Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Audi a4 b7 1.9 TDI 2005r. bez DPF. Przy wymianie oleju przez niedopatrzenie mechanik zalał mi MOTUL 8100 X-Cess 5w40 A3/B4 norma 505.00, wcześniej był castrol egde 5w40 norma 505.01. Muszę od razu zmienić czy można trochę pojeździć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

3 godziny temu, bonny napisał:

Witam, Audi a4 b7 1.9 TDI 2005r. bez DPF. Przy wymianie oleju przez niedopatrzenie mechanik zalał mi MOTUL 8100 X-Cess 5w40 A3/B4 norma 505.00, wcześniej był castrol egde 5w40 norma 505.01. Muszę od razu zmienić czy można trochę pojeździć?

wymiana od razu, olej nie spełnia normy 505.01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, który olej z dodatkami (np na tarcie) do 1.9TDi AVF@170KM ? 

Do tej pory -  3 wymiany( co 10k km) lałem valvoline Synpower MST C3 5W40 .

Czy lepiej zostać przy valvoline i dodać ARCHOIL jak coś to który: 9100 / 9200 ?

Nie robiłem do tej pory płukanki. Warto? Jeśli tak to którą? nalot 230k km.

Dzięki za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, xmarox napisał:

Witam, który olej z dodatkami (np na tarcie) do 1.9TDi AVF@170KM ? 

Do tej pory -  3 wymiany( co 10k km) lałem valvoline Synpower MST C3 5W40 .

Czy lepiej zostać przy valvoline i dodać ARCHOIL jak coś to który: 9100 / 9200 ?

Nie robiłem do tej pory płukanki. Warto? Jeśli tak to którą? nalot 230k km.

Dzięki za wszelkie sugestie.

nie cuduj, lej to co jest z normą 505.01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy który polecacie olej do 1,9 TDI 130km Motyl Specific czy valoline?

Edytowane przez adi55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam alternatywy dla Specifica w sensownej cenie, czy słyszał ktoś coś lub ew. stosuje do swojego PD olej NESTE PRO C3 5W40 i może podzielić się jakimś szerszym info o nim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,  mechanik mi zalał motula ale jak sie okazalo motul x-clean  8100 fe 5w30 ima norme 502.00 505.01.  Mowile mu zeby zalal 507.00 bo auto ma dpf. (2.0 tdi BRD)  zmieniać go od razu ?  Szlak by trafil dopiero zmienilem olej po 800km bo robilem regenracje pompy oleju i chyba musze znowu olej zmienic... Co radzicie. Objezdzic juz te pare tysiecy km ? Czy raczej to zbyt ryzykowne ? Chodzi mi o dpf

Edytowane przez julo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, julo23 napisał:

Panowie,  mechanik mi zalał motula ale jak sie okazalo motul x-clean  8100 fe 5w30 ima norme 502.00 505.01.  Mowile mu zeby zalal 507.00 bo auto ma dpf. (2.0 tdi BRD)  zmieniać go od razu ?  Szlak by trafil dopiero zmienilem olej po 800km bo robilem regenracje pompy oleju i chyba musze znowu olej zmienic... Co radzicie. Objezdzic juz te pare tysiecy km ? Czy raczej to zbyt ryzykowne ? Chodzi mi o dpf

Bez obaw, Mozesz go zostawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Dla odmiany do wpsomnianych marek na pierwszej stronie, ja do swojego AVF leje o to:

XADO ATOMIC SM/CF 5W40

https://www.petrostar.pl/oleje/oleje-silnikowe/xado/smcf/xado-atomic-oil-sm-cf-5w40-4l,p449503899?gclid=EAIaIQobChMIs_GZt7vh3wIVh8wYCh1nMgaiEAYYAiABEgLAxfD_BwE (strona nie jet reklamą a przypadkowym wyświetleniem w goolge)

Pzdr

Edytowane przez markov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pacjent a4 b5 1.9tdi afn 1996r od 12 lat leje mobila 0w40 bo taki byl od poczatku od jakiegos czasu widze ze mobil robi oleje i do diesla i do benzyny w sensie jednego typu,mysle nad zmianą marki poleci ktos cos godnego pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PiterA4 napisał:

Witam pacjent a4 b5 1.9tdi afn 1996r od 12 lat leje mobila 0w40 bo taki byl od poczatku od jakiegos czasu widze ze mobil robi oleje i do diesla i do benzyny w sensie jednego typu,mysle nad zmianą marki poleci ktos cos godnego pozdrawiam

Ja zalewam Valvoline Max Life 10W40 i sobie chwalę. Aczkolwiek 5W40 na pewno byłby lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PiterA4 napisał:

Witam pacjent a4 b5 1.9tdi afn 1996r od 12 lat leje mobila 0w40 bo taki byl od poczatku od jakiegos czasu widze ze mobil robi oleje i do diesla i do benzyny w sensie jednego typu,mysle nad zmianą marki poleci ktos cos godnego pozdrawiam

Kto Ci wmówił że od początku był do diesla lany 0W40?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma opcji by od początku był lany 0W40 ja jezdze na Millersie i kultura pracy silnika jest calkiem przyzwoita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, będę robił wymianę w mojej a4 b6 2.5 tdi BAU, jaki olej najlepiej zalecacie? nie wiem niestety jaki był wcześniej lany bo nie ma informacji a poprzedni właściciel... hmm no cóż nie znał się na tym ?  jakiej firmy polecacie również filtry? aktualnie u siebie w A6 wrzucam knechta lub purflux, jakieś inne sugestie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2019 o 17:46, veltikey napisał:

Witam, będę robił wymianę w mojej a4 b6 2.5 tdi BAU, jaki olej najlepiej zalecacie? nie wiem niestety jaki był wcześniej lany bo nie ma informacji a poprzedni właściciel... hmm no cóż nie znał się na tym ?  jakiej firmy polecacie również filtry? aktualnie u siebie w A6 wrzucam knechta lub purflux, jakieś inne sugestie? :)

Olej każdy który spełnia 505.00. Filtry: Mann, Knecht/Mahle, Filtron

Edytowane przez Stacyjny
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Stacyjny napisał:

Olej każdy który spełnia 505.00. Filtry: Mann, Knecht/Mahle, Filtron

tą normę spełnia 10W40 a troche...ujowo lac to do 2.5tdi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xcess 5w40 sie nada

16 godzin temu, Dev napisał:

tą normę spełnia 10W40 a troche...ujowo lac to do 2.5tdi

Znam golfa co ma okolo 460kkm na 10w40 najechane i jakos jeździ. 1.9 TDI 90km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Stacyjny napisał:

Xcess 5w40 sie nada

Znam golfa co ma okolo 460kkm na 10w40 najechane i jakos jeździ. 1.9 TDI 90km

'Jakoś' jeździ.. Nie rozumiem dlaczego ludzie za punkt honoru obrali sobie Januszowe teorie, którzy liceum nie skończyli, a są 'mondrzejsi" od ludzi co ten silnik od zera zaprojektowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...