Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie zbliża mi się wymiana oleju w Golfie V silnik 1.4 benzyna o oznaczeniu BCA, Teraz lany był Castrol jakis pełen syntetyk a chciałbym przejść na Motul. Jakiego Motula zalać do tego silnika??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

x-cess lub lepiej x-max. zalezy ile kasy chcesz przenaczyc. i jest osobny watek do olejow w benzynach.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podłączam się do tematu, zbliża mi się wymiana oleju w moim Audi A4 B6 1.9 TDI AVB, ponad 250 tys na budziku. Miałem zalany olej Mobil super 3000 XE 5W30 a chciałem zmienić na Motul Specyfik 5W40, bo chyba lepszy. Czy są jakieś przeciwwskazania na taka zamianę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zapewne wałkowany ale spytam tutaj jeszcze :)

jaką oliwę zalewacie do B8 3.0 tdi CCWA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taką sprawę. Mam zamiar wymienić olej w silniku CJCA. do tej pory auto jeździ na oleju Long Life z ASO, ostatni przegląd wykonany był przy przelocie 120k w Niemczech, obecnie ma około 137k. Chcę przejść na standardowe interwały wymiany oleju co 15kkm, pytanie jaki olej zalać? Ten http://e-katalog.intercars.com.pl/?utm_source=intercars.com.pl&utm_medium=oilsWidget&utm_term=Oleje&utm_campaign=oilsWidget#/produkty/3017161720330-SPECIFIC_50400|50700_5L-olej-silnikowy,scr_dItems.html będzie ok? Czy jakiś Castrol? W ASO krzyczą 460 za olej, trochę ich poniosło. Przy oleju wymieniać resztę filtrów oprócz olejowego? będzie ok? Czy jakiś Castrol? W ASO krzyczą 460 za olej, trochę ich poniosło. Przy oleju wymieniać resztę filtrów oprócz olejowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zapewne wałkowany ale spytam tutaj jeszcze :)

jaką oliwę zalewacie do B8 3.0 tdi CCWA?

- MILLERS Oils XF LONGLIFE 5W30

- MOTUL SPECIFIC VW 504 00 / 507

- LIQUI MOLY TOP TEC 4200 5W30

- Statoil LazerWay LL 5W30

- NESTE CITY PRO W LONGLIFE III 5W30

- VALVOLINE SynPower XL-III 5W30

- SHELL AV-L 0W30

Producent wedlug uznania, bierz co najtańsze i najważniejsze z pewnego źródła.

Panowie mam taką sprawę. Mam zamiar wymienić olej w silniku CJCA. do tej pory auto jeździ na oleju Long Life z ASO, ostatni przegląd wykonany był przy przelocie 120k w Niemczech, obecnie ma około 137k. Chcę przejść na standardowe interwały wymiany oleju co 15kkm, pytanie jaki olej zalać? Ten http://e-katalog.intercars.com.pl/?utm_source=intercars.com.pl&utm_medium=oilsWidget&utm_term=Oleje&utm_campaign=oilsWidget#/produkty/3017161720330-SPECIFIC_50400|50700_5L-olej-silnikowy,scr_dItems.html będzie ok? Czy jakiś Castrol? W ASO krzyczą 460 za olej, trochę ich poniosło. Przy oleju wymieniać resztę filtrów oprócz olejowego? będzie ok? Czy jakiś Castrol? W ASO krzyczą 460 za olej, trochę ich poniosło. Przy oleju wymieniać resztę filtrów oprócz olejowego?

Może być i Motul tylko kup go gdzieś w rozsądnej cenie, Castrola raczej odpuść :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carlos dzięki bardzo za pomoc i wyczerpującą odpowiedź :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pafcio87 wymień cały komplet filtrów czyli filtr oleju, filtr paliwa, filtr powietrza i kabinowy. I staraj sie zmieniać olej i filtry max do 10tys km albo co rok jeśli nie robisz w roku więcej niż 10tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedzi :)

Korzystał ktoś może z usług vCentrum w Warszawie na Woronicza? Zastanawiam się czy lepiej pojechać do ASO czy u nich to ogarnąć.

Edytowane przez pafcio87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy do 3.0 TDI ASB co polecacie? Lałem kilka razy już mobil 1 5w30 esp formuła. Samochód ma wycięty DPF, mogę przejść na jakiś 5W40, jakie normy musi spełnić olej do tego silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul xclean 5w40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też mam pytanie, do tej pory (od 230 tys) zalewałem auto motulem x-clean 5w-40 nie mam DPFa i za niedługo przy 290tys (wymiany co max 12 tys, zazwyczaj co 10 tys) mam dalej zalewać tym samym olejem? Nie zauważyłem żeby coś ubywało oleju, ale pytam kontrolnie czy nadal to samo zalewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...