Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam zbliża się wymiana oleju. Jako ze jestem trochę zielony proszę o pomoc jaki olej wybrać obecnie zalany jest Castrol 5w30. A4 b6 1.9 TDI AVF przebieg 280k

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, jarasss11 napisał:

Witam zbliża się wymiana oleju. Jako ze jestem trochę zielony proszę o pomoc jaki olej wybrać obecnie zalany jest Castrol 5w30. A4 b6 1.9 TDI AVF przebieg 280k

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi :)

Nie ma sensu lać do Ciebie oliwy 5W30, dla Ciebie olej 5W40 z normą dla pompo-wtryskiwaczy VW 505.01

Olej kupuj na forum.

https://www.motul.com/pl/pl/products/oils-lubricants/specific-505-01-502-00-5w40?f[range]=25&f[viscosity]=34

https://www.motul.com/pl/pl/products/oils-lubricants/8100-x-clean-5w40?f[range]=25&f[viscosity]=34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy szukam 0W30 lub 0w40  dla silnika na pompkach z filtrem cząstek stałych. Która firma robi taki olej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2017 o 09:13, franekv6 napisał:

Koledzy szukam 0W30 lub 0w40  dla silnika na pompkach z filtrem cząstek stałych. Która firma robi taki olej?

kolego Shell robi taki olej  0W30 z normami VW 504/507

 

http://www.shell.pl/kierowcy/oleje-silnikowe-i-srodki-smarne/oleje-samochodowe-helix/professional/shell-helix-ultra-professional-av-l-0w-30.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradźcie mi, jaki olej zalać żeby uzupełnić brakujący stan, na jakiś czas?

Auto to A4 BRD  2.0, więc PD i DPF. Mam obecnie zalanego jakiegoś Castrola 5W30, którego zalewał mi mechanik przy zmianie pompy oleju i rozrządu.

 

Ogólnie ubywa mi jakiś 1l na 2500km... zmieniłem już uszczelnienie vacum pompy ale widocznie to nie to. W lutym będe dalej szukał przyczyny ale na tą chwile musze coś dolewać... Pytanie tylko co?

(Później, po naprawie i zaraz po wywaleniu dpf'a wleje Specifi'ac 505.01 5W40)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy olej uzywacie do 3.0 V6 TDi ?? Do tej pory do mojego 1.9 uzywalem Motula 5w40. Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2017 o 00:08, Osiollekk napisał:

Doradźcie mi, jaki olej zalać żeby uzupełnić brakujący stan, na jakiś czas?

Auto to A4 BRD  2.0, więc PD i DPF. Mam obecnie zalanego jakiegoś Castrola 5W30, którego zalewał mi mechanik przy zmianie pompy oleju i rozrządu.

 

Ogólnie ubywa mi jakiś 1l na 2500km... zmieniłem już uszczelnienie vacum pompy ale widocznie to nie to. W lutym będe dalej szukał przyczyny ale na tą chwile musze coś dolewać... Pytanie tylko co?

(Później, po naprawie i zaraz po wywaleniu dpf'a wleje Specifi'ac 505.01 5W40)

Kurcze mój BRD bierze ok 350ml na 1500km

 

Te silniki tak mają czy powinienem zacząć szukać przyczyny ubywania oleju? Dolewałem 2 miesiące temu do poziomu poniżej zgrubienia MAX a 3 dni temu zapaliła się kontrolka Olej MIN, sprawdziłem na bagnecie i jest lekko powyżej zgrubienia MIN, przejechałem ok 1600km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, cubasx napisał:

Jakiej firmy olej uzywacie do 3.0 V6 TDi ?? Do tej pory do mojego 1.9 uzywalem Motula 5w40. Pozdrawiam!!

Jeśli nie masz DPF'a :

http://www.motul.com/pl/pl/products/8100-x-max-0w40

http://www.motul.com/pl/pl/products/8100-x-cess-5w40

jeśli jeszcze masz DPF :

http://www.motul.com/pl/pl/products/specific-504-00-507-00-5w30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, PawelVK napisał:

Kurcze mój BRD bierze ok 350ml na 1500km

 

Te silniki tak mają czy powinienem zacząć szukać przyczyny ubywania oleju? Dolewałem 2 miesiące temu do poziomu poniżej zgrubienia MAX a 3 dni temu zapaliła się kontrolka Olej MIN, sprawdziłem na bagnecie i jest lekko powyżej zgrubienia MIN, przejechałem ok 1600km.

No to od max do min jest 1litr, z tego co wiem wiec chyba wiecej Ci bierze niż 350ml :)

To raczej nie jest normalne bo braciak ma też BRD i praktycznie nic mu nie bierze oleju.

Zacznij od sprawdzenia pompy vacum - podobno częsta usterka w naszych silnikach.

ja niestety szukam dalej (a może źle osadziłem ten zimering na wałku i dalej vacum jest winna?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Osiollekk napisał:

No to od max do min jest 1litr, z tego co wiem wiec chyba wiecej Ci bierze niż 350ml :)

To raczej nie jest normalne bo braciak ma też BRD i praktycznie nic mu nie bierze oleju.

Zacznij od sprawdzenia pompy vacum - podobno częsta usterka w naszych silnikach.

ja niestety szukam dalej (a może źle osadziłem ten zimering na wałku i dalej vacum jest winna?)

Nie było na napisie max tylko pod maxem jeszcze na tej cienkiej rureczce, więc na pewno nie ma od początku tej cienkiej rureczki z napisem min do końca cienkiej rureczki pod napisem max 1L.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PawelVK napisał:

Nie było na napisie max tylko pod maxem jeszcze na tej cienkiej rureczce, więc na pewno nie ma od początku tej cienkiej rureczki z napisem min do końca cienkiej rureczki pod napisem max 1L.

 

Tak mi ktoś powiedział i u mnie się to raczej sprawdza... jak przy min wleje 0,5l to mam na bagnecie w okolicach połowy.

Jak u Ciebie jest inaczej to trudno. Nie kłoce sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...