Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

Moja B8 2.0 TDI 143 ps , jazda mieszana na zimowych 245-40-18 to 7.5- 8.0 l

Jazda normalna w miescie , na autostradzie 140-160

Czy to norma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Audi a4 b7 1.9 tdi kombii

u mnie narazie sprawdzone na trasie: Rzeszow-Londyn w listopadziie po sofcie zaladowany na full plus kierwoca i pasazer

1300km

bak-65l

spalanie- 5,5 do 5,7 z jazda 130 do 140km

miasto to jakies 6 do 6,5l ale to takie przepisowe

dziwne dal mnie jest ze jak zaleje pelny bak pokazuje mi 1090 albo 1120km a tu prosze taka niespodzianka:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój rekord to 4,9 liczone od korka do korka 80 % trasy czasami do 180 km ale średnio to do 120 cały bak prawie wyjezdżony. Zimom jak robiłem

3/4 trasy tak do 100 z wyjątkami gdy nie wytrzymałem to po tankowaniu pod korek wyszło około 5,1. Rekord w drugą strone to ponad pół baku wyjeżdżone przy minusoiwych temp odcinki do 7 km i tankowanie do pełna wynik 6,5 oczywiscie wszystko to średnie wartości liczone gdy lałem pod korek. Auto po programie na orginalnych gratach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(A4 B6 1.9TDI 131km) Ostatnio pobiłem rekord 5,1l/100km średnie spalanie :) przejechałem odcinek ok 150km, tankowałem shell v power

Dostałem 2gi mandat mam już 14 pkt i zaczynam jeździć zgodnie z przepisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój rekord to

- zapalenie się rezerwy po przejechaniu 1131km,

- po przejechaniu 1204km komputer pokazywał jeszcze zasięg 40km, ale nie ryzykowałem i zatankowałem już :) nie pamiętam już ile weszło do baku wówczas :(

Jakieś 70% to trasa po polskich drogach,dwie osoby na pokładzie z włączona klimą, paliwo z bliskiej, normalna jazda w prędkościami 100-110km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie teraz jest tak że po przekroczeniu 24 pkt nie odbierają prawka tylko trzeba odbyć pewien kurs i po tym kursie liczba pkt się zeruje i nie możemy znów przekroczyć tej liczby 24 pkt przez okres 5 ciu lat :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostka, mój zecior standardowo zimą ciągnie 8,5l, w tym roku zima dała w kość a odcinki do pracy itp mam <10km. Po chipie zrobionym na stanie paliwa jakieś 40% i wyjeżdzeniu ropy do końca - równe 8l (nie jeżdzę jak emeryt, stąd wysokie spalanie, do tego zima+notorycznie niedogrzany silnik). Nieraz w te mrozy połączone z deszczem dłużej stał i grzał się z nadmuchem na szybę a ja działałem skrobaczką z zewnątrz niż jechał:):)

edit: standardowo rezerwa zapalała się po 650km, teraz po 730

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik AFN koło 140 koni wtedy było i powiem tak jazda zawsze dynamiczna z ostrym wyprzedzankiem...na pełnym baku w quattro czyli koło 61 litrów po korek max 65 średnie spalanie kreci sie wokół 6-6.5 litra ...kiedys zima zrobiłem 1100km na baku (na rezerwie przejechałem 170km i jeszcze jechał )

jazda do niemiec po autostradzie 170-190km/h 900km z czego 50 na rezerwie .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,9 tdi Quattro

56litrów Shell V-Power na których przejechałem 1278km.

średnie spalanie 4,38l / 100km

jazda normalna zgodna z przepisami 90km/h.

Jadąc w długiej trasie udało się uzyskać 3,88l / 100km.. klima zawsze w trybie econ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żartujesz?

ja generalnie na baku 70l robię jakieś 800km w zależności czy przewaga miasta czy trasy wtedy trochę wiecej/mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,9 tdi Quattro

56litrów Shell V-Power na których przejechałem 1278km.

średnie spalanie 4,38l / 100km

jazda normalna zgodna z przepisami 90km/h.

Jadąc w długiej trasie udało się uzyskać 3,88l / 100km.. klima zawsze w trybie econ.

:grin:

te wyniki spalania są nierealne dla 1.9TDI Q.

Zrobiłem przedwczoraj trasę 900km autostradą, na tempomacie cały czas 130km/h, w tym 1 postój 10 minutowy.

Średnia z FIS dla całej trasy to 6,3l/100km i wg mnie zejście poniżej 6l jest niemożliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...