Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

no to moje wyliczenia z wyjazdu...

Trasa 1200km

Chrzanow-> warszawa(350km) jazda 160-200km/h

korki warszawskie 1h na wjezdzie, 1.5h na wyjezdzie

warszawa->szczytno 80-110 (ok200)

troche os,ow mazurskich

szczytno ->chrzanow (160-180km/h)

spalanie 5.6 :shock: (na komputerze 5.4)

75% trasy z klima

lukas23:Przepraszam Murzynek ze Ci spalanie zawyzylem ale nie chcialem zamulac na tych oesach :mrgreen: wyslij FV to Ci oddam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

no to ja sie "wyklikam"

trasa, klima, 140kmh i do 200kmh"okresami"- spalanie ok 7.8l

miasto, klima, napewno nie mułowato- spalanie max 8l

normalna jazda 7.2-7.5 l

nie spotkało mnie żeby spaliła mi więcej niż 8 litrów

przeraża mnie to jak niektórzy piszą że 1.6 pali im ok 9.5l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Powinno tutaj paść inne pytanie, czemu u Ciebie pod maską nie siedzi jeszcze turbinka od 130PD i stado dodatkowych mułów :mrgreen:

wszystko w swoim czasie ;-) ... ale co by uchylic troszke tajemnicy ... pewne kroki zostaly juz podjete ... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 1,6 benzynka w trasie z wlaczona klima (80% trasy) przy predkosci 110-140 km/h spalanie 6,8l/100km, po miescie (klima 100%) 9,2l/100km. Mysle, ze to w miare normalne spalanie.

Zalezy .... mi na 17" 225/45/17 pali 10 l, i obojetnie czy to po miescie w korkach stoje, czy jedze sobie z wioski do wioski ..... :evil: Jak myslicie jechac z tym do diagnostyka (w piatek jestem umowiony)?? Czy mozliwe ze tak jest od tych koł ?? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi bak wystarcza tylko na 400km :neutral: , przy normalnej jezdzie ( do ok 3000obr. ) w miescie i krótkich trasach, czyli mix z przewagą miasta.... Będę musiał skoczyć na VAG-a chyba :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi bak wystarcza tylko na 400km

rzeczywiście troche dużo nawet jak na 2,6 quattro :???:

to sa uroki posiadania V6 w benzynie ..... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy .... mi na 17" 225/45/17 pali 10 l, i obojetnie czy to po miescie w korkach stoje, czy jedze sobie z wioski do wioski ..... Jak myslicie jechac z tym do diagnostyka (w piatek jestem umowiony)?? Czy mozliwe ze tak jest od tych koł ??

Mi się wydaje że to nie jest wina tych kól tylko czegoś innego i trzeba coś z tym zrobić a zresztą widziałem na forum kilku posiadaczy a4 z silnikiem 1.6 i kołami o takich samych rozmiarach jak twoje i ich się zapytaj ile im auto pali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtas-audi napisał/a:

Zalezy .... mi na 17" 225/45/17 pali 10 l, i obojetnie czy to po miescie w korkach stoje, czy jedze sobie z wioski do wioski ..... Jak myslicie jechac z tym do diagnostyka (w piatek jestem umowiony)?? Czy mozliwe ze tak jest od tych koł ??

Mi się wydaje że to nie jest wina tych kól tylko czegoś innego i trzeba coś z tym zrobić a zresztą widziałem na forum kilku posiadaczy a4 z silnikiem 1.6 i kołami o takich samych rozmiarach jak twoje i ich się zapytaj ile im auto pali

Tez mi sie tak wydaje, jutro rano jestem umowiony to sie wyjasni wszystko :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No juz po diagnostyce, wsio jest ok poustawiane, mowi ze idealnie, i ze to spalanie to przez te kapcioki i maly silnik :mrgreen:

Dostalem wydruk i ma sie to tak :

1. Samochod na wolnych obrotach -

Diagnoza sterowników Audi Motronic M 3.2 Wartosci rzeczywiste

Czujnik temp. silnika

72 stopnie C

Obroty silnika

840 obr/min

Napiecie sondy lambda

0.760 V

Zuzycie paliwa

0.84l/ h

....

Pamięć błędów

4074 - Czujnik temp. plynu chlodnicy - sygnal niezrozumialy

463A - Sterownik silnika zablokowany ...

W kazdym badz razie cos tam mi wyczyscil przeplywomierz i cos jeszcze, ale na spalanie jedyna rada - zmienic kola ..... ale nie zmienie ni huhu :cool:

Bedzie dobrze :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuzycie paliwa

0.84l/ h

Bez zadnych urzadzen wlaczonych typu klima, lampki itp. :?:

To moj dieselek bez niczego jakies 0,39 l/h a z klima dwa razy tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez zadnych urzadzen wlaczonych typu klima, lampki itp.

To moj dieselek bez niczego jakies 0,39 l/h a z klima dwa razy tyle.

Niewiem, chyba bez jak mierzyli ... klimy nie mam wiec napewno nie, jezeli to sprzet, ale chyba nie chodzil .... W kazdym badz razie trzeba auto zmienic na TDI :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuzycie paliwa

0.84l/ h

Bez zadnych urzadzen wlaczonych typu klima, lampki itp. :?:

To moj dieselek bez niczego jakies 0,39 l/h a z klima dwa razy tyle.

u mnie VAG pokazuje 0.3l/h ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie VAG pokazuje 0.3l/h ....

Niewiem, moze w dieselkach inaczej jest :razz:

nie inaczej tylko ekonomiczniej ..... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie inaczej tylko ekonomiczniej .....

To napewno ;) Nie ma tu o czym dyskutowac, benzynie mowie stanowcze NIE, nastepny to 100 % TDI , ale coz trzeba jezdzic , auto jest ladne , szkoda sprzedawac :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napewno ;) Nie ma tu o czym dyskutowac, benzynie mowie stanowcze NIE, nastepny to 100 % TDI , ale coz trzeba jezdzic , auto jest ladne , szkoda sprzedawac :razz:

Bez sensu, masz po prostu dupowate 1.6 i tyle. Osobiście wolałbym wrócić do jakiegoś R5 w benzynie (eh ten dźwięk), ale że ich już nie robią, więc pewnie następny wybór padnie na V6 lub jakieś R4 z turbiną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napewno Nie ma tu o czym dyskutowac, benzynie mowie stanowcze NIE, nastepny to 100 % TDI , ale coz trzeba jezdzic , auto jest ladne , szkoda sprzedawac

najgorsze jest to miedzy dieslem a benzyną , dieslem można szaleć nie szaleć i ma sie mniejsze spalanie od benzyny. i tankuje sie za mniejszą kwote ale za to dowalają na koncu przy ubezpieczeniu :evil: może sie myle ale ja wczoraj zostawiłem u paniu z PZU 2300zł. za benzynke z tego samego roku zapłacił bym pewnie dużo mniej i to napewno z pare baków :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...