Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

Mialem do tej pory w Audi A4 b8 - silnik CAHA zalany olej Shell Helix Ultra ECT 5W-30 - bylo zalane w ASO jako Long-Life...

Chcialem tem sam olej - mechanik mi teraz zalal Shell Helix Ultra ECT C3 5W-30 - i dopiero pozniej zauwazylem, ze nie ma na nim oznaczenia normy VW 507.00.

Na stronie polskiej Shella nie ma w ogole tego "... ECT C3 5W-30": http://www.shell.pl/products-services/on-the-road/consumer-lubricants-tpkg/cars/shell-helix-range/shell-helix-ect-range.html- a strony sklepow internetowych czasem podaja ze norme spelnia a czasem, ze nie, czasem zdjecie pudelka z napisem "C3" - a czasem bez...

W koncu udalo mi sie znalezc:

http://www.shell.com/motorist/oils-lubricants/helix-for-cars/helix-fully-synthetic/shell-helix-ultra-ect-5w-30.html

http://www.shell.com/motorist/oils-lubricants/helix-for-cars/helix-fully-synthetic/shell-helix-ultra-ect-c3-5w-30.html

No i faktycznie ten z "C3" nie ma normy VW.

Czy ktos obeznany w temacie moglby mi powiedziec, czy moge tak jezdzic? To faktycznie moze byc taka duza roznica? Czy zlewac swiezy olej - albo olac temat i jezdzic?

Pozdrawiam

Jeździć to jeździj co najwyżej nie w trybie LL.

Shell jakiś czas temu przerzucił normę 504.00 i 507.00 do produktu 0W30, natomiast w serii shell professional zrobił odwrotnie, do tej pory 504/507 była w shell professional 0w30 a teraz jest w produkcie shell professional 5w30.

Dziwne zabiegi ale kto nadąży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegow . Panowie w serwisie wlali mi olej motul x clean 5 w 40 do diesla 3.0 asb . Dobierali olej motul z dowodu rejestracyjnego . Chcialem 5 w30 . Czy moge na takim jezdzic ? Przebieg auto to 150 tys . Dziekuje i PozdrwiAm Zbigniew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec xclean to tez olej c3 do dpf. sprawdz czy nie bedzie problemow z dpfem. jesli nie mozesz lac 5w40 xclean

wysłane z prodiża

Edytowane przez endriuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , na nowym oleju silnik pracuje niewyobrazalnie cicho . Az nie wierze ! Jakby nie diesel ! Przejechalem 30 km .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może sprawdzonego sprzedawcę jakaś strona internetowa lub użytkownik na alledrogo z gwarancją najniższej ceny na oleje silnikowe m.in. Motula?

Interesuje mnie Motul Specific 504.00/507.00 5W30

Edytowane przez DiAMOND
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega z forum - dzik. to jego sklep: www.pro-choice.pl

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może sprawdzonego sprzedawcę jakaś strona internetowa lub użytkownik na alledrogo z gwarancją najniższej ceny na oleje silnikowe m.in. Motula?

Interesuje mnie Motul Specific 504.00/507.00 5W30

Jak najbardziej polecam Dzika, sam u niego zazwyczaj zamawiam wszystkie części, nr kom 663 962 604

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy coś wiecie na temat olejów Petronas podobno w mercedes są wlewane jako oryginal?

Dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oleje z malezji. petronas ma umowę z mercedesem w F1. czy tam siedzi w srodku petronas czy nie wie tylko mercedes.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oleje z malezji. petronas ma umowę z mercedesem w F1. czy tam siedzi w srodku petronas czy nie wie tylko mercedes.

wysłane z prodiża

Ale czy warto zmieniać z Motula na Petronas czy nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jezdzilem na polskim lotosie we wszystkich moich 1.9tdi ,2.5tdi T4 lacznie przejechaly te auta kolo miliona km, w zadnym turbiny nie wymienilem ani wtryskow wszystkie byly po programach oleju nie braly,mozna i lac olej za 300zl do 1.9tdi tylko po co ,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lotos to dobre oleje. mają dobre bazy. petronas to wynalazek z malezji. bardzo malo popularny. parametry nie zachwycają szczegolnie.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Lotosie też słyszałem wiele pochlebnych opinii, kolega od 8 lat lata właśnie na lotosie w motorze 1.9tdi, przelot ori 340tys, zero problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę kilka olejów i wiele opinii.

Muszę wymienić u siebie bo już czas. Nie wiem co było zalane poprzednio i nie będę się bawił w zgadywanki, szukam najlepszego dedykowanego oleju do 2.0tdi (CAH) z DPF.

Co polecacie?

Pozdrawiam

Rum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez dpf - specific 505.01 5w40

z dpf - specific 507.00 5w30

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...