Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, gracz123ja napisał:

A ty kolego co lejesz do swojej b6 ?

5W40 i tyle w temacie.

Do wyboru masz Castrol,Motul,LM i wiele innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W dniu 17.01.2019 o 18:12, Langista napisał:

'Jakoś' jeździ.. Nie rozumiem dlaczego ludzie za punkt honoru obrali sobie Januszowe teorie, którzy liceum nie skończyli, a są 'mondrzejsi" od ludzi co ten silnik od zera zaprojektowali.

I znowu pierdoły,popatrz do książki starego AFN-A i zobacz co można wlać do silnika.Popatrz i doczytaj,niema takiego czegoś że tylko 5w40.,i nie pisz o Januszach bo sam walisz błędy i jeszcze pouczasz innych.

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska pomozcie bo zgupialem juz czytam i czytam i nic haha 1.9tdi 130 wczesniej lany castrol edge 5w30 . Co lac ? Na dniach jak filtry przyjda chce wymienic olej i nie wiem czy zostac przy castrol czy przejsc na motul ? Jakies plukanie trzeba zrobic czy wystarczy na cieplym zlac ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, EmilU napisał:

bo zgupialem

W czym tu głupiejesz ? Zalej olej jaki Ci się podoba, najważniejsze , żeby spełniał normę dla Twojego silnika, firma jest w tym wypadku najmniej ważna.. Olej wlewaj 5W40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, EmilU napisał:

Ludziska pomozcie bo zgupialem juz czytam i czytam i nic haha 1.9tdi 130 wczesniej lany castrol edge 5w30 . Co lac ? Na dniach jak filtry przyjda chce wymienic olej i nie wiem czy zostac przy castrol czy przejsc na motul ? Jakies plukanie trzeba zrobic czy wystarczy na cieplym zlac ? 

Zalej po prostu  5w40  Motulem lub Ravenolem VPD  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście masz podpowiedź

  • UWAGA !!!
  • Do silników 1,9 TDI R4 czyli rzędowych m.in. o oznaczeniach AWX, AVF, AVB, AJM, BKE oraz 2.0TDI - BLB, BNA, BRE(wersje bez DPF) opartych na systemie pompowtrysków czyli PD, należy stosować olej spełniający normy:
    505.01 lub 506.01 lub 507.00
  • Sprawdzone, godne polecenia oleje to:
  • MOTUL SPECIFIC VW 505.01 bdb wlasnosci smarne (szczególnie w temperaturze roboczej) i ochronne silnika, niska cena,

 

  • MOTUL SPECIFIC VW 506.01 bdb. ale drogi

 

  • MOTUL 8100 x-Clean C3 5W40 lepsze parametry w niskich temperaturach niz SPECIFIC 505.01

 

  • MOTUL SPECIFIC VW 507.00

 

  • Millers Oils XF Longlife 5w30 507.00

 

  • Castrol SLX Professional Powerflow Audi Longlife III 5W-30
    stosowany przez ASO sredni sens stosowania w silnikach bez DPF, a napewno w silnikach starszych niz 2004 rok

 

  • Mobil 1 ESP Formula 5W-30 z norma 507.00
    sredni sens stosowania w silnikach bez DPF, a napewno w silnikach starszych niz 2004 rok. wg niektótych źródeł nie jest full syntetykiem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie odnośnie dodatków do oleju typu Archoil, Militec itp, stosuje ktoś, jakieś pozytywne/negatywne doświadczenia? Parę razy było na forum że ktoś leje to zapobiegawczo albo w przypadku stwierdzenia lekkiego zmęczenia wałka aby wydłużyć jeszcze jego żywot. Każda opinia użytkownika będzie cenna. Uprzedzam niektóre odpowiedzi- dobry olej to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Fido napisał:

W pierwszym poście masz podpowiedź

  • UWAGA !!!
  • Do silników 1,9 TDI R4 czyli rzędowych m.in. o oznaczeniach AWX, AVF, AVB, AJM, BKE oraz 2.0TDI - BLB, BNA, BRE(wersje bez DPF) opartych na systemie pompowtrysków czyli PD, należy stosować olej spełniający normy:
    505.01 lub 506.01 lub 507.00
  • Sprawdzone, godne polecenia oleje to:
  • MOTUL SPECIFIC VW 505.01 bdb wlasnosci smarne (szczególnie w temperaturze roboczej) i ochronne silnika, niska cena,

 

  • MOTUL SPECIFIC VW 506.01 bdb. ale drogi

 

  • MOTUL 8100 x-Clean C3 5W40 lepsze parametry w niskich temperaturach niz SPECIFIC 505.01

 

  • MOTUL SPECIFIC VW 507.00

 

  • Millers Oils XF Longlife 5w30 507.00

 

  • Castrol SLX Professional Powerflow Audi Longlife III 5W-30
    stosowany przez ASO sredni sens stosowania w silnikach bez DPF, a napewno w silnikach starszych niz 2004 rok

 

  • Mobil 1 ESP Formula 5W-30 z norma 507.00
    sredni sens stosowania w silnikach bez DPF, a napewno w silnikach starszych niz 2004 rok. wg niektótych źródeł nie jest full syntetykiem

 

Tylko poat jest napisany 12 lat temu. Od tego czasu wymienione oleje trochę się pozmieniały.

Edytowane przez Stacyjny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiej firmy wybierzecie olej to tylko zależy od waszych pieniędzy. Olej ma spełniać normę dla Waszego silnika, a reszta jest praktycznie nie ważna..

Jak Twój silnik wymaga normy 505.01 to kup olej z taką normą i wystarczy, czy to na prawdę jest takie trudne do zrozumienia? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, slawekk1980 napisał:

Takie pytanie odnośnie dodatków do oleju typu Archoil, Militec itp, stosuje ktoś, jakieś pozytywne/negatywne doświadczenia? Parę razy było na forum że ktoś leje to zapobiegawczo albo w przypadku stwierdzenia lekkiego zmęczenia wałka aby wydłużyć jeszcze jego żywot. Każda opinia użytkownika będzie cenna. Uprzedzam niektóre odpowiedzi- dobry olej to podstawa.

Wydłuża okres, przez który olej zachowuje swoje właściwości, polepszając je na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te oleje oryginalne to są chyba tylko 5W30 w serwisach, ponoć bardzo dobre oleje ale jak to jest w praktyce to nie wiem. ?

W rodzinie w audi używają tego oleju i nie słyszałem żeby narzekali.

Edytowane przez k232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori VW z Niemcowni ze serwisa.

Kupa kasy bo sam brałem jak mnie szef wysyłał.

Cena powala na polskie realia.

Ale bogatym nikt nie broni., stać to płacą.

Oleum jak oleum, tyle że ponoć lepsze.

Ale tu już jakiś dobry fachman musiałby przedstawić konkretne liczby.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Fido napisał:

Oleum jak oleum, tyle że ponoć lepsze.

nie bądz naiwny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Fido napisał:

tzn ?

że oleum lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem że 'ponoć "a nie że lepsze.

A to wielka różnica Dev

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Fido napisał:

Napisałem że 'ponoć "a nie że lepsze.

A to wielka różnica Dev

w oleju również

cena nie adekwatna do jakosci

taniej kupisz o niebo lepszego Millersa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeca napisałem że kupa kasy.

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...