Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam wrazenie czasami, ze kolega Cabanmat jest wynajety przez kolege Durasa na potrzeby marketingu szeptanego.

Wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak współpracujemy :grin:

"Mariusz Max Kolonko - mówię jak jest"

Duras ma najlepsze ceny na forum na olej i go polecam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrazenie czasami, ze kolega Cabanmat jest wynajety przez kolege Durasa na potrzeby marketingu szeptanego.

Wysłane z prodiża

To źle myślisz kolego. Kolega Cabanmat dla mnie nie PRACUJE, NIE JEST WYNAJĘTY, NIE WYKONUJE MARKETINGU SZEPTANEGO.

Jest moim klientem i tyle. Być może jest zadowolony z obsługi itd. Poza tym jakbyś nie zauważył w niektórych postach poleca nie tylko mnie.

I naprawdę ale wybacz czy uważasz że próbował bym w tak nachalny sposób się reklamować??? Marketing szeptany na pewno nie charakteryzuje się tak częstym i mocnym akcentowaniem czegoś.

Chciałbym też zauważyć że Ty też polecasz usługi kolegi dzika, w tym wątku, i nikt nie posądza Cię o marketing szeptany. Po prostu masz do niego zaufanie, jesteś zadowolony z jego obsługi, cen itd i masz do tego prawo i bardzo dobrze.

Każdy ma prawo kupować gdzie chce i wyrażać swoją opinię. Ja jestem zwolennikiem zdrowej konkurencji i pod nikim dołków nie kopię. Mam swojej zasady etyki w handlu i się ich trzymam. A osobiście sam nie znoszę nachalnego marketingu i takiego nie stosuję.

Pozdrawiam i sorka za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrazenie czasami, ze kolega Cabanmat jest wynajety przez kolege Durasa na potrzeby marketingu szeptanego.

Wysłane z prodiża

Tak....gdyby napisał "kupuję u dzika " wszystko byłoby OK.......? Umówcie się na PW że teraz w każdym waszym poście będzie zdanie "Motul kupuje u dzika i durasa" i wszyscy będą zadowoleni. A tak jest wojna sprzedawców.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim kolego Duras jestem na tym forum od 7 lat. Rzeczywiscie biore oleje do calej gamy aut firmowych i prywatnych od kolegi Dzik, ktorego poznalem na tym forum.

Kolega Cabanmat pojawil sie na forum pol roku temu? I w co drugim poscie jego jest cena xcessa od Ciebie. Nie podejrzane? Zreszta juz dawno mowilem, ze ten watek powinien byc zamkniety dla handlarzy - sa malo obiektywni. Zauwazyles aby Tom czy Dzik wypowiadali sie tutaj?

Wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jihaad...

To jest z Rafinerią w Gdańsku co mniej więcej z solą drogową w rzeczach spożywczych :decayed:

Mieszkając w PL powinieneś wiedzieć że u nas są same przekręty :wink:

Nie wiem czy ktoś policzył sobie pod kreską zakup oleju, ja powiem na moim przykładzie :

- Castrol Diesel Magnatec 5W40 4L - 120zł + 1L jakieś 40zł = daje to nam 160zł za 5L Castrola

- Motul 5L Specific czy to X-Cess u Durasa jest za 135zł (aktualnie 130zł w promocji:naughty:) + paczkomat wychodzi nam 139zł za 5-litrową bańkę oleju.

Suma sumarum za Motula płacę mniej niż za sikacza Srastola :naughty:

jihaad bez obrazy ale co... lejesz oliwy z domieszkami srebra i złota do 96 rocznika ? :kwasny:

A czemu to kolego tak krytykujesz tego Castrol'a, "srastola" według Ciebie?

Do tego jakieś kiepskie docinki typu co kolega leje do auta z 96 rocznika.

Nie dam sobie ręki uciąć ale wątpię żebyś posiadał swoje auto od nowości, myślisz że od początku jeździło na wychwalanym przez Ciebie Motul'u kupowanym u kolegi Duras za 135 zł?

Jestem prawie pewien że przez cały okres gwarancji i eksploatacji za granicą jeździło na Castrol'u wiec idąc Twoim tokiem rozumowania silnik nadaje się na złom i jest pewnie pełen sadzy i syfu...

Myślisz że lejąc do starego śrumpa dobry olej to go uzdrowisz? Wiedza jaką tu prezentujesz jest naprawdę nikła a postawa z propagowaniem Motul'a robi się żenująca głownie przez jej nachalność, nie wnosisz nic merytorycznego do tematu oprócz zamętu. Żadnych opinii z doświadczenia czy chociażby analizy kart produktów a zamiast tego wyliczanki cen olei i kosztów wysyłki. Myślisz że ludzie analizujący karty produktów olei z wyższych półek tak naprawdę patrzą na te różnice 5 czy 15 zł? Wątpie bo gdyby tak było to wlewali by typowy pół syntetyk za ok 110 zł i nie zastanawiali się nad TBN czy innymi tego typu rzeczami.

