Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana tunelu z PRZEDLIFT na POLIFT


jedrusa4

Rekomendowane odpowiedzi

Wyslij i mi ten z 97, z ciekawosci sobie przejrze jakie roznice.

---------- Post dopisany at 19:50 ---------- Poprzedni post napisany at 19:49 ----------

Wyslij i mi ten z 97, z ciekawosci sobie przejrze jakie roznice. [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[email protected]

Dzięki za schematy

---------- Post dopisany 09-03-2014 at 07:58 ---------- Poprzedni post napisany 24-02-2014 at 20:22 ----------

Panowie po wymianie klimatronika na tan po drugim lifcie wyskoczyły mi takie błędy, których nie miałem na starym klimatroniku po pierwszym lifcie:

lyt7.jpg

Klimatyzacja działa normalnie, lecz chciałbym się pozbyć tych pierwszych dwóch błędów. Ten ostatni błąd jest mało istotny, ponieważ to z tego co wyczytałem tego czujnika u mnie nie ma.

Zauważyłem, że na kanale 20 gdzie wcześniej było pokazywane napięcie [V] sprężarki teraz pokazuje cały czas 14,2 V. Podejrzewam, że to może być związane z tym drugim błędem 00532. Przypuszczam, że będzie trzeba przepiąć któreś piny. Tylko, że nie mogę znaleźć na tych schematach, które to mogą być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że tak. Dzisiaj jechałem jakieś 15 km i miałem wyłączony econ tzn kontrolka się przy tym przycisku nie świeciła. Przez cały ten odcinek leciało zimne powietrze wręcz lodowate powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kabel od kompresora: brązowy z białym paskiem. Gdzie go znajdę? Bo z tego co widziałem to do kompresora dochodzi mi tylko jakiś gruby zielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kabel od kompresora: brązowy z białym paskiem. Gdzie go znajdę? Bo z tego co widziałem to do kompresora dochodzi mi tylko jakiś gruby zielony.

To nie jest od kompresora, tylko od czujnika cisnienia. Znajdziesz go we wtyczce 4-pinowej pod prawą przednią lampą przy chłodnicy klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś miałby problem z podświetleniem to dopiszę, by nie trzeba było szukać :)

Po odłączeniu silniczka mającego za zadanie wciągać powietrze z kabiny, aby czujnik mierzył temperaturę, zostaje nam przewód czarny z czerwonym paskiem - podłączamy pod pin Nr 6 w kostce małej czarnej. Ja tak to rozwiązałem, pominę to, że jak załączę światła, to ekranik się rozjaśnia, ale zostawiłem to, nie mieszam nic, w niczym mi to nie przeszkadza :)

Jedynym mankamentem tego rozwiązania to to, że po przełączeniu stacyjki na "kontrolki", panel klimy zaczyna się delikatnie świecić, żarzyć. Po załączeniu świateł jest ok, mocno się podświetla. Nie można tylko regulować jasności, co mi też w niczym to nie przeszkadza, bo jak jeżdżę a4kami już od ponad 3 lat to jeszcze nigdy nie używałem ściemniacza :D

Przyciski awaryjnych - nie trzeba przerabiać instalacji, wystarczy podmienić "fronty", pasują P&P :)

Podgrzewanie tylnej szyby - ja podłączyłem tylko dwa "grube" kable, wcześniej je przedłużyłem i działa, aż miło :)

Zapalniczka - ja przedłużałem przewody, nie pamiętam jak wygląda sprawa z kostkami, ale chyba pasuje ta z przedlifta ( ja miałem w gratisie do tunelu :P )

Halogeny i przeciwmgielne - temat opisany ładnie, ja jeszcze tego nie ogarnąłem :)

Ramka skrzyni automat - mi po kilku ruchach brzeszczotem udało się zamontować tą z manuala, lecz spasowanie ... kwestia gustu, ja będę szukać ramki pod automat... Jak Bozia przykazała :D

Więcej grzechów nie pamiętam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyciski awaryjnych - nie trzeba przerabiać instalacji, wystarczy podmienić "fronty", pasują P&P :)

Można ale przedliftowy przekaźnik ma inaczej rozłozone diody i dziwnie świeci w dodatku po wciśnięciu wchodzi zbyt głeboko w ramke... odnosnie awaryjnych ma ktoś rozpiske pinow przedliftowego i liftowego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem, by u mnie wchodził zbyt głęboko. Fakt, dziwnie świeci, w sumie nazwałbym to słabiej świeci niż liftowy.

