Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

1. Wiem ze powinien silniczek moj chodzic na 5w40

2. aktualnie zalany jest elf 10w40 sti i mam dylemat czy pojezdzic z 2-3tys km, zlać go

3. Co doradzicie? Silnik to 1.9tdi 110km :-)

1. a czemu nie 5W30 ?. silnik bierze dużo oleju ?

2. zlej ten olej jak się zrobi mocno smolisty/czarny.

3. ekonomicznie polecam oleje Fuchsa a jak masz więcej kasy to LM, Amsoil, Eneos lub Mitasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

5W30 do 110KM na pompie ?! bez przesady...

Do 110KM lej 5W40 z normą 505, np. Motul X-Cess 5w40, Loqui Moly Diesel Synthoil 5W40

Edytowane przez cabanmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5W30 do 110KM na pompie ?! bez przesady...

Może rzeczywiście się pomyliłem nie znam dokładnych zaleceń producenta do tego silnika.

Fuchsa 5W30 GT1 Pro Flex z dodatkiem nanowolframu stosowano, silnik AJM przez 4-5 lat zrobiono ok. 230 tys.km , żadnych problemów.

Pojazd trafił do kolejnego użytkownika, nie wiem jaki ma obecnie olej ale nie zgłaszał żadnych problemów.

Nie mam teraz dostępu do swojej fachowej literatury ale przy okazji sprawdzę zalecenia.

Miałem sporo diesli do których zalecano 5W30 a lano do nich znacznie gęściejsze oleje.

W Polsce przy jeździe mieszanej często stosowałem 5W30 ale na autostrady czy też gorące południe Europy przechodziłem na 5W40.

No cóż trzeba kierować się zaleceniami i rozsądkiem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam juz mam LM Diesel Synthoil 5w40 tylko kurcze płukanki nie mam jeszcze,jest ona az tak konieczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej byście polecili do Corsy C 1.7 DTI ?

Żona tym śmiga i nie wiem czym to zalać. Chyba jest zalany półsyntetyk GM

Jutro jeszcze dokładnie sprawdzę.

Edytowane przez julo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, znowu zbliża się wymiana oleju (przelot 150kkm) i jak zawsze pytanie: Jaki olej zalać (aktualnie Castrol):

- Motul Specific 5W30 (oczywiście z normą 507)

- Liqui Moly TOP TEC 4200 5W30

- Valvoline Synpower XL-III 5W30

a może w ogóle z innej beczki i zalać Millers'a EE Longlife 5W30?

Pafcio co nie zalejesz bedzie dobrze. Moze oprocz LM toptec

wysłane z prodiża

Witam,

endriuu możesz trochę rozwinąć myśl czemu LM z tej trójki najgorszy? Już miałem dla siebie zamówić olej LM TOP TEC 4200 5W30 ale po Twoim wpisie zwątpiłem. Ogólnie oleje LM są polecane a TOP TEC 4200 5W30 jest chyba jedyny LM z normą 507 - posiadam DPF i póki co nie wycinam. Aż tak bardzo odstaje ten LM TOP TEC 4200 5W30 od pozostałych dwóch wymienionych przez pafcio87 olejów?

Edytowane przez wolwerin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, koledzy mam takie oto pytanie, mój poczciwy AWX po przejechaniu ( na liczniku) 350 tyś odmówił posłuszeństwa - jak zimny to jeszcze da się coś jechać a jak się zagrzeje to nie ma wogóle mocy - po diagnostykach okazało się że pompowtryski do wymiany więc zacząłem szukać silnika i kupiłem silnik 1,9 tdi AWX od Skody Superb - okazuje się że silnik ma przejechane 70 tys km, na dniach będę go zakładał do autka i moje pytanie jakim olejem go zalać? myślałem żeby na początek wlać mobil, pojeździć chwilę, 500/1000 km i zalać motul - proszę o informację od Was specjalistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry pomysl. przed wlaniem mobila plukanka motula na rozpuszczalniku. przed wlaniem motula specifica 505.01 rowniez plukanka ale millers lub LM na detergentach

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry pomysl. przed wlaniem mobila plukanka motula na rozpuszczalniku. przed wlaniem motula specifica 505.01 rowniez plukanka ale millers lub LM na detergentach

wysłane z prodiża

Dzięki za odpowiedz, tylko ten mobil to 5W40 kupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze byc 10w jak go po 500 km zlejesz. moze byc cokolwiek tak naprawdę. lotos 10w40 tez

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xcess lub valvo synpower

Ok, dzięki za odp.

Sprawdziałem i corsina oplowska jeździ na GM 5W30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pafcio co nie zalejesz bedzie dobrze. Moze oprocz LM toptec

wysłane z prodiża


Uzasadnij dlaczego uważasz, że jak zaleje LM to nie będzie dobrze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LM TopTec. ta seria szybko degraduje. po ok 7 tys silnik jest glosny jak traktor.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LM TopTec. ta seria szybko degraduje. po ok 7 tys silnik jest glosny jak traktor.

wysłane z prodiża

Potwierdzam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście seri TOP TEC nie testowałem, jednak z moich znajomych nikt nie stwierdził problemu. Czytając forum BMW większość osób jest zadowolona.

Diesel Synthoil - olej ten używam od jakiś kilkudziesięciu tysięcy km. Ta seria sporo kosztuje, ale w końcu to olej w PEŁNI syntetyczny. Będziesz zadowolony.

Taki mój test, który już kiedyś przeprowadzałem:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/9150-all-tdi-jaki-olej-do-tdi/page-479#entry4285695

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze Diesel Synthoil taki nie jest.

synthoil to klasa sama w sobie.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...