Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam Flexipadsa cutting i finishing ale nie wafle i są wytrzymałe, używam ich na rotacji i na DA, szczerze mogę polecić

A wafel ma za zadanie tylko nie nagrzewać tak lakieru jak gładki pad czy coś jeszcze ?

Nad tym się zastanawiam... KRAUSS DB DUAL ACTION 900W !! - STABILIZACJA OBROTÓW - ShowCarShine - Detailing Shop :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

wygląda jak Kestrell ale ma + (torbę)

na DA jeszcze mi się żaden pad ani futro nie zagrzało, kwestia wprawy i będziesz na zimno robił, ja na DA powyżej 4 nie wchodzę bo to się mija z celem, na niższych obrotach efekt ścierny ew. połysku jest większy niż na wysokich obrotach :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena też spoko jak za DA moim zdaniem... Tańsza od Lare o 70zł a do tego co planuje jej używać nie widzę sensu przepłacać :wink:

Dzięki za pomoc:wink: Jakby ktoś miał jeszcze jakieś info na temat padów i chętnie poczytam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic wielkiego ale umyłem sobie autko i ... i chciałem się podzielić zdjęciami... nie AUDI :( ale kuzynowstwo vagowskie też się chyba liczy

Na wstępie chciałem podziękować m1chal-owi, który pomógł mi skompletować kilka przydatnych elementów do mycia i rozjaśnił, co się z czym je, oraz koledze Gracjan-owi, który również pomagał swoją wiedzą i słał mi uwagi i pomocne informacje...no i naszemu SCS za sprzedaż szmatek i płynów.... dzięki Wam bardzo...

1. Mycie (dwa wiadra)+rękawica Wool Wash CarPro+szampon SONAX (nie wiem jakie ma opinie ale myłem nim zawsze)

następnym razem umyje szamponem RISE AND SHINE BIG APPLE SHAMPOO - polecany do wosku ze względu na niskie ph

2. Suszenie auta - FLUFFY DRYER

3. Wosk Collinite 476 + amplikator gąbkowy Megsa (ten żółty)

4. Zastygnięty wosk ścierałem fibrą CRYSTALDETAIL...

5. Szyby - Płyn Megsa NTX + CHEMICAL GUYS-ta ściera do szyb lub osuszania pojazdu - kolor niebieski

6. Opony - MEGUIARS ENDURANCE TIRE GEL nakładane aplikatorem gąbkowym Megsa oraz nowozakupionym APLIKATORem DRESSINGU DO OPON

7. Na uszczelki gumowe (nałokoło szyb) i plastiki zewnętrzne poleciał gratisowy próbnik AP 303 - swoją drogą fajny....

Oto parę fotek... nie wiem czy o takie chodzi w tym wątku czy nie, ale wklejam... nie rypcie mnie za opony, bo wjechałem w błoto udając się na miejsce focenia.. :(

Wszystkie uwagi forumowiczów mile widziene... im więcej uwag, tym mniej błędów popełnie następnym razem :) to moje I-wsze woskowanie :)

dsc7761b.jpg

dsc7755d.jpg

dsc7759x.jpg

dsc7764n.jpg

dsc7753m.jpg

dsc7765a.jpg

dsc7751r.jpg

dsc7745mo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po jakim czasie ścierałeś wosk? i jak duże panele robiłeś?

z tego co widzę woskowałeś bez użycia cleanera przed woskowaniem, z opisu tak wynika, moim zdaniem to błąd :whistling:

ja na twoim miejscu kupił bym szampon Surf City Garage Pacific Blue, ładnie podbija wosk :) i nie ciągnie tak kurzu jak np. Gold Class z Meguiars'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki !!! Miło to słyszeć.... a raczej czytać :)

Touran fajny... to fakt... ale brakuje mu:

- 18-stek, bo 16-sti najlepsze są na zimę

- "gleby" - przynajmniej -60/-50 :) , bo tera wygląda jak koza

- no i 3,0 w TDIku pod maską... albo bi 2,7...

obecnie największa benzyna w Touranie to 1,4 TSI 140 KM lub 2,0 w TDIku z 170 KM... ja mam benzyne ....

---------- Post dopisany at 22:46 ---------- Poprzedni post napisany at 22:37 ----------

po jakim czasie ścierałeś wosk? i jak duże panele robiłeś?

z tego co widzę woskowałeś bez użycia cleanera przed woskowaniem, z opisu tak wynika, moim zdaniem to błąd :whistling:

ja na twoim miejscu kupił bym szampon Surf City Garage Pacific Blue, ładnie podbija wosk :) i nie ciągnie tak kurzu jak np. Gold Class z Meguiars'a

panel??? tzn element, tak???

robiłem: jeden element + wycieranie wosku (dach po połówcę: prawą później lewą lub odwrotnie:) )

czas??? kurde nie wiem.... był taki średnio suchy... nie zaschnięty.. w zeszłą zobotę było dość chłodno i słońca nie było

nooo tak ... nie używałem cleanera... autko stosunkowo młode ale chyba powinienem, co???

polecono mi Big Apple na następne mycie... a po wypłacie mam zamiar kupić QD Megs Last Touch

nie wiem czy to dobrze czy źle, ale z uwagi na ograniczone środki finansowe nie kupię niestety tego szamponu Surf City Garage Pacific Blue - musi mi wystarczyć Big Apple stety/niestety

ale dziękuję za informację i liczę jeszcze na odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robię panele 20x20 ew 40x40 i czekam ok 1-2 minuty, nie więcej

cleaner nawet na nowym aucie to powinien być

poszukaj innego QD, ja mam Megsowego QD i używam tylko do nawilżania padów ew. ścierania ptasich kup, cholernie ciągnie kurz do siebie

ja byś miał kasę to Car Pro Reload jest jednym z lepszych QD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, zużyłem już 1,5l Last Toucha i nie zauważyłem żeby ciągnął specjalnie kurz, według mnie kurz osiada tak samo jak po CG Pro Detailer ...

