Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Reflektory zespolone po II lifcie - rezanie i montaż


endriuu

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko jest na schemacie. Żółty to PLUS i podłączyć musisz go do styku nr 7 w nowej wtyczce. Brązowo-niebieski to MASA - nr 6. Brązowo-biały to SYGNAŁ (środkowy kabel w starej wtyczce) i do nr 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

co do schematu to jeżeli ktoś ma inaczej poukłądane piny w kostce to faktycznie może pójść wszystko w diobły. proponuje wtedy wziąć sobie kontrolke na 12V (taki długopis z kablem) podpina sie kabel do uziemienia i dlugopisem dotyka do kabli.

np, włączas postojówki dotykasz do każdego kabla i jak sie zaświeci kontrolka to znaczy że to od postojówek, zapamiętujemy i włączamy mijania, patrzymy i teraz powinna sie zapalić kontrolka na kablu od postojów i od mijania. tak samo z długimi. do silniczka u mnie szły tak samo kable tak podpiołem i jest dobrze. brązowy kabel to jest iziemienie. ale żeby sie przekonać że to jest uziemienie wystarczy pod niego podpiąć kabel uziemiający z kontrolki i dotknąć do kabla z postojówek przy zapalonych. jeżelisie zaświeci to na bank jest to masa.

wtyczka tak jak pokazywał kolega w valeo i depo jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie małe pytanie :

potrzebne jest 14 pinów z przejscia z valeo na valeo soczewki, tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie małe pytanie :

potrzebne jest 14 pinów z przejscia z valeo na valeo soczewki, tak ?

Dokładnie. 14 pinów i dwie wtyczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyrezane ori kostki + piny z kostki ISO do głosników samochodowych :

asasauv0.jpg

as1ju1.jpg

as2uv9.jpg

koszt operacji to kostki z ASO 40 zł/2 szt. i dwie wtyczki ISO do głosników 4 zł/szt.

piny z kostki ISO pasują idealnie, wystarczy je tylko wyciagnac, ja pomogłem sobie nożem do tapet :gwizdanie:

także zamiast wydawac 5 zł na 1 kabel z ASO mozna kupic sobie kostke ISO z 8-ma kablami :)

podziękowania dla szogun0 za sugestie zeby tak zrobic :th:

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DEPO w zimie spisują sie tak jak ori. Właśnie byłme w gorach, w nocy mróz po -16 i wszystko ok. nigdy nie widzialem pary pod kloszem. a co do halogenow sprawa jest prosta. ja planuje zakup dwoch ori albo i nie, halogenow okrągłych i wmontuje je w zderzak tak jak w ori. podciagne kable z wiazki od boschow i sprawa zalatwiona. nic prostszego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zastanawialem sie nad kupnem ori halogenow z kratkami ze zderzako po lifcie, i wmontowac je w moj zderzak ale nie wiedzialem czy to wypali, iw koncu sie nie zdecydowalem... ale pomysl dobry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do halogenow sprawa jest prosta. ja planuje zakup dwoch ori albo i nie, halogenow okrągłych i wmontuje je w zderzak tak jak w ori. podciagne kable z wiazki od boschow i sprawa zalatwiona. nic prostszego...

rozumiem, to chyba jedyne wyjście, nie?? a przednie przeciwmgielne są w ogóle wymagane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciwmgielne jest wymagane tylko z tylu. Jesli chcesz halogeny, zawsze mozna cos wyrzezbic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...