Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

Przy 240 km/h na cyferblacie (225/45/17) spalanie z FISa oscylowało wokół 18-19l :evil:

Ja osiagam wieksze na jedynce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przy 240 km/h na cyferblacie (225/45/17) spalanie z FISa oscylowało wokół 18-19l :evil:

Ja osiagam wieksze na jedynce...

Flyer innych sie czepiasz, a sam popełniasz błędy. Ten post nic nie wprowadza do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie miałęm okazji sprawdzić jaką ma pojemność bak. Słyszałem że 65 l. Czy to prawda??

62 l :th:

dzisiaj zatankowałem 66 litrów, kontrolka oczywiście na żółto, a komputer pokazywał, że przejadę jeszcze 60 km. czyli instrukcja mówi prawdę - bak 70 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj tankowałem i wynik jeszcze lepszy niż ostatnio.No ale się już ciepło zrobiło.

Średnia poniżej 7,5l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej normlane ze względu na automat, z nim zawsze więcej pali. A jaki masz styl jazdy?? Ostry, normlany czy PSJ??

Bo ja jeżdżę raczej normlanie, jak trzeba docisnąć to nie oszczedzam, a ogólnie jade spokojnie.

Styl jazdy normalny, ale czasem też przyciskam.

A co to znaczy PSJ?? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flyer innych sie czepiasz, a sam popełniasz błędy. Ten post nic nie wprowadza do tematu.

Jesli mielibysmy na sile interpretowac regulamin forum, to moj post jest na temat, a znacznie wieksza ilosc pomijanych przez moderatorow postow to offtop. :tongue4:

EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to znaczy PSJ??

PSJ - pier**lony Styl Jazdy (czyli tak jak jeżdżą starsi panowie oszczędzajacy paliwo i samochód, obroty do max 2 tyś., itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:polew: :polew: :polew:

ale tak sie nie da jezdzic,bo auto sie dusi za kazdym razem ,kiedy chcesz przyspieszyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

U mnie wyglada to nastepujaco.

Miasto:

- non stop w korku 4km w jedna i druga strone - 12.3 l/100km

- sporadycznie w korkach i jazda na dluzsze dystanse ok 20km w jedna strone - 9.3 - 10.6 l/100km

Trasa:

- typowa "przelotówka" predkosc od 90 - 110 - (sporadycznie) 160 - 6.7l/100km

Mieszana (mniej wiecej połowa miasto połowa trasa):

- 7.1 l/100km

Silniczek 1.6 ADP. Zmiana biegów przy 3,5 tys obrotów (Niższe obroty nie maja sensu bo wcale nie pali mniej)

Oponki 205/65/15 Dunlop Sport

PS. Gaz do podłogi tylko miasto - 16l/100km :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej. wczoraj kupiłek A4 B5 z 1997 roku. wersja AVANT 1,9 TDI 110 km. Dziś zaświeciła się rezerwa, odrazu pojechałem na stacje. Weszło równe 59 litrów. Dziwne. W necie pisze ze bak ma 62 litry a przecież rezerwa chyba z 5 litrów przynajmniej powinna mieć? To znaczy ze bak moze byc 70 litów czy może odpowietrznik jeszcze cos lyka ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja A4 troche wciąga ostatnio zalałem za 100zł ok. 22 litrów i przejechałem tak ok. 110 kilometrów, ale przy ostrej jeździe(max. do 6000 obr.) ponieważ testowałem autko. Czy to troche nie za dużo???(20l/100km.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja A4 troche wciąga ostatnio zalałem za 100zł ok. 22 litrów i przejechałem tak ok. 110 kilometrów, ale przy ostrej jeździe(max. do 6000 obr.) ponieważ testowałem autko. Czy to troche nie za dużo???(20l/100km.)

jest ok, pociągnij wyżej i hamuj później to weźmie jeszcze odrobinę więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej. wczoraj kupiłek A4 B5 z 1997 roku. wersja AVANT 1,9 TDI 110 km. Dziś zaświeciła się rezerwa, odrazu pojechałem na stacje. Weszło równe 59 litrów. Dziwne. W necie pisze ze bak ma 62 litry a przecież rezerwa chyba z 5 litrów przynajmniej powinna mieć? To znaczy ze bak moze byc 70 litów czy może odpowietrznik jeszcze cos lyka ?:)

To oznacza,że na stacji licznik zatankowanych litrów paliwa za szybko się obraca i przekłamuje. Weż pusty karnister 20 litrowy i zalej na tej stacji do pełna-pewnie wejdą 23 litry :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej. wczoraj kupiłek A4 B5 z 1997 roku. wersja AVANT 1,9 TDI 110 km. Dziś zaświeciła się rezerwa, odrazu pojechałem na stacje. Weszło równe 59 litrów. Dziwne. W necie pisze ze bak ma 62 litry a przecież rezerwa chyba z 5 litrów przynajmniej powinna mieć? To znaczy ze bak moze byc 70 litów czy może odpowietrznik jeszcze cos lyka ?:)

To oznacza,że na stacji licznik zatankowanych litrów paliwa za szybko się obraca i przekłamuje. Weż pusty karnister 20 litrowy i zalej na tej stacji do pełna-pewnie wejdą 23 litry :tongue4:

pod sam korek - wejdą, nawet na stacji, której licznik nie przekłamuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to znaczy PSJ??

PSJ - pier**lony Styl Jazdy (czyli tak jak jeżdżą starsi panowie oszczędzajacy paliwo i samochód, obroty do max 2 tyś., itd.)

ehhhh .... nie dorabiajcie nowych historii .... :confused4:

od samego poczatki powstania skrótu PSJ jego tluamczenie bylo i bedzie : piz*owaty Styl Jazdy

i dokladnie to sie odnosi do emeryckiego stylu prowadzenia auta ...

koniec OT

spalanie w miescie: 7.4l/100 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pali jakieś 7,5/100km

O dziwo niewiele więcej niż Spanky'emu przy większej masie (czyt. quattro) i zbliżonych wartościach pod maską :wink4:

bo jezdzisz jak Ci.a .... :polew: :polew: :polew:

musze Ci pokazac do czego sluzy pedal gazu .... :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...