie, więc to że u Ciebie pierw padły tuleje jest sporadycznym przypadkiem. Jakoże że tulejki owe są wyraźnie tańcze od całych wahaczy jest sens ich naprawiać. Ale w takim przypdaku nikt ci nie zagwarantuje że na 1000km nie padnie ci sworzeń w tym wahaczu. Lepiej zapomnij o regeneracji wahaczy bo różnica w cenie w stosunku do nowego jest niewielka. Wyznaję zasadę że wahacze wymiania sięw całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wymienialem tuleje mocujaca amortyzator w wahaczu dolnym.

Sama tuleja to koszt okolo 20PLN pluz wymiana oklo 50-60 PLN.

Z tym ze ja nie zauwazylem poprawy, nadal cos stuka ;o((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo stuki najczęściej powodują sworznie a nie tuleje. Straciłś niemal 100 a trzeba było dołożyć i nowy wahacz zapodać.

ps. patrzę ... tez Adam Też Audi A4 AJM też 2000r. tylko ciekwe czy też kombi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. patrzę ... tez Adam Też Audi A4 AJM też 2000r. tylko ciekwe czy też kombi?

Sedan :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...