Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

czy na pewno glinka usunie smołę? po co w takim razie przed glinkowaniem używać np.Prickbort'a ?:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

czy na pewno glinka usunie smołę? po co w takim razie przed glinkowaniem używać np.Prickbort'a ?:eusathink:

Nie wszystko usuniesz samą chemią, np. ironX + glinka daje mega efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to najlepiej :

1 glinka (jaką polecacie)

2 g3

3 wosk??

to pozwoli uzyskać efekt lustra ??? woskować i polerować ręcznie mikrofibrą czy maszynowo gąbką białą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta glinka bedzie ok ??? na alledrogo :: GLINKA DO LAKIERU ValetPRO CLAY BAR PRZES. GRATIS!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glinka np z ValetPRO Blue (jako podkład pod glinkę możesz użyć ironX, pamiętaj o rękawiczkach)

Zamiast G3 to Scholl S17+ i pomarańczowy pad

Wosk Scholl W09 i czarny pad (możesz go nakładać maszynowo, a ścierasz go microfubrą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nakładanie wosku to sama przyjemność,po co to robić maszynowo?:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kali akurat W09 super się nakłada maszynowo bo ma inną konsystencję niż większość wosków, czarny pad Urban, DA i jazdaaa, woskowanie auta zajmuje 30% tego co normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jeszcze wątpi w Scholla to 12 letni lakier potraktowany S17+ a na to W09, maszyna DA, pod S17 Urban wafel twardy na W09 czarny finishowy Urban, na środkowej fotce te kropeczki to brokat z lakieru

IMG_2597.jpg

IMG_2588.jpg

IMG_2587.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie:hi:

Nie bardzo mam czas na czytanie 180 stron:decayed: i na początek potrzebuje jakiś zestaw do plastików do wnętrza, felg, opon i szyb:wink:

Jakby ktoś konkretnie napisał co potrzebne itp itd bo nie posiadam kompletnie nic:facepalm:

---------- Post dopisany at 21:49 ---------- Poprzedni post napisany at 21:46 ----------

Zakupy będę robił na SCS i narazie w koszyku mam:decayed: :

-Nielsen APC

-IronX

-Nielsen Brillance

-Autoglym car glass polish

-Eurow microfibre waffle

Co jeszcze do tego na początek?:grin::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poorboys World Natural Look do środka, do smoły Prickbort MAC 124, wosk, qd, cleaner, szampon z neutralnym ph posiadasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poorboys World Natural Look do środka, do smoły Prickbort MAC 124, wosk, qd, cleaner, szampon z neutralnym ph posiadasz?

Pisałem wyżej ze to mój początek przygody i nie mam nic:wink::decayed: wosk? coś więcej? qd? cleaner?:decayed: kurfa ale ja głupi i zielony w tym temacie:facepalm::grin::grin: gdzieś coś jeszcze jakieś glinki i pady mi się przez oczy przewinęły ale też nie wiem co to dokładnie:facepalm::doh:

---------- Post dopisany at 22:15 ---------- Poprzedni post napisany at 22:03 ----------

A co do nakładania FK 1000P?:grin::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

splawik90 wejdź na forum Kosmetyka aut :: Strona Główna, poczytaj sobie a nie tutaj szukasz wszystkich podpowiedzi, temat rzeka ...

nie chce się czytać to zostaw auto jak jest (jak byś chciał to byś znalazł czas na czytanie) a tak idziesz na totalną łatwiznę i oczekujesz, że jesteśmy totalnymi altruistami i dzielimy się wiedzą na prawo i na lewo jak rumuńskie ssaki leśne nie napiszę już czym ...

nie znoszę takiego lenistwa ... rozumiem jak byś przeczytał i chciał sprecyzować dobór kosmetyków itp. itd. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, takie pytanko bo trochę już zgłupiałem z tymi pastami... Czy po użyciu S17+ muszę jeszcze używać czegoś typowo finishowego typu S30? czy S17+ na polish padzie ( flexipads ) a na to w09 na finishu wystarczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gracjan S17+ bez S30, W09 na finishowym ale nie z Flexipadsa ... Urban lepszy do tego, jeżeli nie masz W09 to S17+, S30 lub S40, IPA i wosk, DA na 2,5-3 bieg max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gracjan S17+ bez S30, W09 na finishowym ale nie z Flexipadsa ... Urban lepszy do tego, jeżeli nie masz W09 to S17+, S30 lub S40, IPA i wosk, DA na 2,5-3 bieg max

Mam W09 i bardzo go lubię :decayed: Czyli do S17+ może zostać ten polish pad z flexi ? później W09 na czarnym? ( dobrze kojarzę ? ) padzie urbana i wystarczy ?

Zawsze z W09 starałem się pracować na 2 biegu, jakoś najprzyjemniej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką masz maszynkę ? Kestrella? na 2gim jak dociśniesz to ledwo zipie :whistling: tak jak pisałem 2,5-3 optymalnie :)

BTW Gracjan od której pracujesz? będę miał temat ale to wyślę @ :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką masz maszynkę ? Kestrella? na 2gim jak dociśniesz to ledwo zipie :whistling: tak jak pisałem 2,5-3 optymalnie :)

BTW Gracjan od której pracujesz? będę miał temat ale to wyślę @ :whistling:

Mam Kraussa, na 2gim nawet jako tako szło :)

Poszło PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako, że w tym wątku zrobił się straszny bałagan, dlatego też zrobiłem nowy dział na forum. Bardzo proszę o zakładanie nowych wątków w dziale Auto Detailing .Dziękuję :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...