Powiem odrazu że nie jestem fanem Castrol'a, też uważam że Motul to dobry olej mimo że nie leję go do auta(wypróbowałem oba) ale posty kolegi i jego kompania poprostu stają się już męczące.

Proszę moderatora o nie kasowanie tego posta ponieważ jest to moja opinia odnośnie poziomu dyskusji w danym temacie i może da co poniektórym do myślenia i temat wróci na prawidłowy tor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to wychodziło by na to że Castrol nie ma tak tragicznego TBN... Po tyle samo ma Motul Specific 5W40 czy X-Clean 5W40, X-Cess ma 10 :decayed:

Nie zmienia to faktu że Castrola już nie kupie ;)

Kto nie korzysta z kart charakterystycznych to nie będę mówił ;)

Ostatnio rozmawiałem z Niemcem to mówił że u nich się leje Liqui Moli i Motula...

Castrol odchodzi chyba powoli w zapomnienie... tylko jeszcze reklama.... Jedyny rekomendowany olej przez Audi

I można go kupić od sklepu motoryzacyjnego, po hipermarket na stacji benzynowej kończąc...

Nie wiem... może piłkarz który reklamuje olej tak na was działa

Specjalnie dla was... Ronaldo :)

0042-940x677.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie rozumiem co ma staż do tego ale nie ważne.

Oki bierzesz od dzika i dobrze przecież nic na to nie mówię. Tak naprawdę nawet normalne jest że go polecasz co jakiś czas bo masz zaufanie.I to szanuje i nie przyszło mi do głowy żeby pisać że Ty uprawiasz jakiś marketing. Uznałem to za normalne i tyle.

Co do postów kolegi Cabanmat zgodzę się że może to wyglądać dziwnie. Sam bym pewnie też tak pomyślał na Twoim miejscu. Ale bez żadnych dowodów bym tego nie pisał. I na serio kolega Cabanmat jest tylko moim klientem. Kupił, jest zadowolony to poleca. Fakt może trochę za dużo ale co ja mogę?????

Kurde przecież nie zabronię komuś pisać na forum co chce ??

A co do wypowiedzi handlarzy. Bardzo rzadko udzielam się w tym wątku i akurat obiektywnym staram się być zawsze. Chyba nigdy nie zdarzyło mi się żebym tutaj w wątku polecał konkretnie jakiś produkt. Jak już to radziłem jaka ma być norma do danego silnika i tyle.

Dzisiaj odezwałem się w wątku bo po prostu zarzucasz mi coś czego nie ma. Wiem wiem może Ci się tak wydawać oki. Ale na 1000% tak nie jest.

Proszę nie unoś się bo tylko chciałem wyjaśnić sprawę którą poruszyłeś.

I proponuję żebyśmy tego nie kontynuowali. A przynajmniej nie w wątku. Jak coś to możemy śmiało pogadać na PW, przez tel.

Endriuu serio nie korzystam z żadnego marketingu szeptanego.

Pozdrawiam Cię i jak coś zapraszam na PW, tel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest z Rafinerią w Gdańsku co mniej więcej z solą drogową w rzeczach spożywczych :decayed:

Mieszkając w PL powinieneś wiedzieć że u nas są same przekręty :wink:

Akurat tu mieszkam i wiem, że zdarzają sie przekręty jak wszedzie.

To co z tym Lotosem? Dolewają szamba do bazy czy co?

bez obrazy ale co... lejesz oliwy z domieszkami srebra i złota do 96 rocznika ? :kwasny:

Do obrazy mi daleko, blizej do śmiechu.

Nie rozumiem jednak o co chodzi z tym metalami szlachetnymi? Ja gdzies napisałem, że uzywam oleju z takimi domieszkami? I co znowu nie tak z rocznikiem 96? Za stary, za młody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jihaad my to się chyba nigdy nie zrozumiemy ... :polew:

No jakby nie patrzeć rocznik '96 już młodziutki nie jest... :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiadasz na pytania.

No jakby nie patrzeć rocznik '96 już młodziutki nie jest... :grin:

To zależy od punktu widzenia. Dla ciebie 96 to stary, a 2001 to nówka z salonu, inni moga to widzieć inaczej.

Nie rozumiem jednak co to ma wspólnego z olejem, ze srebrem i złotem. I pewnie nie zrozumiem, bo zaraz zmienisz temat.

