Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Bezpiecznie niech zaleje specific 505.01. To jest midssaps rowniez do dpf

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Polecam zamawiać u użytkownika dzik firma Pro Choice, dzisiaj wymieniłem kolejny raz Motul Specific 504.00/507.00 5W30 i gitara :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Endriuu, dziękuje za pomoc po raz kolejny :)

Diamond, oleje tylko kupuje u dzika i również go polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem już do dzika o ten specyfic.

Jeszcze bratu mówiłem żeby zadzwonił do ASO i podal numer VIN, żeby się dopytać czy ma tego dpf'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wlejesz xcleana nie będziesz się musiał się o to martwić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam, jako, że nie dostałem odp

Panowie ogromna prośba o pomoc.

Na dniach wymieniam olej w swojej B7 2007r 2.0tdi BRD przebieg 181000 DPF usuniety.

Na miejscu w sklepie mają ten olej i go polecają: http://pro-choice.pl/xf-longlife-5w30-5l-p-304.html

Mam go na miejscu za 195zł 5L

Warto go brać czy jest coś lepszego w tej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś rozwinąć czemu?

Auto od nowości u poprzedniego właściciela jeździło na 5W30 Castrol, ja chcę dać tego milersa którego wrzuciłem : http://pro-choice.pl/xf-longlife-5w30-5l-p-304.html

Czemu lepiej kupić tego motula, co jest nie tak z tym milersem? I Czemu radzisz 5W40 zamiast 5W30?

Bardzo prosze o odpowiedź na te pytania wszystkie, pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5W30 jest do CR z DPF

a Ty masz PD i to z wyciętym DPF... więc 5W40 z normą VW 505.01

Edytowane przez cabanmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miala.dpf to bylo zasadne. Teraz nie ma sensu lac oleju uniwersalenego do wszystkiego pasujacego. Dobierz.olej indywidualnie do.swojego silnika

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Endriu czyli na 100% 5W40 będzie lepszy do mojego 2.0tdi BRD od zalecanego 5W30?

Jeszcze jedno, bo w poniedziałek muszę kupić już rano ten olej, gdyby nie było tego motula czy jak kupię tego milersa którego wrzucałem http://pro-choice.pl/xf-longlife-5w30-5l-p-304.html

To będzie źle albo coś się może stać? Czy po prostu chodzi o to, że wydam nie potrzebnie kasę a silnikowi nie będzie ani lepiej ani gorzej?

Proszę o odp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydasz niepotrzebnie kase. Olej 505.01 5w40 to lepszy i tanszy olej do Twojego silnika

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł... w wielkim telegraficznym skrócie...

TDI VP (pompa wtryskowa) norma 505 - oleje 5W40 typu FullSaps

TDI PD (pompo-wtryskiwacz) norma 505.01 - oleje 5W40 typu MidSaps

TDI CR (common rail) norma 504/507 - oleje 5W30 typu LowSaps

Teoretycznie oliwa FullSaps jest najlepsza dla silnika bo nie jest zubożona pożytecznych składników które zabijają DPFy.

Ty niestety nie możesz do niej zejść, bo masz pompowtryskiwacze które wymagają normy 505.01 czyli oleje MidSaps.

Oleje 5W30 LowSaps mają chronić DPF przed zapchaniem a nie silnik, inne priorytety :)

Dlatego goście mając TDI CR, gdy wywalają DPF schodzą do oleju 5W40 505 ze starą.. dobrą.. formulacją...

Edytowane przez cabanmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdyby nie było tego motula (bo muszę to kupić w poniedziałek, bo mam termin u mechana na który czekałem długo i go nie przełożę) To gdybym kupił tego millersa 5W30 to może się coś stać albo będzie gorzej dla silnika niż 5W40?

CZy praca silnika będzie taka sama, nic się mu nie stanie tylko ja niepotrzebnie stracę parę złotych?

Dzięki bardzo za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic sie nie stanie. Kup olej 5w40 505.01. Na pewno bedzie w sklepie. Jesli rzeczywiscie nie bedzie nic innego niz millers - to wez go.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jepszy dla silnika, bo ten do dpf to bardziej jest kompromis ekologii kosztem ochrony silnika. Kolego Endriuu lałbys motula 505 01 do CR z wyciętym DPF?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez macieek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł... w wielkim telegraficznym skrócie...

TDI VP (pompa wtryskowa) norma 505 - oleje 5W40 typu FullSaps

TDI PD (pompo-wtryskiwacz) norma 505.01 - oleje 5W40 typu MidSaps

TDI CR (common rail) norma 504/507 - oleje 5W30 typu LowSaps

Teoretycznie oliwa FullSaps jest najlepsza dla silnika bo nie jest zubożona pożytecznych składników które zabijają DPFy.

Ty niestety nie możesz do niej zejść, bo masz pompowtryskiwacze które wymagają normy 505.01 czyli oleje MidSaps.

Oleje 5W30 LowSaps mają chronić DPF przed zapchaniem a nie silnik, inne priorytety :)

Dlatego goście mając TDI CR, gdy wywalają DPF schodzą do oleju 5W40 505 ze starą.. dobrą.. formulacją...

Dzięki za sporo informacji. Ale mój 2.0tdi BRD 2007r to pompowtrysk... A od początku miał lany 5w30 i taki też chyba zaleca serwis audi? Po usunięciu dpf'a też był lany 5w30

Nic sie nie stanie. Kup olej 5w40 505.01. Na pewno bedzie w sklepie. Jesli rzeczywiscie nie bedzie nic innego niz millers - to wez go.

wysłane z prodiża

No on właśnie zamówił tego milersa podemnie, bo to mała wioska i nie trzyma tam takich drogich olei a castrola nie chce kupować.

Jeśli nic się nie stanie a tego motula nie będzie, to kupie tego milersa XF LONGLIFE 5w30 5L a za 10tys i tak zmiana więc wtedy przerzucę się na 5W40 skoro jesteście pewni i tak radzicie do mojego BRD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel czy rozumiesz ze do PD bez DPF najlepszy jest 505.01 5w40? A ze byl.lany 5w30 to nic nie znaczy. Ten olej jest lany do wszystkiego obecnie. Tsi, tdi. Jeden olej - nizsze koszty dla producentow aut i olejow.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...