Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

u mnie spalanie z fisa się ustabilizowało i teraz jest około 8-8,5 l/100, chociaż na krótkich odcinkach (do 20 km) z butem w podłodze łyka do 11l/100)

jak jeżdżę dynamicznie to mam podobnie...

ale ostatnio sprawdziłem to co mi wmawiał Patrykbor... mówiłem mu kiedyś że zaczął mi więcej palić nawet na trasie... no i okazało się że stwierdzenie iż zacząłem troszkę szybciej jeździć jest racją... przy jeździe poniżej przyzwoitości trasa 65km Kwidzyn - Elbląg wyszła 4,1l/100 według FISa od blachy do blachy z przejazdem przez 2 miejscowości... no ale przyznaje że tak się nie da jeździć :wallbash:

przy okazji

trasa Elbląg - prawie Austria... (4km od granicy) praktycznie non stop z butem w podłodze 8,2 średnia z 2600km - ale to dlatego ze Adadurem po autko goniliśmy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu ludzie wpisują realniejsze wyniki spalania :D

u mnie trasa 500km - średnie fisowe 7,2l/100km... Jazda emerycka do 110km/h bo ślisko, sypało... . Normalna dynamiczna do 140-150km/h pochłania ponad 8-8,5/100km. (tak było na jesień)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja prawie zawsze tankuje od złodzieja do pełna i jeżdżę do momentu kiedy znowu zaświeci.

obliczam wtedy średnie spalanie i zazwyczaj pokrywa mi się z tym co pokazuje fis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 % miasto, nie gaszony na postojach, trochę szaleństw na ręcznym po placyku, dwa razy zakopany w zaspie i spalanko 9.3 na setkę :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 % miasto, nie gaszony na postojach, trochę szaleństw na ręcznym po placyku, dwa razy zakopany w zaspie i spalanko 9.3 na setkę :kox:

13 minut po polnocy a ty siedzisz na forum i piszesz o spalaniu ? :polew: :polew: - chlopie sylwester baw sie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po świętach wracałem Krefeld-Wałbrzych,trasa 880km.spalanie na fisie średnie 6.8 l/100,z tym że żona ze 3 godz.prowadziła,no i od granicy na A4 lód nieposypane,a tak na co dzień większość miasto 7.8-7.9 l/100km-skrzynia automat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1180 km na 55 litrach to rekord w cyklu miejskim i podmiejskim przy wylaczonej klimie.Zima to okolo 850-900 km na 55 litrach. Na trasie 4.8-4.9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1180 km na 55 litrach to rekord w cyklu miejskim i podmiejskim przy wylaczonej klimie.Zima to okolo 850-900 km na 55 litrach. Na trasie 4.8-4.9.

w miescie 4.5litra

ta juz to widze :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miescie 5.3 poza miastem ponizej 5.Przeciez napisalem ,ze w cyklu miejskim i podmiejskim.Tak mialem gdy filtr byl przypchany.Fakt ,ze auto przymulalo ale malo palilo.Niestety po wymianie filtra spalanie troche wzroslo.1180 km to byl rekord.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nowosc,ze przy zapchanym filtrze pali mniej.

Swoja droga nie wiem jak jest mozliwy wynik z 5 z przodu w miescie :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy obecnych temperaturach i krótkich odcinkach w moim "mieście" spala lekko ponad 8. Chyba, że knipex Twoje miasto to 2 ulice na krzyż : >

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze,ze nie ma co sie wypowiadac.Niepotrzebnie odpisalem w tym temacie.Moze gdy powiem,ze pali 15 to wszystkich zadowoli bo wiecej od reszty wozów. :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem roznice miedzy spalaniem kiedy zatankuje na neste albo st1 a orlenie...Spalanie o nieco ponad litr mniejsze, mimo roznicy 20gr na litrze ropy to nie oplaca sie tankowac gowna! Zaoszczedzisz tylko pozornie, bo litr kosztuje +-4,50, a ty oszczedzasz 6x20gr=1,20zł Ostatni zbiornik orlenowskiej ropy za 4,72 i srednie spalanie od dawna u mnie nie widziane 5,9. 60% trasa, 40% Wrocław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tankuje tylko na Orlenie bo wychodzi najmniejsze spalanie tylko u mnie jest po 4.69 zł.Kiedys zatankowalem jakis shit o kilkadziesiat groszy tanszy i pozalowalem bo spalanie wyszlo 1.5 litra wiecej a do tego musialem wymieniac filtr paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 % miasto, nie gaszony na postojach, trochę szaleństw na ręcznym po placyku, dwa razy zakopany w zaspie i spalanko 9.3 na setkę :kox:

13 minut po polnocy a ty siedzisz na forum i piszesz o spalaniu ? :polew: :polew: - chlopie sylwester baw sie :-)

No taki zjebany sylwester w tym roku się mi trafił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa Miasto

Zima 5,8 6.5/8.5

lato 5/6 6

a przy głaskaniu w lecie zejdziem poniżej 5 na trasie .. ale.. :( nie umiem głaskać auta wole kobiety :hi:

heh jakoś mając pierwszy rok prawko w zimie wychodziło mi spalanie 7 max 7.5 po mieście :D

ale od tego czasy do dziś a jest to dokładnie rok i 5 miesięcy ,zrobiłem ponad 50 tys (dużo dużo trasy było oj tak ) i już tak nie głaszcze autka żeby się turbo nie zastało :)

wszystkie podzespoły muszą pochodzic (w odpowiednich sytuacjach oczywiście, i na dogrzanym silniku) :P pozdrawiam i małego spalania życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa Miasto

Zima 5,8 6.5/8.5

lato 5/6 6

a przy głaskaniu w lecie zejdziem poniżej 5 na trasie .. ale.. :( nie umiem głaskać auta wole kobiety :hi:

heh jakoś mając pierwszy rok prawko w zimie wychodziło mi spalanie 7 max 7.5 po mieście :D

ale od tego czasy do dziś a jest to dokładnie rok i 5 miesięcy ,zrobiłem ponad 50 tys (dużo dużo trasy było oj tak ) i już tak nie głaszcze autka żeby się turbo nie zastało :)

wszystkie podzespoły muszą pochodzic (w odpowiednich sytuacjach oczywiście, i na dogrzanym silniku) :P pozdrawiam i małego spalania życzę

Spalanie realne jak najbardziej dla diesla.

Ale swoją drogą to żeś natrzaskał kilosów nie ma co. Mój rekord w miesiąć 15kkm. Aktualnie jakieś 60kkm rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...