Mi nie przeszkadza, więc tak zostawiłem :) Te przedliftowe przekaźniki są trwalsze, ja mając polifta, wymieniałem je co rok niemalże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem panel przedliftowy na liftowy (podświetlany ledami). Wszystkie nadmuchy i podświetlania działają. Sprężarkę chcę uruchomić dodatkowym przekaźnikiem, który poda masę na pin 8 w szerokiej czarnej kostce. Sprawdzone ''na krótko'' i klima startuje. Czy przy tym panelu w razie czego zadziała np.: czujnik wysokiego ciśnienia w układzie i rozłączy sprężarkę? Który pin odpowiada za włączenie silniczka od obiegu zamkniętego? (Wiem, że u mnie jest zawór podciśnieniowy)

---------- Post dopisany 11-04-2014 at 21:21 ---------- Poprzedni post napisany 10-04-2014 at 23:40 ----------

Znalazłem coś takiego ale to dotyczy bardziej przedliftów. Ma ktoś może schemat po I lifcie bo nie wiem który pin powinien załączyć sprężarkę.

46_1241561276.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie to co dałeś dotyczy właśnie poliftów, bo przedlifty nie mają dwóch czujników temperatury, które tutaj są wymienione w kostce B.

PS. obieg zamknięty = klapa dławienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko bardziej potrzeba mi sterowania sprężarką. Pin nr 8 w kostce D jest chyba bezużyteczny. Po podaniu masy na ten przewód sprężarka i wentylator startują. Z panela nie wychodzi nim ani plus ani masa. Jest to brązowy (lub szary) z zielonym paskiem. Jakoś nie mogę namierzyć plusa po włączeniu klimy. A co może być to: wtyk A pin 3 - A/C gotowość?

---------- Post dopisany 19-04-2014 at 15:39 ---------- Poprzedni post napisany 12-04-2014 at 15:26 ----------

Miał ktoś taki przypadek, żeby po podaniu plusa na ten czujnik ciśnienia klimy załączał się tylko wentylator???:facepalm: Gdzie może być problem?

Jak podaję masę na pin 8 we wtyczce D to wszystko działa dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bład Vaga 1206- sygnał zapłonu (obrotów)- brak , czy ktoś miał problem z tymi błędami po zmianie klimatronika z r95 na klimatronik 2din ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wszystko zamontować w aucie z 1997r. Mam tylko 1 błąd:

Na klimatroniku wyskakuje 50.3. Z Vaga wynika, ze jest jakaś lipa z wyłącznikiem zapłonu. Chodzi tu o kostkę stacyjki? Miał może ktoś taki błąd? Może trzeba wymienić kostkę na poliftową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w końcu trafiłem na temat o klimatroniku poliftowym :). Zamontowałem takowy klimatron. do swojego auta z tym że jest to leon 2000r i można by powiedzieć że działa yyyy prawie działa tzn. klima załącza sie po naciśnięciu ECON chłodzi jakieś 20sek po czym wiatraki przestają kręcić ale przycisk ECON dalej nie świeci tak jakby klima działała po ponownym klik. Econ znowu działa i tak w kółko. I mam mały problem z nadmuchem centralnym obojętnie czy nacisnę przycisk czy nie wieje z kratek natomiast górny czy ten na nogi śmiga prawidłowo.

Sprawdzam kostki w klimatroniku i u mnie porównując schematy z tymi z audi jest trochę pomieszane tzn. troche z I lifta trochę z II lifta . Pomoże ktoś ogarnąć tą kabelkolgje?


Czyli nie ma szans na pomoc? hmmmm szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w końcu trafiłem na temat o klimatroniku poliftowym :). Zamontowałem takowy klimatron. do swojego auta z tym że jest to leon 2000r i można by powiedzieć że działa yyyy prawie działa tzn. klima załącza sie po naciśnięciu ECON chłodzi jakieś 20sek po czym wiatraki przestają kręcić ale przycisk ECON dalej nie świeci tak jakby klima działała po ponownym klik. Econ znowu działa i tak w kółko. I mam mały problem z nadmuchem centralnym obojętnie czy nacisnę przycisk czy nie wieje z kratek natomiast górny czy ten na nogi śmiga prawidłowo.

Sprawdzam kostki w klimatroniku i u mnie porównując schematy z tymi z audi jest trochę pomieszane tzn. troche z I lifta trochę z II lifta . Pomoże ktoś ogarnąć tą kabelkolgje?

Czyli nie ma szans na pomoc? hmmmm szkoda

Mogłeś coś namieszać podłączając kabelki. Jeśli chodzi o kratki środkowe to sprawdź czy poprawnie otwiera się klapa na ten nadmuch - mogą być któreś kabelki odwrotnie podłączone przy silniczku lub klimatroniku (kiedyś przy podłączaniu wariowały wszystkie klapy i okazało się właśnie to).

Jeśli chodzi o ten ECON, to jedyne co mi przychodzi do głowy to czujnik ciśnienia - z tego co pamiętam to on odpowiada za włączenie klimy.

Zakładając do innej marki taki klimatronik ciężko będzie pomóc online, musisz lecieć ze schematami, porównywać oba z audi oraz seata i szukać różnic, a po tym miernik w rączkę i przebadać całą instalację klimatronika. Inaczej raczej nikt nie będzie w stanie Ci pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...