Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, danielthos napisał:

Witam. Posiadam b5 1.9 ajm. W lutym 2017 padło mi turbo na oleju shell Helix ultra 5w30. Mechanik wciągający turbo do regeneracji powiedział ze w oleju były grudy. Obecnie po regeneracji jest Castrol Edge 5w30 którego przez 13 tysięcy musiałem dolać litr, gdzie na Helixie dolewałem 100ml chwilę przed wymianą. Jaki następny olej możecie mi polecić. Myślałem o valvoline, takim olejem był zalany jak przyjechał samochód do mnie z Niemiec. Przebiegi 180tys.

Ogolnie mechanicy zrobili mi trochę Misz masz. Prędzej, ten który zalał mi shellem polecał ten olej, znowu ten który wyciągał turbo powiedział ze shell jest średni i lepszy Castrol, a to ze go muszę dolewać to wina ze jest delikatnie rzadszy i zazwyczaj silniki zalane castrolem lubią go sobie pobierać. Spotkaliście się z taką opinią ? 

zapodaj Motula Specyfica 5W40

wymiana max co 10000km lub 1 rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

10 godzin temu, Dev napisał:

zapodaj Motula Specyfica 5W40

wymiana max co 10000km lub 1 rok

Dlaczego zmiana z 5w30 na 5w40. Co za tym idzie? I jeszcze jedno pytanie, co ile zmieniać filtr powietrza i na jaką firmę. Podobno filtron idzie w obecnej chwili na pierwszy montaż do vag, zmienić na taki czy polecacie inna firmę. Macie może opinie na temat filtrow k&n które można myć co określony czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, danielthos napisał:

Dlaczego zmiana z 5w30 na 5w40. Co za tym idzie? I jeszcze jedno pytanie, co ile zmieniać filtr powietrza i na jaką firmę. Podobno filtron idzie w obecnej chwili na pierwszy montaż do vag, zmienić na taki czy polecacie inna firmę. Macie może opinie na temat filtrow k&n które można myć co określony czas?

bo taki ma być olej do tego silnika, ważna aby był z normą 505.01, nie ma DPFu to nie.ma żadnego sensu lanie 5w30

filtr powietrza jaki chcesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr powietrza wymieniaj przy okazji zmiany oleju ewentualnie wcześniej ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego.. filtr oleju, powietrza, kabiny zmienia się co wymianę oleju 10-15kkm, filtr paliwa co drugą wymiabę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja olej i filtr oleju co 11kkm , resztę filtrów co 22kkm czyli co drugą wymianę oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś sie orientuje tak w 100% co leje ASO Vw ?? bo niby już castrola nie ma  a jak dzisiaj pytalem w ( Vw) to nic o zmianie nie wiedzą i mówią ze do dziś jest castrol ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, seba55 napisał:

Czy ktoś sie orientuje tak w 100% co leje ASO Vw ?? bo niby już castrola nie ma  a jak dzisiaj pytalem w ( Vw) to nic o zmianie nie wiedzą i mówią ze do dziś jest castrol ?? 

leją każdy syf na którym robią kase

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to powiedz mi gdzie kupie w 100% orginal olej bo kur... podrobek wiecej niż orginałów na rynku i skąd mam wiedzieć co kupuje  :/  nawet Inter -C jest nie pewny bo nie od jednej osoby to słyszałem.... mam teraz Gofra  6  2.0tdi CR myśle nad motulem specyfic 507/504  albo albo jakiś milers? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to powiedz mi gdzie kupie w 100% orginal olej bo kur... podrobek wiecej niż orginałów na rynku i skąd mam wiedzieć co kupuje  :/  nawet Inter -C jest nie pewny bo nie od jednej osoby to słyszałem.... mam teraz Gofra  6  2.0tdi CR myśle nad motulem specyfic 507/504  albo albo jakiś milers? 

U kolegi Dzik z forum lub w jego sklepie www.pro-choice.pl

 

Wysłane z prodiża.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul Specific 504/507 to nie full syntetyk tylko hydrokrak, więc proponowałbym Ci coś innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, rs7 napisał:

Motul Specific 504/507 to nie full syntetyk tylko hydrokrak, więc proponowałbym Ci coś innego...

to ja już nie rozumiem :/ wielu  tu poleca motul specyfic 507 a drugi gada że to zły olej :/ to powiedz mi co mam zalać  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja już nie rozumiem :/ wielu  tu poleca motul specyfic 507 a drugi gada że to zły olej :/ to powiedz mi co mam zalać  ? 
zalej specyfic z motula. bardzo dobry olej. moj diesel ma 500 tys i ostatnie 230 tys przejezdzil na tym oleju. sinik pszczola

Wysłano z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, seba55 napisał:

 to powiedz mi co mam zalać  ? 

