Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Fido mądralo odwal się. Naucz się czytać pare wątkow wyżej a nie ciągle sie czepiasz " Panie mądry"

Edytowane przez Stacyjny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo k*rwa wszystko w pierwszym poście jest, to sie dziwisz że coraz to więcej ludzi dostaje do głowy jak widzi ludzi co setny raz pytają się o to samo, co już wcześniej było napisane. Nie chce Ci się czytać wszystkiego to skorzystaj z opcji wyszukiwarki. (tak jest takie coś na forum ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pytam jeszcze raz i ostatni raz ! Wybaczcie :)

1.9tdi 130km moge zalac normalnie 5w30 castrol edge LL (long live) ? Z czego wyczytalem nie spelnia on  normy 505.01 .? Zmienic olej czy lac ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, EmilU napisał:

Witam pytam jeszcze raz i ostatni raz ! Wybaczcie :)

1.9tdi 130km moge zalac normalnie 5w30 castrol edge LL (long live) ? Z czego wyczytalem nie spelnia on  normy 505.01 .? Zmienic olej czy lac ? 

Możesz, wszystko możesz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EmilUpomyśl chwilę, no jak możesz zalać olej do silnika, który nie spełnia Twojej normy? :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, EmilU napisał:

Witam pytam jeszcze raz i ostatni raz ! Wybaczcie :)

1.9tdi 130km moge zalac normalnie 5w30 castrol edge LL (long live) ? Z czego wyczytalem nie spelnia on  normy 505.01 .? Zmienic olej czy lac ? 

Pojeździj tak trochę i pompki powiedzą papa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie mam pytanie kupilem olej na alledrogo i koles przyslal nie ten co byl na aukcji.

Zamawialem valvoline 5w30 xl-III C3 z norma vw 50400/50700 i taki mam obecnie wlany.

A wyslal mi valvoline 5w30 acea a3/b4 z nirma vw 50200/50500.

Czy moge zmienic na ten olej czy sie raczej nie nadaje do mojego silnika dodam ze sielnik 1.9 tdi avf.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem, przecież Castrol Edge LL 5W30 spełnia normę 504.00/507.00 czyli wyższą od 505.01

wiec w czym problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytalem ze te normy sa dobre jezeli auto ma dpf 504.00/507.00 a bez dpf 505.01 czyli bez problemu moge lac tego castrola bo prawdopodobnie mam dpf .Wklejka na szybie jest euro4 i ostatnio jak zagladalem to mi sie w oczy rzucil ten maly katalizator ale jeszcze przed wlaniem sprawdze czy mam dokladnie w necie jeszcze taka tabelke znalezlem 

Capture+_2019-02-01-21-24-09.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może byc jeden i drugi

z tym że 5w40 bedzie lepszym rozwiazaniem dla Twojego silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dev napisał:

może byc jeden i drugi

z tym że 5w40 bedzie lepszym rozwiazaniem dla Twojego silnika

Moze i tak wczesniej lany byl 5w30 castrol edge ale jaki dokladnie to nie wiem . To jest moja pierwsza wymiana w tym aucie . Olej juz zakupilem i sprobuje na tym zobaczymy jak to bedzie . Mam nadzieje ze bedzie ok haha

20190201_131358.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, B_udyn napisał:

A wyslal mi valvoline 5w30 acea a3/b4 z nirma vw 50200/50500.

Czy moge zmienic na ten olej czy sie raczej nie nadaje do mojego silnika dodam ze sielnik 1.9 tdi avf.

Valvo to dobry olej, ale zalej najlepiej Synpower Xtreme MST C3 5W40 do AVF'a ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, EmilU napisał:

Olej juz zakupilem i sprobuje na tym zobaczymy jak to bedzie .

Olej musisz mieć z normą 505.01 lub wyższą więc po huk chcesz lać niezgodny. Zadzwoń do sprzedawcy i ustalcie co dalej. Ten co Ci przesłał był też zapewne tańszy od tego docelowego więc jesteś stratny.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, przem8 napisał:

Olej musisz mieć z normą 505.01 lub wyższą więc po huk chcesz lać niezgodny. Zadzwoń do sprzedawcy i ustalcie co dalej. Ten co Ci przesłał był też zapewne tańszy od tego docelowego więc jesteś stratny.

Jest wszystko ok. Olej ma norme 507 i jest dobry do silnikow z dpf akurat dpf posiadam i dzis juz wymienilem olej . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2019 o 21:40, kamil-vag napisał:

Valvo to dobry olej, ale zalej najlepiej Synpower Xtreme MST C3 5W40 do AVF'a ;)

Jak sie okazało mechanik zalal olej valvolin all climate 5w40 naszczescie olej z normą 50.501. Ale olej ktory polecales kamilu czeka na zalanie przy nastepnej wymianie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, B_udyn napisał:

Jak sie okazało mechanik zalal olej valvolin all climate 5w40 naszczescie olej z normą 505.01. 

to bardo dobry olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dev napisał:

to bardo dobry olej

Cieszy mnie ta wiadomość bo nie byłem do końca przekonamy a wychodzi na to ze nie ma się co martwić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...