Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

Deep Crystal Paint Cleaner, Body Scrub, Scratch X.

Pytanko co do tych produktów. Czym te produkty właściwie się różnią, siłą z jaką ścierają lakier, czy czym bo za bardzo nie mogę tego zczaić? Używa się ich w ten sam sposób, wcierać aż się wetrze tą pastę w lakier? W sumie z opisów wychodzi że każdy jest tym samym.

Deep Crystal Step 2 Polish - jakieś porady eksperta jak się go prawidłowo powinno używać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

wszystkie te produkty mają podobne działanie, różnią się nieco stopniem ścieralności, jeżeli ustawić je w kolejności od najmniej do najbardziej to wyglada to tak:

Deep Crystal Paint Cleaner

Body Scrub

ScratchX

przypomnę jeszcze raz kilka uwag o ich stosowaniu:

:arrow: są to środki lekko ścierne, które ingerują w powierzchnię lakieru, działają na tej zasadzie, że zdejmują minimalnie warstwę lakieru bezbarwnego, który jest na powierzchni, coś jak pasta Tempo. W odróżnieniu od niej produkty Meguiar’s wykonane są w technologii MDAT, chodzi o to, że cząsteczki ścierne zmniejszają się w miarę wcierania go w powierzchnię lakieru, aż w końcowej fazie produkt działa jak polerka i nie pozostawia mikrorysek.

:arrow: wszystkich rys nie usuniemy z pewnością (chodzi mi o te głębokie, wyczuwalne „paznokciem”), ale i te będą przynajmniej mniej widoczne

:arrow: zawsze stosujemy je na zimnej powierzchni – to ważne!

:arrow: można je nakładać maszynowo gąbką polerską lub ręcznie (tu najlepiej sprawdzają się te żółte aplikatory High Tech Applicator Pad)

:arrow: produkt należy wcierać tak długo, aż wetrzemy go prawie w całości, jeżeli rysy jeszcze będą widoczne, to proces powtórzyć do skutku.

To są produkty nie aż tak bardzo agresywne, po to aby w niewprawnych rękach nie zniszczyć lakieru, co bardzo łatwo można zrobić innymi pastami ściernymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w swojej ofercie macie dwie rękawice do mycia samochodu, jaka jest różnica między nimi :?: / bo w katalogu opis jest bardzo podobny/

Pasjonaci najczęściej wybierają DEEP PILE CHENILLE WASH MITT , a myjnie ULTRA PLUSH WASH MITT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w swojej ofercie macie dwie rękawice do mycia samochodu, jaka jest różnica między nimi :?: / bo w katalogu opis jest bardzo podobny/

Z tymi dwoma rekawicami jest tak, że jest mi naprawdę trudno wskazać różnicę pomiędzy nimi (poza kolorem), a wybór wydaje mi się tylko kwestią własnych preferencji…Ja osobiście wolę tę białą, drugi Piotr tę żółtą i żaden z nas nie potrafił tego jednoznacznie wyjaśnić.

Ale to się właśnie zmieniło…bo mamy nareszcie u siebie 3 rękawicę, wykonaną z microfibry, z nieco krótszym włosiem niż dwie pozostałe. Widziałem jak wygląda taka rękawica po 3 latach użytkowania (intensywnego – mycie 2 samochodów co 2 tygodnie). Naprawdę jestem pod wrażeniem trwałości, całkowicie zachowuje swoją strukturę, a jedynie troszkę zszarzała przez ten czas. Jest bardzo miękka i niezwykle delikatnie traktuje się nią lakier.

p.s.

kilka myjni już używa z bardzo pozytywnym rezultatem :twisted:

