Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i działanie przedniej szyby podgrzewanej


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli informacje na temat szyby są prawdziwe w pierwszym poście to od 200W do 1000W pobiera moc. 

Możesz zastosować rezystor mocy o rezystancji 3 ohm i mocy np. 300W . Sprawdzisz tylko czy nagrzewa się po jakimś czasie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sam nie jesteś pewien takiego rozwiązania, lub nie testowałeś tego, to nie polecaj mu realizowania twoich teorii na jego aucie, bo jak się coś zjara to Ty sobie pomyślisz "o cholera, jednak to był zły pomysł" a on w najlepszym wypadku będzie miał elektrykę do wymiany. Moim zdaniem to nie grzanie tylnej szyby, które można łatwo ogarnąć, a coś, co pobiera masę prąd i robienie jakichś sztucznych oporów tylko po to aby oszukać sterownik to moim zdaniem zły pomysł..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zasilacze obciążam sztucznym obciążeniem.  Tym bardziej że obwod grzejny to czysta rezystancja. Ale wiadomo nie nakazuje. Myślę, że i tak nie ma sensu rozbudować tego tematu dalej. Autor zrobi po swojemu.. Życzę powodzenia, bo to rarytas jezeli ktoś trzyma auto na dworze. I musi jechać do pracy szybko   :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko rarytas czy nie auto stoi w ogrzewanym garażu a ponad szybę mam jeszcze sprawne webasto :wink: 

Po prostu  lubię jak wszystkie systemy pracują sprawnie..

Co do rezystancji to po testuje sobie jeśli jeszcze zdążę zanim przyjdą wyższe temp..

Spokojnie zdaje sobie sprawę że taka rezystancja nie wytrzyma długo i jest po to żeby sprawdzić instalacje czy też w druga stronę szybę..

 3 ohm i mocy 300W nie znalazłem ale widzę  że są 5 ohm owe więc może  je połączę i się okaże..

Chyba że masz może taki rezystor mocy to na spocie w Arkadii  można by potestować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przepraszam za odkop. 

Czy modul bez koncowki E bedzie wspolgrac z reszta? Moj chyba szlag trafil bo napiecie wyjsciowe jest okolo 4v, a opor szyby 2,8 ohma. 

Probowalem go rozebrac ale wszystko w srodku zalane jakas masa

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2020 o 10:20, dawidpuskar napisał:

Witam. Przepraszam za odkop. 

Czy modul bez koncowki E bedzie wspolgrac z reszta? Moj chyba szlag trafil bo napiecie wyjsciowe jest okolo 4v, a opor szyby 2,8 ohma. 

Probowalem go rozebrac ale wszystko w srodku zalane jakas masa

Pozdrawiam

Wciaz poszukuje pomocy :c 

Ktos z obeznanych w temacie jest w stanie mi pomoc?

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...