Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wyssaj stara oliwe z podstawy filtra oleju.

Cześć,

Czy w BKE również należy odsysać z podstawy filtra olej? (w sensie, czy we wspomnianej podstawie również gromadzi się olej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyssaj stara oliwe z podstawy filtra oleju.

Podstawa filtra oleju jest częścią filtra oleju? Jak go zmieniam to nie muszę już nic odsysać? Czy chodzi o co innego bo nie zaczaiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągasz wkład filtrujący (filtr) i najlepiej odessać resztki oleju z podstawy (przez włożeniem nowego wkładu i zalania świeżą oliwą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, pytanko:

Jaki olej wlalibyście na moim miejscu? Auto B7 3.0TDI ASB 204kkm, wydech kompletny przelot, dpf wycięty, egru brak, dodatkowo fmic + program.

Dzięki za konkretne podpowiedzi :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul Sport 5w50 jesli upalasz. jesli nie to Liqui Moly Diesel Synthoil 5w40

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul Sport 5w50 jesli upalasz. jesli nie to Liqui Moly Diesel Synthoil 5w40

wysłane z prodiża

Autem jeżdżę spokojnie, bo z reguły z żona czy pasażerami, ale jak jestem sam to mocniej przycisnę :) ale nie tak, żeby od razu gnębić auto dość mocno... ;)

Podziękował! :hi:

A pytanie z innej beczki - jaki olej zaleca sam producent do tego silnika???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5w30 C3 jak do wszystkich nowych silnikow. i tak jest z kazdym producentem. jeden olej do wszystkiego bo taniej dla producenta. a drozej dla uzytkownika.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyssaj stara oliwe z podstawy filtra oleju.

Cześć,

Czy w BKE również należy odsysać z podstawy filtra olej? (w sensie, czy we wspomnianej podstawie również gromadzi się olej)

Tak. Musisz mieć długa sondę (cienki wężyk ) aby dotrzeć do dna podstawy filtra oleju. Wyśsiesz 4-5 setek starego oleju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska pomóżcie... chcę kupić b6 1.9 131KM silnik jest zalany Total 10W/40 i właśnie w tym problem, ponoć do tych silników tylko syntetyk np. 5w40...... więc mam lekkie obawy ze może coś być nie tak... Jak uważacie?? Dodam ze ten olej choć półsyntetyk to ma normę VW 501.01


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska pomóżcie... chcę kupić b6 1.9 131KM silnik jest zalany Total 10W/40 i właśnie w tym problem, ponoć do tych silników tylko syntetyk np. 5w40...... więc mam lekkie obawy ze może coś być nie tak... Jak uważacie?? Dodam ze ten olej choć półsyntetyk to ma normę VW 501.01

No cóż... po pierwsze normę 505.01 a nie 501.01 :)

Do ciebie ta oliwa...

https://www.motul.com/pl/pl/products/oils-lubricants/specific-505-01-502-00-5w40?f%5Brange%5D=25&f%5Bviscosity%5D=34

Edytowane przez cabanmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to może być mina? W sumie znam gościa co jeździ paskiem już dobrych kilka lat na 10w40 i też ma ten silnik.... najgorsze ze zeby auto sprawdzić w serwisie trzeba czekać 2 tygodnie w kolejce, to jakieś chore...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź na serwis do innego miasta. Poza tym w aso nie sprawdzą Ci tak dokładnie wszystkiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak... problem w tym ze kolejne miasto z serwisem jest daaallleekkoo.... więc lipa... Dzięki za porady i pomoc!


A zapomniałem dodac ze dzisiaj oglądałem kolejne b6 z tym samym silnikiem co wczesniej i też ma zalany 10w40.... castrol... dlaczego ludzie jeżdza na takim oleju skoro powinno sie lać 5w40...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


castrol... dlaczego ludzie jeżdza na takim oleju skoro powinno sie lać 5w40...

Polska :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak... problem w tym ze kolejne miasto z serwisem jest daaallleekkoo.... więc lipa... Dzięki za porady i pomoc!

A zapomniałem dodac ze dzisiaj oglądałem kolejne b6 z tym samym silnikiem co wczesniej i też ma zalany 10w40.... castrol... dlaczego ludzie jeżdza na takim oleju skoro powinno sie lać 5w40...

Bo taniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mechanik Janusz powiedział że im większy przelot tym gęstszy olej :D

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele razy kupując cos w lokalnej hurtowni spotkałem sie z przypadkiem tego typu, że klient mówi auto takie i takie przebieg taki i takie, sprzedający pyta jaki olej był lany a klient nie ma pojęcia. Wtedy zazwyczaj pada to 10w40 będzie lux i klient kupuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele razy kupując cos w lokalnej hurtowni spotkałem sie z przypadkiem tego typu, że klient mówi auto takie i takie przebieg taki i takie, sprzedający pyta jaki olej był lany a klient nie ma pojęcia. Wtedy zazwyczaj pada to 10w40 będzie lux i klient kupuje :)

:cool1:

Ja już bardzo mało kupuje na miejscu, zazwyczaj stołuję się na forum, ale pamiętam takie akcje że przychodzi kobieta kupić olej... mówi że potrzebuje lepszy/droższy...

A pan zza lady podaje jej Castrol 10W40 i ten będzie dobry :grin:

Edytowane przez cabanmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele razy kupując cos w lokalnej hurtowni spotkałem sie z przypadkiem tego typu, że klient mówi auto takie i takie przebieg taki i takie, sprzedający pyta jaki olej był lany a klient nie ma pojęcia. Wtedy zazwyczaj pada to 10w40 będzie lux i klient kupuje :)

:cool1:

Ja już bardzo mało kupuje na miejscu, zazwyczaj stołuję się na forum, ale pamiętam takie akcje że przychodzi kobieta kupić olej... mówi że potrzebuje lepszy/droższy...

A pan zza lady podaje jej Castrol 10W40 i ten będzie dobry :grin:

Heh dokładnie tak jest :)

Ja często kupuje w tej hurtowni bo albo maja na miejscu albo sprowadzają mi to co chcę na drugi dzień w dobrej cenie, nie słucham nigdy rad typu "tego nie mam ale mam coś innego i to jest lepsze lub takie samo"

Także kupować z głową można wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...