Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Ja leje od zawsze valvoline do samochodów i nie mam żadnego problemu a nie dolewam ani 100ml ani w A6 C4 które miałem (500tys przebiegu - 10w40 maxlife) ani w A6 C5 2.5tdi BFC (5w30 valvoline synpower)

Edytowane przez rafal1435
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam. Jaki olej proponujecie do Hondy CR-V III 2.2 i-cdti 140km z 2008r bez filtra DPF przebieg prawdziwy ok 210 tys km. Auto robi krótkie dystanse 7km w jedną stronę, że czasem nawet silnik nie łapie temperatury. Auto nie jest garażowane. Obecnie jeździ na oleju Shell Helix 5W30, ale myślałem na zimę o jakimś 0W30 takim jak zaleca Honda do tych silników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motul xmax 0w40 i twoja honda cie pokocha.

wysłane z prodiża

A czemu akurat ten a nie jakiś z końcówką 30?

: 8100 ECO-NERGY 0W-30 (cały rok) : 8100 ECO-NERGY 5W-30 (Wyżej -25°C) : 8100 X-MAX 0W-30 (cały rok) : 8100 X-LITE 0W-30 (cały rok) : 8100 X-MAX 0W-40 (cały rok) : 8100 X-CESS 5W-40 (Wyżej -25°C) : 6100 SYNERGIE+ 10W-40 (Wyżej -20°C) : 4100 TURBOLIGHT 10W-40 (Wyżej -20°C) : 4000 MOTION 10W-30 (Wyżej -20°C)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co tym sądzić, po przejściu z mineralnego na syntetyk sam silnik się pięknie uszczelnił, natomiast zaczęło kapać gdzieś z okolic turbiny, co prawda bardzo nieznaczne niemniej jednak…

Czyżby zapowiadało się jakieś nieszczęście??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy jeździ ktoś może na oleju marki ROWE ?? Ostatnio znajmy bardzo polecał ten olej. Jeździ na nim w swoim Bmw. Podobno jest to Niemiecka marka która niedawno weszła na Polski rynek. Mają swoją fabrykę w Niemczech i tylko tam ten olej jest produkowany i rozlewany, więc nie ma mowy o rozlewniach w różnych egzotycznych krajach, podróbek też raczej niema. Pytam bo mam możliwość kupienia tego oleju w cenie hurtowej, ale nie moge znaleźć za wiele opini na temat tego oleju ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marka nieznana.

wysłane z prodiża

Edytowane przez endriuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bmw to nie samochód :-)

Edytowane przez Kodzak33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakie olej lać do a4 b6 1.9 tdi 130km AVF, przebieg 240tyś dotychczas lany castrol 5w40, jakie bedzie najlepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

specific najlepszy do PD

plukanka np Liqui Moly engine flush

u kolegi dzik z forum masz dobre promo na zestaw z filtrem:

http://pro-choice.pl/zestaw-olej-motul-specific-5w40-50501-5l-filtr-oleju-knecht-ox143d-p-872.html

wysłane z prodiża

Edytowane przez endriuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pamiętaj że płukankę lejemy na rozgrzany silnik i wlewamy przez dziurę od bagnetu, zostawiamy silnik żeby sobie poklakał przez 15minut, gasimy, i zlewamy cały ten kolarz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie miałem wcześniej zalany olej syntetyczny 5w-40 nie wiem dokładnie jakiej firmy bo nie pamiętam ale chyba liqu Moly tak mi coś świta dwa dni temu na trasie zapaliła mi sie kontrolka oleju sprawdzam bagnet no i rzeczywiste brakuje oleju wchodzę na stacje a tam tylko castrol turbo diesel 5w-40 kupiłem litr i dolałem trochę

I teraz nie daje mi to spokoju czy moge tak jeździć do wymiany mam jakieś 6.000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...