Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi


normę musi spełniać 505.00, a jakie najbardziej oleje spełniają taką normę i są dobre

Post pierwszy do przeczytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Hej koledzy

Czy ktoś kupował oliwę Motul w www.motul.krakow.pl ?

Polecacie sklep? Oliwa oryginalna?

Ewentualnie jakiś inny sklep w Krakowie z olejami Motul?

Pozrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Dzika zawsze biorę i polecam w 100%, ale potrzebuje na dzisiaj dlatego pytam o ten sklepik bo mógłbym osobiście podjechać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul.kraków.pl - jak najbardziej bezpieczne źródło. Z Maćkiem znam się od dobrych 6 lat i zakupy motula u niego można robić w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie oleju. Aktualnie jeżdzę na motul specific 5w30. Mam 2.0tdi po programie i przy dłuższej jeździe pod dużym obciążeniem temperatura oleju podchodzi do 115-120st. Mechanik zasugerował ze bedzie wskazane zalać specific 5w40 C3 z uwagi na wyższa temperaturę zerwania filmu olejowego.czy ktoś sie wypowie na ten temat? Silnik oczywiście z dpf.

Dzięki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalna temperatura pracy oliwy choc watpie aby przy takich temperaturach powietrza jakie mamy teraz.

raczej podejrzewam uszkodzenie czujnika w misce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek przy jeździe 170 i więcej to osiągnie taką temperaturę ale to żaden dramat.

dpf jeszcze siedzi ?

temperatura nie jest wysoka. Jeśli autko wyłącznie po programie to latać i się nie przejmować.

Względnie możesz zaszaleć i wrzucić 300v 5W30 lub 5W40 i porównać jak na nim będzie sprawa wyglądała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pisze ze to dramat tylko malo prawdopodobne aby diesel przy tej porze roku i temperaturze zewnetrznej osiagal taka temperature oleju.

Dzisiaj bylem w 3-miescie i miejscami lecialem pod 180 czasami i 200 ale 120 stopni zegar mi nie pokazał.

i to w turbobenzynie a nie w tdiku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120 stopni było podczas ciągłej jazdy miedzy 220 a 240 przez powiedzmy 100km w temperaturze ok 20 stopni.

Czujnik napewno nie jest uszkodzony.

Nie znam kart parametrów i poprostu sie zastanawiam jakie sa zakresy temperaturowe dla tych olejów.

Na zimę wezmę 5w30 a czy na lato cos zmieniać na 40?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jeździsz często tak jak piszesz to śmiało wlewaj 5W40 , zawsze bezpieczniej dla silnika będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem wyskakujemy na A4 przegonić auta(oczywiście nocą). na zimę raczej zostanie 5w30 ale na lato chyba w takim razie wleje 5w40.

Olej zmieniam 4 razy w roku także to chyba nie bedzie zła opcja ze zmiana oleju sezonowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś wymieniałem olej,dałem mechanikowi i poszedłem do domu.


Miałem zalany olej quarz 5w40,sam zakupiłem Motul specyfic 5w30 miał być 40 ale gość mi taki dostarczył i juz nie chciałem odsyłać normy spełnia takie same.I teraz pytanie gdy poszedłem do niego powiedział że wymienione i oddał mi olej z którego zostało 1,5L a niby miało wejść 4,5-4,8L i obawiam się ze zmieszał mi 40 z 30 ponieważ wysysał olej a nie spuszczał?


Poradźcie coś?


Co sadzicie?


To moja 1 wymiana ,ile oleju w ogóle wchodzi bo rożnie pisza?


Edytowane przez PITERC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odessał olej z podstawy filtra oleju to 4.7-4.8l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odessał olej z podstawy filtra oleju to 4.7-4.8l

No i teraz pytanie przed chwilą wyczytałem ze producent podaje 4l to jakim cudem 4,7 -4,8l ?

kolega z tego forum też napisał ze 4l

A i mam silnik 1.9tdi awx 131ps

Edytowane przez PITERC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...