Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

z przodu auta mam widoczne uderzenia drobnych kamyczków po jeździe autostradami.

Czym to najlepiej zlikwidować, jesli się da ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ubytki w lakierze po kamyczkach lub niewielkie rysy przechodzące do podkładu tez można zniwelować. potrzebna bedzie zaprawka, nakładamy kolor w miejsce ubytku, następnie nakladamy warstwę lakieru bezbarwnego. po takiej operacji wyczuwalne beda nierówności na warstwie lakieru, które mozna zlikwidować za pomocą papieru wodnego, należy tylko robic to ostrożnie żeby nie zetrzeć całej warstwy lakieru bezbarwnego. kiedy mamy juz wyrównaną powierzchnię będzie ona matowa, więc należy to usunąć i nadać jej połysk, a z tym świetnie poradzi sobie DC Paint Cleaner, o którym nasmarowałem nieco wyżej.

nieco zabawy z tym jest ale można to zrobic samemu bez potrzeby angażowania lakiernika :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie mam pytanie w zimie auto mam nie garażowane wiec kupiłem folie ochronną i teraz tego żałuje ponieważ w niektórych miejscach gdzie folia przylegała porobiły mi sie jakieś takie zmatowienia robiłem polerke pastą Tempo i troche znikło ale na chwile po umyciu auta wróciło do struktury matowej . Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polerowałem całe auto i te zmatowienia to juz były przed polerką ! Po polerce znikły na chwile ale nie całkiem a po umyciu auta ponownie sie pojawiły . A pasta Tempo to była nabłyszczająca do nowych lakierów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DC step 1 Paint Cleaner z pewnością sobie z tym poradzi, to też środek lekko ścierny ale w odróżnieniu od pasty Tempo w miarę tarcia cząsteczki ścierne ulegają w nim rozkładowi i w końcowej fazie już tylko poleruje. i nie ma możliwośći, że po myciu znów będzie je widać! usuwałem już takie wady (zmatowienia) po tempo i doskonale wiem o co Ci chodzi. a sposób użycia nieco wyżej...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko do eksperta.Polerowalem auto pasta tempo lekkoscirna i po poczytaniu postow zaczynam sie bac o niunie czy moze jej cos stac sie po tej polerce??I co poleci mi expert po umyciu auta chodzi mi o cos do wygladzenia rysek i zrobienia polerki tak zeby autko swiecilo sie i jaka bedzie cena takiego zestawiku??Bo maqcie tyle preparatów ze juz nie wiem co jest co :exclaim: A moze jest cos na zchodzacy lakier bezbarwny bo mi sie luszczy na zderzaczku i na boku auta :question: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacytuję tu tekst z naszego forum bo się zdaje na tę okazję:

..."Cytat:

Czy świeżo nałożony koloryzujący wosk spod znaku żółwika chętnie zejdzie przy zwykłym myciu?

Przede wszystkim nie ma wosków pod kolor samochodu. Samych odcieni koloru czarnego jest w motoryzacji co najmniej parę setek. Producent x ma co najwyżej 16 kolorów wosków. Sprawa staje się jeszcze bardziej dramatyczna jeśli zdasz sobie sprawę, żę bazowy lakier (ten z pigmentem) jest pokryty warstwą lakieru bezbarwnego. Efekt jest taki jak byś sobie wysmarował szybę pastą do butów. Każdy wosk po nałożeniu ulega degradacji (pod wpływem warunków atmosferycznych, zabrudzeń...), degradacja wosku jest nie równomierna i przy woskach koloryzujących powstają najczęściej plamy na karoserii.

Woski różnych producentów mają różną trwałość . Jeden wosk jest lepszy niż inny, ale o prócz jakość wosku równie ważna jest jakość szamponu i to powoduje głównie czy wosk zostanie usunięty podczas mycia..."

podsumowując nie mamy nic co koloryzuje, ale wiemy jak przywrócić oryginalny kolor lub pozbyć się rys, zmatowień itd., napisz coś więcej co Cię gryzie, to spróbujemy coś zaradzić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nic mnie nie gryzie bo pastuje taka pasta juz kilka lat i zawsze bardzo ladnie to wychodzi , na aucie lakier ladnie sie ozywia i bardzo ladnie blyszczy nie pozostawiajac przy tym zdnych plam :wink: ale tak mysle zeby mozna cos innego wypróbowac . Co polecasz w takim razie expercie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj Cleaner Wax to jest kompletny proces pielęgnacji w jednym, bezpieczny do użycia na wszystkich typach lakieru. Jednorazowa aplikacja delikatnie czyści lekkie oksydacje i plamy, poprawia kolor polerującymi odżywkami i zostawia trwałą, ochronną warstwę wosków, silikonów i polimerów. to był mój pierwszy produkt Meguiar's z którym się zetknąłem, zrobił na mnie ogromne wrażenie...

