Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Daj silnikowi chwilę na przepracowanie. Chociaż ja w kilku autach też różnicy nie wiedziałem, nie słyszałem i w cyferkach nie widziałem.

Mój motulek ma 12kkm czyli 14 miesięcy (w końcu olej LL), no i niestety jest bardzo zmęczony życiem.

BTW: chcesz mieć cicho to zalej mineralny albo wymieszaj z trocinami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, moje A4 1.9 TDI AJM jest zalene Castrol Magnatec 10W-40, chcę zmienić na Motul 300V Competition 15w50, lub MOTUL SPECIFIC VW 506.01 oczywiście z czyszczeniem. Którym lepiej zalać? Czy polecicie inny? z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz zalanego Castrola 5w30.Chce przejść na Motula, czy Specific 5W30 (504/507) będzie ok ? za 175 zł jest do wzięcia w sklepie w którym kupuje klocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedzie najlepszy. 175 to dobra cena.

plukanke zastosuj.

wysłane z prodiża

Edytowane przez endriuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, moje A4 1.9 TDI AJM jest zalene Castrol Magnatec 10W-40, chcę zmienić na Motul 300V Competition 15w50, lub MOTUL SPECIFIC VW 506.01 oczywiście z czyszczeniem. Którym lepiej zalać? Czy polecicie inny? z góry dzięki :)

Nie nad wyrost ?

Najpierw jeździsz na szlamiarzu Magnatecu w dodatku 10W40, a teraz oliwy z "domieszkiem srebra" ?

Do Ciebie z Motula 5W40 Specific lub X-Clean...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, moje A4 1.9 TDI AJM jest zalene Castrol Magnatec 10W-40, chcę zmienić na Motul 300V Competition 15w50, lub MOTUL SPECIFIC VW 506.01 oczywiście z czyszczeniem. Którym lepiej zalać? Czy polecicie inny? z góry dzięki :)

Nie nad wyrost ?

Najpierw jeździsz na szlamiarzu Magnatecu w dodatku 10W40, a teraz oliwy z "domieszkiem srebra" ?

Do Ciebie z Motula 5W40 Specific lub X-Clean...

poprzedni właściciel zalał niestety Magnateca :mellow: a o tych Motulach, które wymieniłem przeczytałem na forum, że są ok ;) wymienię na Motula 5W40 tak jak radzicie, dzięki za pomoc :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to jeszcze ja się dołączę, mam AWX 160KM, nalatane mam 321KM przez 3 lata jeździłem na mobilu ostatnio wlałem motul 8100 x-cess - nie stosowałem płukanki, teraz pojawił się wyciek, dziś obadam dokładnie ale na 99% uszczelnienie wału z tyłu silnika (za sprzęgłem), plamka jest niewielka... zostało mi jakieś 2-3 tyś do zmiany oleju i nie wiem na co się zdecydować - Motul jeśli tak to jaki, czy tez Mobil ? czy stosować płukankę przed zmianą?

Edytowane przez Pawci_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plukanka LM i x-cess

wysłane z prodiża

ok, tak też myślałem ale nie wiem co z tym wyciekiem, jeśli to uszczelnienie wału przy skrzyni biegów to chyba trzeba rozebrać i wymienić ? czy płukanka pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyciek pomaga wymiana uszczelek, uszczelniaczy a nie płukanka czy olej xD

Wysłane z mojego GT-I9100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, o tym wiem, jak jeździłem na mobilu to nie było tego wycieku, zauważyłem że Motul jest rzadszy od Mobila, a wymiana tego uszczelniacza wiąże się z wyjmowaniem skrzyni biegów, sprzęgła... to sporo pracy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plukanka LM i x-cess

wysłane z prodiża

endiuu ,a od kiedy to nie polecasz do aut z PD oleju z normą 505.01. Zawsze byleś zwolennikiem stosowania oleju zgodnego z życzeniem producenta :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie jak pd to tylko 505.01 - akurat ta norma jest w pelni uzasadniona. nie wyswietla.mi sie profil auta w tapatalku. a kolega pisal ze lał xcessa.

Wiec Pawcio - Specyfic 5w-40 jest dla ciebie.

wysłane z prodiża

Edytowane przez endriuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie jak pd to tylko 505.01 - akurat ta norma jest w pelni uzasadniona. nie wyswietla.mi sie profil auta w tapatalku. a kolega pisal ze lał xcessa.

Wiec Pawcio - Specyfic 5w-40 jest dla ciebie.

wysłane z prodiża

Dziękuję za odpowiedz, czyli kupuję Specyfic 5w-40 i plukanke LM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kolega kupił leona 1.9 TDI ARL z 2004 norma 505.01 ale niemiec założył dpf. I co teraz zalać? Opinie różne że 5W40 inne głosy że 5W30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...