Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, kamil-vag napisał:

Bo w DE jak olej nie jest 100% syntetykiem, to nikt nie ma prawa napisać full synthetic !

U nas mimo, że w technologi syntetycznej to i tak piszą full synthetic... 

Akurat na tym oleju z DE ktory myslalem, ze jest 100% syntetyk, pisze ze jest tylko w technologii syntetycznej. Jak kupujecie Motula patrzcie aby zawsze pisalo 100% i mial podwojna naklejke z tylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To jest jeden i ten sam olej tylko u Angeli nie mogą napisać 100% Syntetyk na hydrocracku dlatego piszą Synthese Technologie a w PL już to samo jest sprzedawane jako Full Syntetyk. Po prostu inne etykiety bo nasze prawo pozwala robić ludzi w balona a niemieckie nie.  Także ten Motul to akurat zawsze będzie tylko Synthese Technologie obojętnie czy z Niemiec czy z Polski. Też się zdziwiłem kiedyś jak go kupiłem u sprzedawcy z naszego forum, bo etykiety na zdjęciach w sklepach internetowych mają z napisem 100% Synthetic jedynie na zachodzie musieli zmienić na zgodne z prawdą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, rs7 napisał:

To jest jeden i ten sam olej tylko u Angeli nie mogą napisać 100% Syntetyk na hydrocracku dlatego piszą Synthese Technologie a w PL już to samo jest sprzedawane jako Full Syntetyk. Po prostu inne etykiety bo nasze prawo pozwala robić ludzi w balona a niemieckie nie.  Także ten Motul to akurat zawsze będzie tylko Synthese Technologie obojętnie czy z Niemiec czy z Polski. Też się zdziwiłem kiedyś jak go kupiłem u sprzedawcy z naszego forum, bo etykiety na zdjęciach w sklepach internetowych mają z napisem 100% Synthetic jedynie na zachodzie musieli zmienić na zgodne z prawdą. 

Nie jest ten sam. PRzedstawiciel motula tez tak powiedzial a rozmawialem z nim dzisiaj. Roznice zauwazylem nastepujace: ten olej bardziej smierdzi od tego 100% syntetyka. Jak odkrecilem korek i powachalem to ostry bardzo zapach. Znam ten olej dobrze. Silnik po odpaleniu klepie troszke przez sekunde dwie, na pelnym synt byla cisza od razu. Na autostradzie jadac z ta sama predkoscia ten olej grzeje sie bardziej o kilka stopni. Czyli gorsze smarowanie-wieksze tarcie. Jest poprostu gorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja proponuję niech się wypowiedzą nasi forumowi sprzedawcy Motula czy polski Motul Specific 504 00  507 00 to 100% Synthetic a ten sam z Niemiec to już tylko Synthese Technologie..? Jakoś nie chce mi się wierzyć że na polską dystrybucję robią lepszy a na Niemcy gorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej chyba na Niemcy robią lepszy a na Polskę gorszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, k232 napisał:

To raczej chyba na Niemcy robią lepszy a na Polskę gorszy ?

Skoro w PL piszą 100% Synthetic a w Niemczech na tym samym oleju jest Synthese Technologie to z tego wynika że Niemiecki gorszy i podobno PH Motula na Polskę też tak twierdzi...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, rs7 napisał:

Skoro w PL piszą 100% Synthetic a w Niemczech na tym samym oleju jest Synthese Technologie to z tego wynika że Niemiecki gorszy i podobno PH Motula na Polskę też tak twierdzi...?

Na niemieckiej stronie Motula wogole nie ma specifica 507. Jest tylko X-clean+ dla 507

https://www.motul.com/de/de/products?facets[application]=139&facets[product_type]=724&facets[range]=25

 

Ale na innej stronce juz jest - tylko ze 100% synthetic:

https://www.motoroel-direkt.de/cgi-bin/motoroel.pl?dsco=5300&cart_id=&zubdetails=OIL-5737

Edytowane przez macieek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, k232 napisał:

To raczej chyba na Niemcy robią lepszy a na Polskę gorszy ?

nie, inne sa normy

to co w PL moze byc fullem w DE jest Technologią syntetyczną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od długiego czasu wybieram Valvoline i jestem zadowolony. Silnik nie jest zaszlamiony. Wlewałem 5W-40 Synpower, w innym dużo starszym Audi 10W-40 Maxlife. Nigdy nie zauważyłem niczego niepożądanego. Polecam, bo cena/jakość super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam tylko Valvo. Ostatnio zmieniałem olej w B8 2.0 tdi po poprzedniku, jezdzil na Motulu, po wymianie na Valvo silnik po odpaleniu i po ~30 sekundach od razu zaczął słyszalnie dużo przyjemniej pracować i napewno się troche wyciszył. Z resztą ten fakt akurat w nie jednym aucie "zauważyłem" po przejsciu z Motula na Valvo. 

Po wymianie od razu silnik razem z komorą dostali kąpiel ;)

9kBaGfF.jpg

JBXyd3F.jpg

Edytowane przez KoJ@K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2018 o 20:37, rs7 napisał:

Skoro w PL piszą 100% Synthetic a w Niemczech na tym samym oleju jest Synthese Technologie to z tego wynika że Niemiecki gorszy i podobno PH Motula na Polskę też tak twierdzi...?