[ Dodano: 07-04-2007, 20:32 ]

chodzi mi o cos do wygladzenia rysek i zrobienia polerki tak zeby autko swiecilo sie

1) DC step 1 Paint Cleaner - znów (do wygładzenia rysek)

2) wosk Gold Class lub NXT Tech Wax (polerka i zabezpieczenie w jednym)

będzie się świecić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj Cleaner Wax to jest kompletny proces pielęgnacji w jednym, bezpieczny do użycia na wszystkich typach lakieru. Jednorazowa aplikacja delikatnie czyści lekkie oksydacje i plamy, poprawia kolor polerującymi odżywkami i zostawia trwałą, ochronną warstwę wosków, silikonów i polimerów. to był mój pierwszy produkt Meguiar's z którym się zetknąłem, zrobił na mnie ogromne wrażenie...

[ Dodano: 07-04-2007, 20:32 ]

chodzi mi o cos do wygladzenia rysek i zrobienia polerki tak zeby autko swiecilo sie

1) DC step 1 Paint Cleaner - znów (do wygładzenia rysek)

2) wosk Gold Class lub NXT Tech Wax (polerka i zabezpieczenie w jednym)

będzie się świecić...

Aha czyli DC step 1 Paint Cleaner+jedno z tych wosk Gold Class lub NXT Tech Wax bedzie polysk a moge dodac np do tego to Bug & Tar Remover zeby usunac owady i asfalt? Bedzie to odpowiedni zestaw na dobrze wygladajacy CAR :question:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestaw proponuję taki:

:arrowr: mycie: szampon Gold Class lub Nxt

:arrowr: usunięcie robali i innych zanieczyszczeń z powierzchni: Bug&Tar remover i/lub Quick Clay

:arrowr: czyszczenie lakieru (ryski): DC step 1 Paint Cleaner

:arrowr: zabezpieczenie: wosk Gold Class lub Nxt Tech Wax

kolejność produktów ustawiłem w taki sposób jak powinny być używane, a jeśli myjesz samemu auto to warto dopiąć szampon, bo żaden z nich nie usuwa wosku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest cos takiego, co sprawi że autko jak sie zakurzy to osiagnięcie np 100kmh sprawi że kurz zleci ? Walcze z tym ostatnio i nawet po woskowaniu sporo zostaje kurzu.. :(

Druga sprawa to jak sobie radzić z plamami po kroplach wody po myciu ? Jest jakiś sposób ?

[ Dodano: 09-04-2007, 18:04 ]

No oprócz ich ścierania ; ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a'propos kurzu, sam raczej nie zleci, bo jak mawia pewna znana mi osoba "kurz jest po to żeby leżał" :biggrin: , ale mamy takie 2 produkty, którymi można się go bezpiecznie pozbyć pomiędzy myciami, kiedy auto nie jest jeszcze wystarczająco brudne, by konieczna była kąpiel:

NXT Generation Speed Detailer

http://www.meguiars.pl/shop/product_info.php?cPath=21_33&products_id=54

lub

Quik Detailer

http://www.meguiars.pl/shop/product_info.php?cPath=21_33&products_id=52

fajnie sprawdzają się kiedy jeździmy na zloty i niekiedy po przejechaniu paruset km auto nam sie nieco przybrudzi, wtedy wystarczy prysnąć na lakier i przetrzeć miękka szmatką i jest ok!

a co do plam po kroplach wody po myciu, to 1 problem związany może być z twardą wodą (u nas akurat jest okrutnie twarda...), dobrze jest używać szamponu z środkiem zmiękczającym wodę.

2 problem dotyczy wycierania karoserii po kąpieli, a na to zda się dobry ręcznik, który będzie wchłaniał dużo wody, tu polecam Water Magnet Microfiber Drying Towel

http://www.meguiars.pl/shop/product_info.php?cPath=29_44&products_id=105

zdziwił mnie ten ręcznik, kiedy wycierałem nim swojego kombiaka, ponieważ całego wytarłem do sucha (pozostaje jedynie mgiełka, która po chwili odparowuje) ani razu nie wykręcając ręcznika...

i na koniec jeszcze taka sztuczka odnośnie spłukiwania samochodu, warto robić to jednolitym strumieniem wody (z węża), woda "schodzi" wtedy szybciej z karoserii i pozostaje jej na powierzchni przynajmniej o połowę mniej, niż po spłukiwaniu ciśnieniówką :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie kupilem Cleaner Wax Paste i Scratch X. Co do Pasty- swietny efekt, ladnie usuwa zutleniona warstwe, piekny polysk i trwalosc. Scratch X - moim zdaniem porazka, nie poradzil sobie nawet z drobnymi rysami, zaluje ze kupilem. Mysle kupic jeszcze Gold Class Liquid Car Wax bo tez podobno bardzo dobry, oraz aplikatory. Aha- w Operacja tuning w TVN Turbo widze ze laska oprocz swoich piersi uzywa tez waszych produktow do mycia :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...