Aha, i jeszcze Rafineria Gdańska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje pytania można wyjaśnić Twoimi wpisami :

"I co znowu nie tak z rocznikiem 96? Za stary, za młody?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje pytania można wyjaśnić Twoimi wpisami :

"I co znowu nie tak z rocznikiem 96? Za stary, za młody?"

Na jakie pytanie to jest odpowiedź? Bo chyba nie na to kolegi:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje pytania można wyjaśnić Twoimi wpisami :

"I co znowu nie tak z rocznikiem 96? Za stary, za młody?"

Nie udawaj KOORVA głupa! Piszesz jakieś pierdoły o Rafinerii Gdańskiej, jakieś pierdoły o roczniku 96 i olejach z domieszką zlota, a jak dopytuje o szczegóły to KOORVA zmieniasz temat i udajesz niedorozwiniętego.

Bądź poważny, a nie rzucasz farmazonami na lewo i prawo, a od rzeczowej dyskusji uciekasz. KOORVA, co za typ. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to wychodziło by na to że Castrol nie ma tak tragicznego TBN... Po tyle samo ma Motul Specific 5W40 czy X-Clean 5W40, X-Cess ma 10 :decayed:

Nie zmienia to faktu że Castrola już nie kupie ;)

Kto nie korzysta z kart charakterystycznych to nie będę mówił ;)

Ostatnio rozmawiałem z Niemcem to mówił że u nich się leje Liqui Moli i Motula...

Castrol odchodzi chyba powoli w zapomnienie... tylko jeszcze reklama.... Jedyny rekomendowany olej przez Audi

I można go kupić od sklepu motoryzacyjnego, po hipermarket na stacji benzynowej kończąc...

Nie wiem... może piłkarz który reklamuje olej tak na was działa

Specjalnie dla was... Ronaldo :)

http://sabisin.com/wOrdpress/wp-content/uploads/2012/01/0042-940x677.jpg

nie potwierdzam, mase aut widziałem sprowadzonych i prawie kazde nieurobione jeszcze na handel które miało karteczke z wymiany lub cos w ksiazce serwisowej czesto i gesto miało liqui moly, castrol, valvoline , mobil,wcale nie tak czesto motul, a tez takie jak jb german oil ,tez fuchs, i duzo total

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo więcej niemców leje Gulf lub Schell niż Motul, ale kolega Cabanmat z nimi rozmawia i wie że Motul jest popularny, tak jak jego auto jeździ na nim od dwoch wymian i teraz jest igła a wczesniej śmigało na Castrolu cały przebieg i to pewnie w cyklach long 30 tys/km.

Prawda jest taka że nieliczni z nas użytkują auto od nowości co byśmy nie wlali nie naprawimy zużycia z poprzedniego przebiegu. Lejemy dobre oleje żeby dopieścić siebie samych i wiedzieć że teraz dbamy o auto jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje pytania można wyjaśnić Twoimi wpisami :

"I co znowu nie tak z rocznikiem 96? Za stary, za młody?"

Nie udawaj KOORVA głupa! Piszesz jakieś pierdoły o Rafinerii Gdańskiej, jakieś pierdoły o roczniku 96 i olejach z domieszką zlota, a jak dopytuje o szczegóły to KOORVA zmieniasz temat i udajesz niedorozwiniętego.

Bądź poważny, a nie rzucasz farmazonami na lewo i prawo, a od rzeczowej dyskusji uciekasz. KOORVA, co za typ. :facepalm:

Jihaad nie dziw się, cabanmat zapragnął mieć w swojej forumowej twórczości, tysiąc postów na temat motula i d*py Maryny. Pewnie nikt w Biłgoraju nie chce z nim rozmawiać, dlatego robi takie zamieszanie. A oczerniając Rafinerię Gdańską ośmiesza sam siebie. Ja mogę powiedzieć, że w Biłgoraju psy d*pami szczekają albo wrony srają do góry. Nie wiem co ma olej do rocznika 96, w każdym razie sam lałem do poprzednika rocznik 95, oliwę za ponad 200zł :)

Z innej beczki przejeżdżałem dwa tygodnie temu koło Rafinerii Gdańskiej - cały kompleks robi wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zeszłym roku też jechałem koło rafineri ,ciekawie to wygląda,

z innej beczki:

..jak ma być dobrze , kiedy mieniałem olej w warsztacie który uchodzi za dobry mechanicy przyznali sie ze bańki po np. castrolu wożą na słomczyn i inne skupy aby je sprzedac do ponownego napełnienia, superolem zapewne .

a co do lotosu np. w zeszłym tygodniu widziałem góre silnika 2.8 z pasata o przebiegu 500 tkm , i całkiem ładnie wygladał bez szlamu glutów tylko delikatny żółtawy nalot, olej lotos 10w40,to chyba tak zle nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lotos mimo wielu złych opinii malkonentów jest bardzo dobrym olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...