Miałem "smaka" na Reloada ale rozsądek bierze górę na razie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Collinite 476 najlepiej ile poczekac zanim zaczne scieranko mikrofibra? bo slyszalem kilka opinii. 2 minuty, albo 8-9 minut?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skłaniałbym się w kierunku tych 2 minut... Jak nałożysz za grubą warstwę to po 9 minutach będzie problem spolerować :wink:

Ja zawsze robię tak że woskuje cały element dokładnie cienką warstwą, potem drugi a następnie od razu ten pierwszy poleruje itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skłaniałbym się w kierunku tych 2 minut... Jak nałożysz za grubą warstwę to po 9 minutach będzie problem spolerować :wink:

Ja zawsze robię tak że woskuje cały element dokładnie cienką warstwą, potem drugi a następnie od razu ten pierwszy poleruje itd...

no, taki ekonomiczny sposob jesli chodzi o czas :-) dobra, czyli cienko i 2 minuty, tak zrobie :-)

chlopaki z all4auto sobie w kulki leca ze mna od tygodnia, zaplacone w poniedzialek ,a zamowienie ciagle 'oczekuje na wplate'

pisalem do nich 2x juz, ze oczekuje rekompensaty jakiejs. Jeszcze na dobor zlego wybralem paczkomaty 24/7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne z all4auto, ja mam bardzo dobrą opinię o nich, większość towaru kupiłem u nich

Sent from my Variophone

no ja rowniez mam dobra opinie (no dobra, poki co mialem 4 dni temu jeszcze), bo wczesniej zrobilem 2 zamowienia u nich na sume ~650 PLN. i mialem paczuszki do 3 dni od zamowienia, a raz nawet gratis byl maly za spoznienie 1 dzien. A teraz echo, a akurat zamowilem 3pak Menzerny, bo chcialem polerke w tym tygodniu zrobic i lipa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam też dobre zdanie o nich, z drugiej strony (nie bierz to do siebie) nie rozumiem czemu nie chwyciłeś za telefon i nie zadzwoniłeś?

widzę po swoich klientach że niektórym d*py w piórka obrosły, tylko mail i mail, przecież mogła im np paść poczta,przeprowadzka itp, a jednym telefonem byś się dowiedział co i jak:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam też dobre zdanie o nich, z drugiej strony (nie bierz to do siebie) nie rozumiem czemu nie chwyciłeś za telefon i nie zadzwoniłeś?

widzę po swoich klientach że niektórym d*py w piórka obrosły, tylko mail i mail, przecież mogła im np paść poczta,przeprowadzka itp, a jednym telefonem byś się dowiedział co i jak:wink:

wyslalem maile poki co, ale we wtorek najpozniej chwyce za telefon juz na pewno, jak dalej tak bedzie. Ja rozumiem, ze rozne rzeczy sie moga wydarzyc, ale za telefon lapie w ostatecznosci nie z lenistwa. W innych sytuacjach zdecydowanie sam wole telefon :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, powoli myślę nad kupnem maszyny DA a że samą maszyną nic nie podziałam to trzeba też kupić jakieś pady no i tu jest problem bo szczerze zgłupiałem, za dużo tego:decayed: Potrzebuje pady na razie tylko żeby nakładać cleanery i glaze np. PB Black Hole lub AG SRP... Co możecie polecić ? Ja myślałem nad Flexipads Softouch Waffel 80/145mm :wink: Czekam na propozycje i od razu z góry dzięki za każde info :wink:

Do D/A polecam nie oszczędzac na padach bo D/A lub niszczyć słabe pady, do sprawdzonych można zaliczyć :

LAke Country seria CCS

Flexipads styl menzerna

3M

Pewnie inne też dadzą radę ale osobiście nie testowałem.

na pewno odpadają : ABW (do rotacji jak najbardziej tak, ale na D/A klej nie wytrzymuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, powoli myślę nad kupnem maszyny DA a że samą maszyną nic nie podziałam to trzeba też kupić jakieś pady no i tu jest problem bo szczerze zgłupiałem, za dużo tego:decayed: Potrzebuje pady na razie tylko żeby nakładać cleanery i glaze np. PB Black Hole lub AG SRP... Co możecie polecić ? Ja myślałem nad Flexipads Softouch Waffel 80/145mm :wink: Czekam na propozycje i od razu z góry dzięki za każde info :wink:

Do D/A polecam nie oszczędzac na padach bo D/A lub niszczyć słabe pady, do sprawdzonych można zaliczyć :

LAke Country seria CCS

Flexipads styl menzerna

3M

Pewnie inne też dadzą radę ale osobiście nie testowałem.

na pewno odpadają : ABW (do rotacji jak najbardziej tak, ale na D/A klej nie wytrzymuje)

Dzięki :decayed: W takim razie trzeba drobną korektę zamówienia zrobić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zna ktos jakies fajny srodek do czarnych matowych listw wokol szyb.Takie gumowo plastikowe.Najchetniej cos ze swissvax lub podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...