Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

Podajemy tutaj spalanie swoich A4 oraz osiągi i ilość kilimetrów na całym baku , Zapraszam do pisania swoich "doswiadczen" :good:

Za posty które nie mają nic wspólnego z tematem beda nagrody w postaci Kropek !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bym powiedział, że to normalka dla 1,6 w A4

Normalka ... ? Toz to smok nie 1,6 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uu wojtas, tyle to ja robie swoja 2.6Q jak jezdze bardzo spokojnie (do 2000-2500 obr/min) - podjedz na Vaga, mi pomogla regulacja sond i komputera (nie wiem ile w tym prawdy, ale spalanie mam 2-3l mniejsze! :shock: ) a tez jezdze na bardzo krotkich odcinkach. jak pisalem w ktoryms z poprzednich tematow: przy spokojnej jezdzie zrobie max 750km w trasie, w miescie kolo 500-550.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjechalem na wioche do kolesia, ktorego polecicli mi w serwisie, zajmuje sie generalnie elektryka i elektronika i jak widac wychodzi mu to. a z poczatku bylem wkur*iony bo 20 minut inspekcje kasowal... (to tak w ramach OT :P ). poszukaj po ludziach kogos, kto sie na tym zna i ma dobry sprzet (jego 'pudelko' wazylo chyba z 2 kilo i mialo gabaryty malej ciezarowki :D ). kaz mu tez posprawdzac wszystkie wtyczki (u mnie jedna nie miala napiecia czy cos w tym stylu).

wojtas - ile pali Twoja 1.6 w trasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

580 km na 53 litrach to najlepszy wynik do tej pory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtas - ile pali Twoja 1.6 w trasie?

W trasie jest podobnie, w sumie malo jezdzilem w trase , tylko wlasnie taki mix .... Ile pet3r Cie skasowali za regulacje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bym powiedział, że to normalka dla 1,6 w A4

Normalka ... ? Toz to smok nie 1,6 :mrgreen:

A czego się spodziewałeś po małym silniczku i aucie ważącym 1250kG ? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

880 km po miescie przy jezdzie srednio dynamicznej :razz: TRasa ok.1100 km :mrgreen: osiagi: max 210 km/h do setki( z górki na A4 nawet 217 km/h) ok 9.5 s.do 100 km/h elastycznosc-jak to w Dieslu -rewelacja :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez tak srednio na baku przejade od 500 - 550 km, tylko nie zwracam uwagi na to by jakos mega ostroznie jezdzic. Ostatnio bylem u mechanika i mi wyregulowal silnik, by mniej palil :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnie dane : droga Otwock-Warszawa-Otwock (jazda typowo miejska ,czasami mozna sie rozpedzic do 140 km/h (wylotówka z Warszawy ;-) ) + klima wyszło 6.67 l/100 km ...

styl jazdy : dynamiczny (max do 3000 obr)

niedługo jade na kilka dni powygrzewac sie na plazy wiec podam wyniki z trasy ... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

LPG (sekwencja) :

- miasto (klima, obroty 3-5 tys, korki) 14l/100 km

- trasa (klima, średnia prędkość 120 km/h) 10l/100km

co do benzyny to nie wiem bo szkoda mi sprawdzać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miasto 800-850km, jazda łagodna, trochę korków, jak to zwykle w dużych miastach - ogólnie średnia z klimą jakieś 7,5L/100km.

Trasa przy jeździe średnio dynamicznej do 140-150km/h wychodzi 6-6,5L/100km, po autostradzie z tempomatem zapiętym na 190-200km/h około 8L/100km, przy łagodnej jeździe do 120km/h w życiu nie wychodzi powyżej 6L/100km.

P.S. Silnik mam z grzebniętym softem na 130-140KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wychodzi jakies 7-7,5/100 i mniej nie chce. Styl jazdy z przewaga emeryta (przy 2500 rpm zmiana biegu) ale 30% jazdy raczej dynamicznej (zmiana przy 4500-5000 rm), czyli tak jak lubię :twisted:

AFN quattro rzecz jasna, bo b4 pali od 7-8 ON,OO,OR lub czego tam mu naleję :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa jakieś 6,6l/100km, czyli ponad 900km na pełnym baku.

Miasto 11-12l/100km, czyli ok 550km na baku.

Rekord (niestety jak na razie jednorazowy) 1200km na jednym baku, na niemieckich autostradach, przy jeździe max 140km/h (za busem który więcej nie mógł), spalanie - 5,4l/100km!!!

Pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na calym baczku robie okolo 500-550 km, i o dziwo nie jest to jakas jazda po miescie, taka przykladowo - z domu do dziewczyny, od dziewczyny do sklepu, ze sklepu do domu i takie tam ... Niewiem , ale jak na 1,6 to spalanie jest .... :shock: Moze jakies magnetyzery ??? :mrgreen: :twisted:

:shock: ja na 14 litrach paliwa robię około 170 km to wychodzi około 8,2 l/100 km w mieście + klima często. No liczmy dalej zbiornik 60l / 8,2 = 7,3 x 100 = 730 km na pełnym zbiorniku :grin: wiec albo coś jest u ciebie nie tak i to pożądnie albo u mnie ale jeśli u mnie to nic z tym nie będę robił bo mi się to podoba :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...