Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i działanie przedniej szyby podgrzewanej


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

otórz mam pytanie mam niby podgrzewana szybe ale mi nie podgrzewa wiem że szyba nie jest oryginalna więc czy ta oryginalna podgrzewana czymś się różni od zwykłej oprócz koloru i ma jakies piny itp.


Poza tym, co wrzucił Bartek - do akumulatora masz jeszcze dodatkowe przewody zasilające przetwornicę:

img5692h.jpg

...a pod akumulatorem - powinien siedzieć przetwornik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że ktoś mu powiedział, że ten guziczek na Climatroniku to podgrzewanie szyby...

3812095536.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że ktoś mu powiedział, że ten guziczek na Climatroniku to podgrzewanie szyby...

http://s29.postimg.org/mvru3s4er/3812095536.jpg

Sprawdzi kabelki to wszystko się wyjaśni :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy przekształtnik kosztuje nieco ponad 2 tyś zł, zalany gumą/plastikiem ciężko naprawić.

Zatem, może dało by się zastosować jakiś inny przekształtnik o podobnych lub identycznych parametrach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś już wiesz na temat moich modułów?

Spróbuję dziś w końcu ugryźć Twój temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś odświeżyć fotki z pierwszego posta bo niektóre nie działają- chodzi mi szczególnie o tą z umiejscowieniem sterownika do grzanej szyby, bo coś mi isę widzi, że mam to ustrojstwo u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś odświeżyć fotki z pierwszego posta bo niektóre nie działają- chodzi mi szczególnie o tą z umiejscowieniem sterownika do grzanej szyby, bo coś mi isę widzi, że mam to ustrojstwo u siebie.

Sprawdzałem - wszystkie fotki w pierwszym poście śmigają. Spróbuj inna przeglądarką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby rozwiać wątpliwości które tutaj się pojawiały, może to być przydatna informacja dla tych którzy będą chcieli zamontować grzaną szybkę, a przy okazji zaoszczędzić im nerwów kosztów i problemów.

Oczywiście do każdego należy wybór, może jednak komuś się uda :wink:

Po wielu tygodniach prób i szukania informacji , uważam że nie ma takiej możliwości, żeby sterownik od A8 ruszył w A4. Sterownik w A8 połączony jest z klimatyzacją magistralą LIN, do niej podłączonych jest więcej sterowników, które to muszą się ze sobą komunikować co widać na złączonym schemacie:

Modu_y_A8.jpg

W A4 takiej magistrali nie ma, więc do grzania szyby w A4, tak jak mówi Etka, podchodzą tylko sterowniki o numerach 8e0907133 lub 8e0907133E.

Do podłączenia sterownika potrzebna jest tylko jedna dwupinowa wtyczka o numerze 1j0973722 lub 1k0973722 lub 8P0973722 i w niej obsadzamy tylko jeden pin o numerze 000979021E.

A co od numeru sterownika z A8 8e0907133A, którym najczęściej posługują się sprzedawcy, w Etce sterownik ten pod takim numerem nie występuje (przynajmniej w mojej), znaleźć go można tylko pod numerem 4e0910133.

Temat drążyłem jeszcze z jednym kolegą z forum i zarówno u mnie jak i u niego żaden sterownik od A8 (a było ich kilka) nie ruszył.

Problem z grzaniem szyby został rozwiązany przez zakup sterowników właśnie od A4 (w tym jednego uszkodzonego, który trafił się mi :kwasny: )

Moduł z A8 prawdopodobnie dlatego nie jest zalewany czarną gumą w środku, bo montowany jest z tyłu, więc nie jest narażony na takie warunki jakie występują w miejscu montażu w A4.

Edytowane przez Bromchit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoń do nich:

http://allegro.pl/szyba-przednia-audi-a4-s4-01-09-solar-grzanie-i4825905588.html

W ostatnich kilku miesiącach mieli cztery szyby :wink:

A tych brałem nie dawno moduł może mają też szybkę:

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=17516561

żeby nie było może się okazać, że łatwiej będzie Ci znaleźć szybę niż moduł :wink: a święcie byłem przekonany, że jest na odwrót :grin:

Edytowane przez Bromchit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ale szybki już nam śmigają i żeby nie latać nie kupować tych wszystkich kostek które są w wątku podane a zupełnie zbędne to się komuś przyda, zaoszczędzi czasu i pieniędzy.

Dzwonili do mnie z tej firmy glass-pol że jedna szyba im się pojawiła około miesiąca temu, może jeszcze jest :)

Potwierdzam żełatwiej jest kupić 3 szyby niż 1 moduł i to sprawny, z niemiec musieliśmy pościągać żeby to ruszyć ale w sam raz przed sezonem udało się moda dokończyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już mam na aucie w ori poza szyba bo poprzednik wymienił na nówkę ale w zamienniku potrzebuję tylko szybę w dobrym stanie, będę do nich dzwonił w takim razie.

Pytanie jeszcze jedno na jakiej powierzchni ta szybka grzana grzeje na całej czy tak jak w opisie aukcji grzane ma tylko miejsce gdzie "spoczywają" wycieraczki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ale szybki już nam śmigają i żeby nie latać nie kupować tych wszystkich kostek które są w wątku podane a zupełnie zbędne to się komuś przyda, zaoszczędzi czasu i pieniędzy.

Z tego co pamietam to ja nie miałem kabli łączacych szybe ze sterownikiem :)

Dlatego spis wtyk .

Pytanie jeszcze jedno na jakiej powierzchni ta szybka grzana grzeje na całej czy tak jak w opisie aukcji grzane ma tylko miejsce gdzie "spoczywają" wycieraczki ?

szyba grzeje na całej powierzchni , to nie FORD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo nikt tego nie napisał :D ja też skończyłem z modułem z A8 który będę musiał za grosze puścić o ile w ogóle się sprzeda i wtyczkami które do niczego nie są mi już potrzebne :) przynajmniej w końcu wiadomo co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz musze poszukać szybki grzanej, ma ktos jakies namiary ;)?

Od nich kupiło już kilka osób, między innymi ja ;-): http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5110627276

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też od nich kupiłem i jeszcze pod koniec tamtego roku mieli jedną na stanie grzaną solaryczną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...