Polecam Neste Oil 5W40 City Standard - będzie Pan zadowolony sam zalewam go do pompowtryskiwaczy.

a jak po taniości co nie znaczy źle Specol 5W40 Premium Synthetic C3 mój znajomy robi rocznie na tym oleju 80/100 tys.km.

Oczywiście są inne droższe ale czy to znaczy, że lepsze ?.

Jest dwa tuziny producentów baz olejowych, tych co produkują dodatki do oleju jeszcze mniej kilku a tych co blendują kilka setek.

Olej to mieszanina baz i dodatków, niema olejów 100% syntetycznych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja chce zalać 2.0TDi Cr nie pompki..  dużo osób poleca motula a tu nagle ze to zły olej co CR-ów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, seba55 napisał:

Ale ja chce zalać 2.0TDi Cr nie pompki.. 

Sorki pomroszność mnie dopadła.

To ja polecam Neste Oil 5W30 City Pro LL III lub ekonomicznie Specol 5W30 Premium C3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2018 o 17:48, seba55 napisał:

Kolego to powiedz mi gdzie kupie w 100% orginal olej bo kur... podrobek wiecej niż orginałów na rynku i skąd mam wiedzieć co kupuje  :/  nawet Inter -C jest nie pewny bo nie od jednej osoby to słyszałem.... mam teraz Gofra  6  2.0tdi CR myśle nad motulem specyfic 507/504  albo albo jakiś milers? 

Nie słuchaj debili ze Inter Cars ma podrobiony olej Motula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zbliża się wymiana oleju więc już powoli szukam info:

 

Auto A4 B7 2007r 2.0TDI 16v BRD (na piezo-pompkach) 170KM po programie na 205KM/430NM dpf usunięty egr zaślepiony.

Ostatnio zalewałem tym olejem: Millers EE LONGLIFE C3 5w30 5L NanoDrive VW: 502 00, 505 01
http://pro-choice.pl/ee-longlife-c3-5w30-5l-p-944.html

I jestem z niego bardzo zadowolony.

Pojawiło się może coś lepszego przez ostatni rok? Cena nie jest specjalnie istotna, chcę olej z wysokiej półki filtry będą jak zwykle mann/knecht

 

Polećcie coś, pozdro

Edytowane przez mateusztbg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Koledzy, 

Od 6 mcy jestem szczęśliwym posiadaczem a4 b7 1.9 TDI BKE - samochód zakupiony od wujka więc dość pewne źródło. 

Mam do Was pytanie odnośnie oleju.  

Krótko przed sprzedażą samochodu wujuś wymieniał w nim olej (aktualnie  jeszcze 8 tyś do następnej wymiany). Tyle, że wuja od 5 lat tak jak posiadał audi lał do niej Castrola Magnateca Diesel 10w40. 

Po przeczytaniu tego wątku (od razu zaznaczam nie w całości) wiem już, że ten olej nie powinien być w tym silniku. 

Zastanawiam się nad zmianą na Motul Specific 5w40 505.01 - w zestawie z filtrem z ze strony pro-choice.pl - przed zmiana dolał bym do silnika Motul Engine Clean 0,3 - również z tej samej strony - czy to wypłucze stary olej? 

Ale... 

właśnie jest pewne ale, silnik gubi olej - co prawda wujek i jego mechanik zapierają się, że to z kanałów spływowych głowicy leje się na bok silnika i jego tył no i mechanik jeszcze idzie w zaparte, że każdy diesel leci i ten typ tak ma - szczególnie to 1.9  Zauważyłem że muszę dolewać około 200ml oleju na jakieś 1000-1500 km. Teraz pytanie, czy zmiana oleju na wymieniony wcześniej motul nie powiększy wycieku? Nie rozszczelni się bardziej? - Ewentualny remont głowicy będę robił za jakieś 3-4 miesiące bo krucho ze środkami finansowymi obecnie. Czy jeździć dalej na Castrolu Magnatecu - jeszcze te 8 tyś? i może w między czasie już zdążę zrobić remont silnika i wtedy go zalać motulem? 

Bardzo proszę o pomoc, to moje pierwsze audi w które włożyłem całe swoje  oszczędności i zależy mi aby jak najdłużej się nim cieszyć. 

Pozdrawiam, 

Michał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...