microfiberwashmitt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

69,90 PLN

przyznaję może wydawać się nieco drogo, cena jest zbliżona do pozostałej części Europy 18,50€, ale naprawdę jest tego warta. choćby ze względu na trwałość, dodatkowo wchłania ogromną ilość wody (10 krotność własnego ciężaru). muszę przyznać że wcale nie było łatwo ją zdobyć, jest ona dostępna wyłącznie w Europie (i to nie wszędzie) i nawet w stanach gdzie jest siedziba Meguiar's nie ma jej w ofercie! taki cukiereczek... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem na aucie mnóstwo zarysowań po myciu, wycireaniu no i zastosowaniu pasty tempo która usuneła zadaną ryse ale po sobie zostawiła setki tak setki innych na masce i klapie wyglądało to ochydnie, panowie i panie pojechałem do fachowców z Meguiars i zostałem fachowo obsłużony doradzono mi zastosowanie Deep Crystal Paint Cleaner plus aplikator (okrągła gąbka wysokiej jakości), i efekt oszołamiający lakier jak lusterko znikneły zmatowienia i rysy od poprzednich środków, lakier nabrał świeżości. Jeszcze nigdy w życiu nie doczyściłem tak żadnego auta jak tym środkiem fakt umycie, polerka i wosk 6h charówa niesamowita ale dla tego efektu naprawdę warto. Jeszcze jedno środek ten nie zostawia jak innne tego typu okrągłych śladów poprostu lusterko bez śladu kierunku tarcia. Koniecznie musi być użyty tan aplikator gdyż niesamowicie się nim pracuje i oszczędza emulsję o 60% a po wszystkim płukanko w wodzie z mydłem czy proszkiem i jak nowa. Następna konieczność to pożądna ściereczka mikrofibra bo trzeba na bieżąco ją polerować.

Na koniec dodam że środki tej firmy nie są tanie ale i nie są drogie a jakość jest suuupeer! pierwszy raz użyłem tej firmy i przy niej już zostanę! sukcesywnie na wypłatkę po jednym środku i uzbieramy komplecik pozdrawiam fachowców Meguiars z Konina dzięki chłopaki ! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec dodam że środki tej firmy nie są tanie ale i nie są drogie a jakość jest suuupeer! pierwszy raz użyłem tej firmy i przy niej już zostanę! sukcesywnie na wypłatkę po jednym środku i uzbieramy komplecik pozdrawiam fachowców Meguiars z Konina dzięki chłopaki !

Kupiłem zestawik, i też jestem zachwycony, karoseria nabrała super połysku i gładkości. Praca produktami Meguiars to czysta przyjemność /i ten zapach/ :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki chłopaki!!!

co tu dodać... nam jest tym bardziej miło, kiedy widzimy, że i Wy jesteście zadowoleni z efektów swojej pracy i naszych mazidełek!

Cieszcie się swoimi samochodami, a my pomożemy Wam w tym, żeby wyglądały one tak jakbyście chcieli (a może nawet lepiej :twisted: )!!!

pozdrawiamy Was serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc, po kupnie auta na lakierze zauwazyłem duzo malutkich plamek takiego zaschniętego pyłu z drzew, ręcznie to mozna to szorowac do upadłego az lakier do podkładu wytrze. Paznokciem to sie skrusza i odpada ale rostają małe ryski!! Prosze polecić jakiś srodek który to usunie. Z Gory dziekuje. Czy te produkty będa dobrym wyborem i który bardziej sie nadaje do tych zabrudzeń?

Środek 1

Środek 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra panowie sezon w pełni więc czas na odświeżenie naszych czterech kółek, kontakt odnowiłem, przedstawiciel Meguiars zajrzy tutaj choć preferowana jest forma kontaktu szybsza, poprzez ich forum na stronia Meguiars gdzie jest mnóstwo porad i wszelkie watpliwości rozwiewane będa na bieżąco

www.meguiars.pl

www.meguiars.pl/forum/

ZdjA_cie001.jpg

Scan2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, wiec...

Mam kuliste ryski, ogolnie caly lakier samochodu jest niby w drobnych ryskach, jakby matowy. Bylo auto myte przez zime na myjniach automatycznych. Doradzcie mi jakich srodkow mam użyc aby ladnie pozbyc sie rysek i doprowadzic autko do lsnienia :) Widzialem ze macie nowe produkty wiec moze jakies z nich okaza sie lepsze/skuteczniejsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no tak, koliste zarysowania to charakterystyczny efekt uboczny mycia w automacie, dobra, możemy zrobić tak - do ich usunięcia DC step 1 Paint Cleaner

sposób użycia:

nakładać niewielką ilość produktu na kolejne partie karoserii za pomocą gąbeczki High Tech Applicator i wcierać w powierzchnię lakieru tak długo, aż wetrzemy produkt prawie w całości. następnie usuwamy pozostałości miękkim ręcznikiem z bawełny lub microfibry i możemy przejść do czyszczenia kolejnej partii. można wykonywać to również maszynowo za pomocą maszyny mimośrodowej lub rotacyjnej, przy czym zalecam stosowanie dobrej jakości gąbek polerskich, a w przypadku maszynki rotacyjnej - nieco wprawnej ręki :cool:

jak już się odpowiednio namęczymy, to warto, a nawet trzeba zabezpieczyć efekt tego wysiłku - nanieść wosk i wypolerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...