Odpowiedź od Motul Polska: Olej motul Specific 504 00 507 00 5W30 z opisem "Synthese-Technologie" to produkt technologii syntetyczne, nie 100% syntetyk jak drugi ze wskazanych przez Pana olejów. Sprzedawany jest tylko na rynkach niemieckich zatem w Polsce pochodzi z nieoficjalnej sieci sprzedaży. Jeżeli tak jak do tej pory poszukuje Pan najwyższej jakosci oleju w 100% syntetycznego sugeruję zwrócić zakupiony produkt i kupić 100% syntetyk w autoryzowanej sieci sprzedaży."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2018 o 18:28, macieek napisał:

Odpowiedź od Motul Polska: Olej motul Specific 504 00 507 00 5W30 z opisem "Synthese-Technologie" to produkt technologii syntetyczne, nie 100% syntetyk jak drugi ze wskazanych przez Pana olejów. Sprzedawany jest tylko na rynkach niemieckich zatem w Polsce pochodzi z nieoficjalnej sieci sprzedaży. Jeżeli tak jak do tej pory poszukuje Pan najwyższej jakosci oleju w 100% syntetycznego sugeruję zwrócić zakupiony produkt i kupić 100% syntetyk w autoryzowanej sieci sprzedaży."

Panowie niestety Motul mija się z prawdą. To ten sam olej, chodzi o przepisy prawne. Jest tak jak pisał Davestation. Motul sam się tym wprowadzeniem w błąd klientów zapędza w kozi róg. Dlaczego - ponieważ niedługo więcej produktów będzie w Polsce 100% synthetic a w Niemczech Synthese Technologie. Żadnego przełożenia nie ma to przecież na to że 12 produktów w DE jest na ich rynek robionych gorszych a dla Polaków i 150 innych krajów lepszych.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2018 o 20:59, rs7 napisał:

To jest jeden i ten sam olej tylko u Angeli nie mogą napisać 100% Syntetyk na hydrocracku dlatego piszą Synthese Technologie a w PL już to samo jest sprzedawane jako Full Syntetyk. Po prostu inne etykiety bo nasze prawo pozwala robić ludzi w balona a niemieckie nie.  Także ten Motul to akurat zawsze będzie tylko Synthese Technologie obojętnie czy z Niemiec czy z Polski. Też się zdziwiłem kiedyś jak go kupiłem u sprzedawcy z naszego forum, bo etykiety na zdjęciach w sklepach internetowych mają z napisem 100% Synthetic jedynie na zachodzie musieli zmienić na zgodne z prawdą. 

dokładnie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2018 o 14:16, macieek napisał:

Rozmawialem z przedstawicielem Motula, powiedzial, ze to tzw "import prywatny" Z rynku niemieckiego. Olej nie jest podrobka ale nie jest tez 100% systentyczny i jakosc jest o polke nizsza. To tak jakby porownywac 8100 z 6100. Takze uwazajcie co kupujecie.

my miewamy i taki i taki produkt.

Jeden i drugi Maciek będzie tym samym, różnica jest taka że na jednym produkcie bardzo dobrze utrzymujesz biuro Motula w Warszawie a na drugim nie. Chyba nie uwierzysz w dwa rodzaje oleju motula , gorszy na niemcy (notabene oferowany tam od końcówki 2015 roku już jako synthese technology) a lepszy dla POlski i 150 innych krajów. Przepisy i nic więcej. Na pewno nie robią nam lepszego ponieważ nasi siatkarze są Mistrzami Świata :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i macie racje ale zapach roznil sie a mialem 2 butelki pod reka do testow organoleptycznych. ;)

 

Z drugiej strony, dlaczego te specyfiki sa 100% syntetyk

https://www.motul.com/de/de/products/specific-506-01-506-00-503-00-0w30

https://www.motul.com/de/de/products/specific-505-01-502-00-5w40

 

a 507 juz jest hydrokrak? Wogle na stronce Motul DE juz nie ma specyfika 507, zastapil go X-clean + ktory tez jest synthese technologie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam a4 b6 awx. Do tej pory lałem Castrol edge 5w 30ll (na 15 tys km około 0,5l dolewki), teraz omyłkowo zamówiłem wersję professional. Wiem, że nikt tu Castrola nie poleca ale chodzi mi o to czy na tej wersji oleju może zwiększyć /zmniejszyć się jego pobór? Jest to lepsza wersja niż titanium fst? Czy lepiej wymienić właśnie na tą wersję która wlewam od początku. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kalmez napisał:

Hej. Mam a4 b6 awx. Do tej pory lałem Castrol edge 5w 30ll (na 15 tys km około 0,5l dolewki), teraz omyłkowo zamówiłem wersję professional. Wiem, że nikt tu Castrola nie poleca ale chodzi mi o to czy na tej wersji oleju może zwiększyć /zmniejszyć się jego pobór? Jest to lepsza wersja niż titanium fst? Czy lepiej wymienić właśnie na tą wersję która wlewam od początku. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

Nie ma znaczenia

Olej wymiana max 10000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, artin007 napisał:

http://pro-choice.pl/synpower-mst-c3-5w40-5l-p-1340.html 

http://pro-choice.pl/specific-50501-5w40-5l-p-13.html

Te oleje beda najlepsze do twojego motoru spełniaja norme 505.01 do pompowtryskow i sa rekomendowane na tym forum 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...