Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Motula juz nie chce, a ten co podaleś rózni sie tylko tym ze ma c3 czyli niskopopiolowy zalecany do silnikow z dpf.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

20 minut temu, artin007 napisał:

Motula juz nie chce, a ten co podaleś rózni sie tylko tym ze ma c3 czyli niskopopiolowy zalecany do silnikow z dpf.

 

To ogólnie czego bys nie zalał to furmanka pojedzie niektórzy na 10w40 zalewaja i tez jezdza. Wiec na tym co podałes tez bedziesz jezdził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

409 strona a wy ciągle gadacie o tym samym, ile można ? 

  1. Rację zawsze ma PRODUCENT ! oficjalna odpowiedzieć vs ktoś z forum ? (ludzie serio ?)
  2. Sprzedawca chce SPRZEDAĆ
  3. Żadna hurtowania nie zarykuje sprzedaży podrobionych produktów.
  4. Najczęstszym ściemniaczem jest dystrybutor, który ma najłatwiejszą ścieżkę zmian produktu i dokumentów a na przykładzie innych firm z branży moto wiemy że importer / producent ma to często gdzieś.
  5. Nie ważny jaki super olej wlejecie do 10 letniego auta, 8 lat jazdy na byle czym mu nie zrekompensujecie
  6. Motul, Valvoline i inne podobnie jak Castrol zmieniają receptury i to częściej niż się wam wydaje.
  7. Motul, Valvoline i inne nie są żadnymi super olejami, to po prostu zwykły olej.
  8. Problemem społeczności est tzw tico, czyli najlepszy samochodów świata, dlaczego ? bo jest mój !

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2018 o 23:25, artin007 napisał:

Motula juz nie chce, a ten co podaleś rózni sie tylko tym ze ma c3 czyli niskopopiolowy zalecany do silnikow z dpf.

Specific 505.01 to kultowy olej, po tylu latach na rynku trudno mu coś zarzucić.

 

W dniu 17.11.2018 o 23:47, Daniel85 napisał:

To ogólnie czego bys nie zalał to furmanka pojedzie niektórzy na 10w40 zalewaja i tez jezdza. Wiec na tym co podałes tez bedziesz jezdził

a potem kwiczą.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej polecacie do b8 2.0 tdi z dpf?  Valvoline czy Motul?

Edytowane przez ciapek96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, aktualnie jeżdżę na Castrol Edge 5w30 LL. Silnik AVF, przebieg 210kkm z dołożonym DPF,em - HJS. Autko robi trasy Polska-Niemcy. Zostac przy 5w30, czy zalac 5w40? Moge zalac pelen syntetyk np. Motul, biorąc pod uwagę że wczesniejsze oleje byly co najwyżej w technologi syntetycznej..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy DPFie lej 5W30 dalej, zmieniaj co 10-15 tys, nie baw się w LL, najbardziej polecane Motul, Valvoline, LM, Ravenol itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcin4x4 napisał:

Specific 505.01 to kultowy olej, po tylu latach na rynku trudno mu coś zarzucić.

 

a potem kwiczą.

Dokładnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ciapek96 napisał:

Jaki olej polecacie do b8 2.0 tdi z dpf?  Valvoline czy Motul? 

roślinny z biedry, na smalcu i margarynie też pojedzie ale zima idzie więc....

2 godziny temu, kamil-vag napisał:

Przy DPFie lej 5W30 dalej, zmieniaj co 10-15 tys, nie baw się w LL, najbardziej polecane Motul, Valvoline, LM, Ravenol itd...

raczej mid/low saps... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, marcin4x4 napisał:

roślinny z biedry, na smalcu i margarynie też pojedzie ale zima idzie więc....

 

Dzięki wielkie. Taką porade to możesz sobie wiesz gdzie wsadzić. Po to jest forum żeby sie poradzić. A jak nie umiesz pomóc to nie wchodź na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ciapek96 napisał:

Dzięki wielkie. Taką porade to możesz sobie wiesz gdzie wsadzić. Po to jest forum żeby sie poradzić. A jak nie umiesz pomóc to nie wchodź na forum

Zajrzyj moze na pierwsza strone wątku i może rozwieje twoje wątpliwości co do wyboru smalcu ? lub postudiuj troche wątek i na bank dobierzesz oleum o najlepszych parametrach do Twojego motorka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ciapek96 napisał:

Dzięki wielkie. Taką porade to możesz sobie wiesz gdzie wsadzić. Po to jest forum żeby sie poradzić. A jak nie umiesz pomóc to nie wchodź na forum

Porada adekwatna do pytania, ile milionów razy na ilu forach można zadawać to samo pytanie ?

3 godziny temu, ciapek96 napisał:

Po to jest forum żeby sie poradzić.

to po co spamujesz ? przez takich jak Ty generowane są tony śmieciowego contentu co w efekcie powoduje zakopanie wartościowych treści. Temat oleju jest tutaj idealnym przykładem.

3 godziny temu, ciapek96 napisał:

A jak nie umiesz pomóc to nie wchodź na forum 

A co ma piernik do wiatraka ?

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, koledzy pytanie, chce zmienić olej w swoim A4 B6 1.9TDI 101KM 313.000km i tu pytanie: jaki olej? Podobno mogę zalać tego motul'a: http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6996546775 

Ale wolał bym się upewnić, czy napewno. Proszę o pomoc. Dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, chojnassky napisał:

Witam, koledzy pytanie, chce zmienić olej w swoim A4 B6 1.9TDI 101KM 313.000km i tu pytanie: jaki olej? Podobno mogę zalać tego motul'a: http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6996546775 

Ale wolał bym się upewnić, czy napewno. Proszę o pomoc. Dzięki. 

Jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dev napisał:

Jest ok

Czyli śmiało mogę go brać bedzie najbezpieczniej? Chyba że są inne dobre które mógłbym zalać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, chojnassky napisał:

Czyli śmiało mogę go brać bedzie najbezpieczniej? Chyba że są inne dobre które mógłbym zalać? 

Możesz wlać każdy który spełnia normę 505.01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Audi a4 b5 1.9TDI PD, 2000r. Silnik AJM do tej pory lałem 5W30 Mobil Super 3000 XE. Lać dalej czy może powinienem zmienić ??? (mój mechanik nakłania mnie do pozostania przy owym oleju)

Edytowane przez arturtieria
błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. Odstawiłem dzisiaj samochód (a4 b6 awx) do znajomego mechanika i pojechałem do pracy. W pracy telefon czy może być motul bo wcześniej był castrol edge 5w40. Myślałem że zaleje specific 5w40, więc mówie spoko lej motula. Jednak okazało się, że wlał MOTUL 8100 X-CLEAN FE 5W30 C2/C3.  Będzie to jeździć ?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...