Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

maju nie ma nic lepszego do PD niz specific 505.01. przetestowane w wielu autach od 2008 roku.
u kolegi dzik z forum masz w zestawie z filtrem
http://pro-choice.pl/zestaw-olej-motul-specific-5w40-50501-5l-filtr-oleju-knecht-ox188d-p-862.html

Wysłano z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Odnośnie Motula to warto przeczytać pierwszy post z linku, który wkleję niżej. Fajnie przedstawiona przeciętność (conajwyżej) tego oleju... kilka lat temu sam go użyłem, bo tak polecali na forum. Ale szukałem, czytałem i już więcej go nie zalałem. Obecnie używam Red Line 5w40 (estry) i raczej z nim już zostanę, mimo ze cena spora...

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=88&t=195183&start=825

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Blachu napisał:

Odnośnie Motula to warto przeczytać pierwszy post z linku, który wkleję niżej. Fajnie przedstawiona przeciętność (conajwyżej) tego oleju... kilka lat temu sam go użyłem, bo tak polecali na forum. Ale szukałem, czytałem i już więcej go nie zalałem. Obecnie używam Red Line 5w40 (estry) i raczej z nim już zostanę, mimo ze cena spora...

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=88&t=195183&start=825

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

A jak ten gość z forum kazał by Ci uciąć sobie fiuta to zrobiłbyś to? :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie, ale Ty zapewne tak - patrząc na ten "błyskotliwy" komentarz, który nic nie wnosi do tematu...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Blachu napisał:

Ja nie, ale Ty zapewne tak - patrząc na ten "błyskotliwy" komentarz, który nic nie wnosi do tematu...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

:facepalm::facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u Siebie jak olej zmieniam po 10k km to wylatuje taki sam kolor jak bym świeży dopiero wlał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo masz benzynę... widziałeś kiedykolwiek olej z TDI po przejechaniu kilku kilometrów ? A co dopiero po 10 tys... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo masz benzynę... widziałeś kiedykolwiek olej z TDI po przejechaniu kilku kilometrów ? A co dopiero po 10 tys... 
Chris Kubeczko z youtube jakiś czas temu wrzucił filmik jak robi płukankę dizelka samą ropą i olej dość długo był czysty. Taka ciekawostka [emoji6] Zastanawiam się czy tak aby nie zrobić.

Tapatalknięte z Tapatalka

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiecie, że im olej czyściejszy przy wymianie to tym ma gorsze właściwości czyszczące silnik z osadów i szlamu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ghostveri napisał:

Chris Kubeczko z youtube jakiś czas temu wrzucił filmik jak robi płukankę dizelka samą ropą i olej dość długo był czysty. Taka ciekawostka emoji6.png Zastanawiam się czy tak aby nie zrobić.

Tapatalknięte z Tapatalka
 

Spróbuj TEC2000

http://tec2000.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, k232 napisał:

Ja u Siebie jak olej zmieniam po 10k km to wylatuje taki sam kolor jak bym świeży dopiero wlał 

Każdy olej powinien trochę się podsmażyć szczególnie przy gazie.

Związki siarki powstałe podczas spalania gazu szybciej zużywają pakiet TBN w oleju, ciekawe czy go też nie barwią na żółto, trzeba poobserwować.

Używasz Valvoline C3 5W30 ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Ghostveri napisał:

Co to robi?

Płukanka silnika :/

http://tec2000.pl/produkt/engine-flush/

Edytowane przez cabanmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, KINIAM napisał:

Każdy olej powinien trochę się podsmażyć szczególnie przy gazie.

Związki siarki powstałe podczas spalania gazu szybciej zużywają pakiet TBN w oleju, ciekawe czy go też nie barwią na żółto, trzeba poobserwować.

Używasz Valvoline C3 5W30 ?.

Ja mam benzynę i wlewam Motul 10W40 6100+ synergie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, k232 napisał:

Ja mam benzynę i wlewam Motul 10W40 6100+ synergie

Że masz benzynę+gaz to zauważyłem, a co do valvoline to parę postów wyżej go polecałeś więc tak se tylko mylnie skojarzyłem.

Nie chcę zaśmiecać wątku dieslowego ale wszystkim użytkownikom benzyna+gaz polecam oleje silnikowe jak do diesla.

Jeśli stosujemy inne oleje niskopopiołowe, gdzie TBN jest małe adekwatnie dopasowane do popiołów to radzę skracać interwał wymiany oleju lub po pewnym czasie użytkowania oleju uzupełnić pakiet TBN.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w rodzinie mam diesla kupionego w Salonie, mam go od nowości, nalatane ma 160 tysięcy i od samego początku wlewamy Castrola.

Z silnikiem kompletnie nic się nie dzieje a działa jak Diesel.

A dokładnie taki wlewamy.

https://www.google.pl/search?q=castrol+5w40+magnatec&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiM4bGvqIzXAhVIY1AKHTYXAn0Q_AUICigB&biw=1280&bih=915#imgrc=OxzITLu3I2FqhM:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, k232 napisał:

Z silnikiem kompletnie nic się nie dzieje

Grzesiu a co się ma dziać ? Przecież się nie zatrze , a to że są inne oleje - lepsze od szajstrola to zupełnie inna bajka.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...